Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67
Moja ciotka która się ubiegała o dofinansowanie o przebudowe chlewni na pawilon i nie dostała a mi powiedziała ze też nie dostane jakich kolwiek dofinansowań bo nie mieszkam na wsi

 

przede wszystkim co to jest pawilon?? oraz w ramach którego działania Ciotka chciała uzyskaĆ wsparcie?

 

"mieszkanie" jest pojęciem dosyĆ bardzo abstrakcyjnym, gdyż można mieszkaĆ w namiocie, na księżycu albo wcale nie mieszkaĆ co nie wyklucza otrzymania wsparcia np z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jak nigdzie niejestes zamelodowany to neiotrrzymasz nawet pracy a co dopiero dofinansowania


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
niewiem czy mnie dobrze zrozumieliscie posiadam gospodarstwo na terenie miejskim i jeżeli posiadam gospodarstwo w miescie czy moge kożystać z PROW(Plan Rozwoju Obszarów Wiejskich)

 

definicja gospodarstwa rolnego nie określa, iż musi byc ono zlokalizowane poza terenem miejskim, także nie ma problemu a nazwa programu PROW potwierdza jego elastycznośĆ i brzmi lepiej niż PROWiM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

jeżeli masz grunty na terenie miasta to nie możesz jedynie ubiegać się o płatność ONW, Twoja ciotka zapewne starała się o dofinansowanie z programu "Różnicowanie działalności nierolniczej",a to działanie przysługuje tylko rolnikom mieszkającym na wsi (jest jakiś limit mieszkańców, ale nie pamiętam jaki). jeżeli chodzi o inne programy to nie ma takich ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj