Oficer998

Krowa Chora Pilne Czas się liczy

Polecane posty

Oficer998    1

Krowa leży ale jak się wyprowadzi to bryka. Chcę jeść ale jakby nie mogła . A no i krowa jest tak 1,5 miesiąca zacielona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

jak bryka to za kilka dni będzie normalnie jadłia :) głodówka dobrze jej zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

No teraz lekarz był i powiedział że ostro jej bije serce osłuchał ją , No i dał jej jakiś znów zastrzyk. I sam powiedział że niewie co jej może być

 

Niby lekarstwo przez które krowa się teraz pieni i leci jej z ryja.

 

Napisany Wczoraj, 19:00

A i wcześniej dał Lek Neopropiowet plus . I nic to nie daję

 

Napisany Dzisiaj, 08:13

?

 

Nie pisz posta pod swoim postem, korzystaj z opcji edytuj.

Posty połączone.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A czy lekarz osłuchał trawieniec? Zazwyczaj takie objawy , to lewostronne przemieszczenie trawieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

No cóż musiałem decydować czy czekać że krowa wydrowieje czy sprzedać ją do rzeźni. No cóż ręce opadają jak dzisiaj patrze na podejście weterynarzy . Co tu się dziwić jak większąśc weterynarzy leczy psy i koty bo mają większą kasę .No i sprzedałem ją do rzeźni jutro mam zadzwonić do rzeźni to mi powiedzą co tam jej było. No cóż ale wolałbym żeby ta krowa była zdrowa aż się łza w oku kręci. No cóż....

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

zgadza się, weterynarze wolą sterylizować kotki i psy niż robić np przy świniach, bo ludzie płacą za swoje pupile ciężkie pieniądze, raz słyszałem jak to jedna babcia w lecznicy opowiadała jaką ''kupke zrobił jej piesek'' i czy jest zdrowy czy nie :blink: paranoja :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Sledzilem ten temat ciekaw jak sprawa sie rozwiaze. Mialem podobna sytuacje, ale nie chcialem sie wypowiadac bo kazdy przypadek jest inny i nie chcialbym by ktos sie sugerowal moja wypowiedzia. Uwazam, ze dobrze zrobiles, nie czekajac z nadzieja ze wyzdrowieje. U mnie weterynarze skasowali ponad 2 tys, nie pomogli nic a nic bo nie mogli dojsc do tego co jej dolegalo, a bylo coraz gorzej. Serce sie krajalo patrzac na to jak zwierze coraz bardziej cierpi. Zadna rzeznia juz nie chciala jej wziasc, musialem uspic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

No cóż nic na to nie poradzimy.Myślę że powinna nawet agencja narzucić że w powiecie powinien być specjalista od bydła i trzody chlewnej który tylko się specjalizuję. Wiadomo każdy rolnik w swoim zakresie podstawową pomoc tam potrafi zadziałać ale lekarz to podstawa do sukcesu aby wyleczyć zwierzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Zgodzę się w sprawie weterynarzy, dadzą zwykły zastrzyk albo kroplówkę lub uniwersalną witaminę na każdą dolegliwość, byle tylko kasę dostać. Oczywiście są wyjątki ale jak widzimy w tym przypadku miałeś kiepskiego weterynarza.

 

@Oficer998, jeśli krowa nie chciała jeść i jeszcze ciekło jej z pyska trzeba było dać żywe kultury drożdży i bufor. Produkty do kupienia w każdym punkcie z paszami. Sam mam w ofercie około 10 różnych produktów tego typu. Mimo takich przypadków jak opisałeś nie wszyscy chcą to stosować bo przejmują się kosztami, które są tak na prawdę niższe niż usługi weterynarzy a o stracie krowy już nie wspomnę. Oleju parafinowego + denaturatu jeszcze nie widziałem w ofercie żadnego z producentów dodatków żywieniowych dla krów więc coś to oznacza.

 

Szkoda, że tak się skończyło. Jak będziesz miał jakieś pytania w przyszłości daj znać, postaram się pomóc


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Olej rozluźnia kał a denaturat zmniejsza bul , pomaga w trawieniu to są tradycyjne metody w mojej okolicy jest 7 wet i każdy to na bul brzucha lub na niestrawność to poleca i ja to stosuję zazwyczaj pomaga w słabszych dolegliwościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Olej i denaturat czy każdy inny alkohol zmienia napięcie powierzchniowe cieczy. Potrzebne jest to w przypadku wzdęć, gdy mamy do czynienia z wzdęciem głubo i drobno bąbelkowym, bo po prostu rozbijają bąbelki. Na to pierwsze wystarczający będzie olej, jednak należy z tym uważać. Podany do żwacza olej wyściela przewód pokarmowy i znacznie utrudnia działanie podanych później środków. Syberol dobrze radzi, aby w takich przypadkach podawać żywe drożdże i bufor. Dorzuciłbym jeszcze jakąś tubę na poprawienie motoryki układu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Zgodzę się w sprawie weterynarzy, dadzą zwykły zastrzyk albo kroplówkę lub uniwersalną witaminę na każdą dolegliwość, byle tylko kasę dostać. Oczywiście są wyjątki ale jak widzimy w tym przypadku miałeś kiepskiego weterynarza.

