Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaniuka125

uszkodzony tylny most Proxima Plus

Polecane posty

kaniuka125    0

Witam.Pięć lat temu zakupiliśmy ciągnik (nowy),wybór padł na Zetora proxime plus 8541,najważniejszym powodem wyboru była dostępność i cena części,teraz kiedy został uszkodzony tylny most i cały korpus jest do wymiany słysze że na części trzeba czekać 2-3 tygodnie.Dziś od daty zamówienia mija 39 dni a kiedy dzwoniłem dzisiaj do Kalisza to "proszę zadzwonić w czwartek to może coś będzie wiadomo".Kiedy mówiłem o ciągniku zastępczym czy jakiejś rekompensacie to mnie wyśmiali!!!Nie mam innego ciągnika podobnej mocy a jest on moim głównym koniem więc wszystka robota stoi.Za robote pilną musiałem zapłacić najmując ciągnik..Część mi potrzebną muszą dopiero wyprodukować bo nie ma takiej na stanie nawet w Czechach co jest dla mnie śmieszne w takiej firmie. Koszt korpusu to 9500 z VAT Pisze to tylko dlatego żeby wyrazić swoje rozgoryczenie i niechęć do marki.Przestrzegam również innych żeby wiedzieli co robią kupując ZETORA.Stanowcze NIE DLA ZETORA.

H3ni0    24

Czemu mieli by ci dawać ciągnik zastępczy skoro już dawno nie masz gwarancji?

Nikita_Bennet    100

dlatego kilka lat temu kupiłem belarusa 952.3 a starego zetortka 10145 sobie zostawiłem (nie wybrałem nowego zetora mimo że 10145 ładnie się spisywał w robocie i części były).

Niestety tak dzisiaj jest że liczy się sprzedana sztuka ciągnika/maszyny a po gwarancji martw się sam.

Wiadomość z agroFakt.pl

kaniuka125    0

myślałem że firma sprzedająca nowy sprzet bierze jakąś odpowiedzialność na siebie za sprzęt który sprzedaje.Ale tak jak mówisz liczą sie tylko sprzedane sztuki.

qazi    57

Kto naprawia ci ten ciągnik? autoryzowany serwis czy może sam?

Co do odpowiedzialności to firma bierze ją jak najbardziej bo przecież miałes na niego gwarancję. a ze uszkodzenie nastapilo sporo po gwarancji to jak producent może być zato odpowiedzialny.

Co do ciągnika zastępczego to jeżeli oddałes ciągnik do serwisu który ma możliwość zapewnienia ciągnika zastepczego to można z takiej możliwości skorzystać tylko nie oczekuj że będzie to gratis.

Co do tego że do zetora części są tańsze i dobrze dostępne, to tyczy się głównie starszych modeli z nowszymi jest jak z innymi ciągnikami zachodnimi albo i gorzej

Edytowano przez qazi

kaniuka125    0

Ciągnik naprawia diler u którego kupiłem traktor.Nie mówie żeby ktoś był odpowiedzialny za moją awarie ale chociaż jakieś zainteresowanie....

tomek73    190

Niektóre serwisy tak działają. Znajomi odali Mcornika a to 4 miesiące tylko tarczki w skrzyni zmieniali.

kolego co ci się stało że się korpus uszkodził mógłbyś jakieś zdjęcia zapodać co do kolegi który kupił bellarusa to powiem nie ciesz się koledze w pronaże 1025 rozsypało się łożysko zjechało kosz satelitów, półośkę i wywaliło dziurę w korpusie pod kabiną, zadzwonili do narwii bo ile może kosztować obudowa, a tu bajer cena 20tyś zł. Dziś niestety to już nic nie ma pewnego i tyle w temacie. O de mnie szczere wyrazy współczucia

Nikita_Bennet    100

Jeżeli to do mnie to pronar nie jest jedynym dystrybutorem części i popatrz na allegro po cenach (obudowa 3,5-4tys pln brutto).

A to że się rozsypie łożysko - niestety i tak bywa ale zanim ono padnie to chyba coś słychać i czuć że ciągnik chodzi inaczej?

Co do fotek, też bym chętnie obejrzał gdzie pękło i dlaczego pękło

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marioc14
      Witam niedawno kupilem  i mam takie pytanie czy szum w tylnym moscie i nagrzewanie sie go jest normalne ?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez DodoRolnik
      Witam mam problem z moją valtrą velmet 8050, mianowicie chodzi o przedni most w którym coś trzeszczy , jeżeli chodi o olej to proszę również o dane jaki olej do mostu mam wlać. Dziękuje Pozdrawiam
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?