 

@Oficer998, jeśli krowa nie chciała jeść i jeszcze ciekło jej z pyska trzeba było dać żywe kultury drożdży i bufor. Produkty do kupienia w każdym punkcie z paszami. Sam mam w ofercie około 10 różnych produktów tego typu. Mimo takich przypadków jak opisałeś nie wszyscy chcą to stosować bo przejmują się kosztami, które są tak na prawdę niższe niż usługi weterynarzy a o stracie krowy już nie wspomnę. Oleju parafinowego + denaturatu jeszcze nie widziałem w ofercie żadnego z producentów dodatków żywieniowych dla krów więc coś to oznacza.

 

Szkoda, że tak się skończyło. Jak będziesz miał jakieś pytania w przyszłości daj znać, postaram się pomóc

 

to może mi kolega pomoże, krowa wycielona tydzień temu i prawie nic od 2 dni się nie pożywia, wykluczone przemieszczenie trawieńca, ketoza, czy kwasica, z krwi wychodzi stan zapalny, antybiotyki nie działają, powyższona gorączka, w czwartek wrzucony magnez na podejrzewane ciało obce-dalej nic nie zajada, dziwnie się wygina, ma przyśpieszony oddech no i ta gorączka, jak jej pomóc?, sprzedałbym ale jest karencja na mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

przyznam, że nie wiem co to może być a nie chcę strzelać. Od razu po porodzie jadła normalnie, wstawała? Być może jakiegoś wirusa złapała jak była osłabiona. ciężko jest mi powiedzieć.. kolego Thomas2135 masz jakiś pomysł jak pomóc?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

przyznam, że nie wiem co to może być a nie chcę strzelać. Od razu po porodzie jadła normalnie, wstawała? Być może jakiegoś wirusa złapała jak była osłabiona. ciężko jest mi powiedzieć.. kolego Thomas2135 masz jakiś pomysł jak pomóc?

 

kilka dni przed porodem jakby już coś ja bralo bo już tak chętnie nie jadla, wycieliła się praktycznie sama (ojciec tylko lekko pomógł) zaraz po porodzie wypila drinka (40 l) lozysko wyszlo no i pożywiała się ale z dnia na dzień coraz mniej az weszla w gorączke, ze wsawaniem i teraz niema problemu ale więcej leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

co to był za drink? jakiś konkretny energetyczny? wapniowy?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

co to był za drink? jakiś konkretny energetyczny? wapniowy?

 

energetyczny bofi-fit, godzine temu mierzona temp., mimo podanych wczoraj antybiotyków dalej ma 40,1 i 3 zaczyna się 3 dzień gdy nic się nie pozywia, sprzedałbym ale jest karencja na mięso, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

to może mi kolega pomoże, krowa wycielona tydzień temu i prawie nic od 2 dni się nie pożywia, wykluczone przemieszczenie trawieńca, ketoza, czy kwasica, z krwi wychodzi stan zapalny, antybiotyki nie działają, powyższona gorączka, w czwartek wrzucony magnez na podejrzewane ciało obce-dalej nic nie zajada, dziwnie się wygina, ma przyśpieszony oddech no i ta gorączka, jak jej pomóc?, sprzedałbym ale jest karencja na mięso

z krwi wychodzi stan zapalny?? jak to zostało stwierdzone?? kto tak twierdzi?? byby robione jakieś parametry biochemiczne?? jeżeli tak to napisz tutaj jakie były wyniki.

Jakie antybiotyki były podane??

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_btm2    0

Witam.Przegladam watki ale nie znalazlem odpowiedzi na przypadek jaki sie trafil mojej mamie.Byk ok 500 kilowy 3-4 dni temu przestal sie wyprozniac,jadl,lecz bardzo malo siana i malo pil.Przedwczoraj przyjechal weteryniarz i stwierdzil ze byk jest "zapchany".Wlal mu do pyska jakis brazowy plyn i powiedzial ze po tym go rozwolni i sie zacznie wyprozniac.Po tym plynie byk zrobil tylko taki maly twardy bobek i wylecial z niego z tyl lajnem taki dziwny sluz wielkosci piesci.Wczoraj nie widzac duzej poprawy brat pojechal do lecznicy i lekarz kazal podac mu sol gorzka pol opakowania(rozrobiony w cieplej wodzie).Dzis rano mama poszla do obory i zauwazyla znowu taki twardy bobek z krwia,a kolo poludnia byk zdechl.Mial ktos z was taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Objawy wskazują na prawostronne przemieszczenie trawieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam mianowicie mam problem jałówką kopię do tyłu coś ją boli .Lekarz stwierdził że to zapalanie ksiąg ? Miał ktoś taki przypadek u bydła z zapaleniem ksiąg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

gotuj jej siemię lniane, dobre jest na zoladek, wlewaj jej do pyska 2 razy dziennie, najlepiej butelka. miałem kiedyś krowe która przez tydzień dosłownie nic nie jadla, była w siódmym miesiącu laktacji, przestala dawac mleko, już miałem ja odwozić na mieso, ale ostatniego dnia zauwazylem ze zaczyna skubać trawe, to było kilka lat temu, krowa zyje do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj