Zaloguj się, aby obserwować  
wasil10

Tylni TUZ Belarus 820

Polecane posty

wasil10    0

Witam. mam pytanie.... czy w Belarusie 820 jest możliwość docisku tylnego TUZ? ponoć tak. jeśli tak to może mi ktoś wytłumaczyć jak to włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jest taka możliwość wystarczy docisnąć gałkę od podnoszenia do przodu do oporu i docisk zacznie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak dzwignia boczna ,ale jak nie działa to trzeba ją wyregulować cięgłem tym co idzie od dzwigni pod kabinę ,kiedyś Seweryn20 dokładnie opisał w temacie problem z podnośnikiem,poszukaj albo poproś Go na priv aby wytłumaczył.Tam trzeba znależdż odpowiednie punkyt aby dobrze podnosił i dociążał ja w swoim walczyłem ale z podnoszeniem i nie dało rady pomagam sobie przy podnoszeniu dzwignią przy kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spoko czuwam.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/36591-mtz-82-problem-z-podnosnikiem/page__st__60

Post 68. Ale czy ci się uda to nie mam pojęcia. U mnie jak bym nie robił to docisk działa tylko dźwignią koło kierownicy. Wajcha koło fotela musi być w pozycji neutral a ta koło kierownicy raz do przodu licząc od pozycji stop.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dzięki Seweryn że przejąłeś inicjatywę ,bo sam wiesz że moja wiedza trochę słaba ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Docisk TUZ-a to tylko docisk,nie uda się na mim spowodować uniesienie tylnych kół, dostrzeżesz jego działanie podczas orki gdy dasz na docisk a pług nie wyskoczy z ziemi.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 820 nie wiem ale w moim 82 podniosę na ramionach do góry cały tył ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A w 820 już nie, tylko dociśnie np. pług aby nie wyskoczył ,lub żeby szybciej ramiona opadły,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciekawe gdzie zrobili myk. Możliwe że w moim też się nie dało a ktoś to przeskoczył.........

Jedyna różnica to w dół siłowo idzie dużo wolniej niż w górę.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

właśnie chodzi mi o to by szybciej opusczać listwy i dociskać maszynę bo czasem potrzeba. jak to koledzy zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli chodzi no opuszczanie to przynajmniej u mnie jest dławik w jednym kolanku wkręconym w regulator pod fotelem. Jeśli się nie mylę to w prawym idącym do siłownika.

jak go wywalisz na pewno ciężka maszyna będzie szybko opadała swobodnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

z maszyną opada szybko mi chodzi o szybkie opuszczane na pusto ale to mniej wazne. najwazniejsze o docisk maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie jak pisałem docisk na dźwigni koło fotela też nie działa. Tylko dźwignią koło kierownicy. czy u ciebie da się nią sterować podnośnikiem?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

u mnie w 820 też się nie dało orginalnie podnieść tyłu do góry, dopiero po przerobieni hydrauliki że jest ominięty roździelacz pod siedzeniem da się podnieść cały tył ciągnika do góry, orginalnie jest to specjalnie zrobione aby się nie dało podnieść ciągnika do góry bo jak ktoś nie był wprawiony zdarzało się że połamał maszyny(np. siewnik)

 

Wasil10 od tuza tylnego jest fajcha pierwsza od prawej strony :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W katalogu są pokazane wersje gdzie tylny tuz nie jest podłączony do rozdzielacza pod kierownicą. Regulator jest wpięty w trójnik za pompą i tyle. Nie ma możliwości sterowania tuzem dźwignią koło kierownicy.

Jeśli ty tak masz zrobione to jedyne co mi przychodzi do głowy to regulacja sterowania regulatorem pod fotelem. odkręć blachę koło fotela tą z wycięciami na dźwignię. Wtedy dźwignia podnośnika pójdzie bardziej do przodu. Jak dociążenie zadziała to trzeba wyregulować to na cięgle lub skasować luz na krzyżaku jeśli jest.

He he Johenek w tym roku połamałem kółko w pługu. Tyle że u mnie podniesiesz na pługu koła w górę.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Hehehe Seweryn u mnie też tak da się podnieść że dwa koła będą w górze.... musiałem tak przerobić do lasu jak się zakopę to ucinam pniaka podnoszę się najpierw tuzem tylnym, a potem przednim i pod koła podkładam gałęzie i zawsze sam wyjeżdżam


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

z maszyną opada szybko mi chodzi o szybkie opuszczane na pusto ale to mniej wazne. najwazniejsze o docisk maszyny

A ile maszyn zapinasz w ciągu godziny że aż tak szybkiego opuszczania potrzebujesz? A docisk jest wyczuwalny w pracach np. orka.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

u mnie w 820 też się nie dało orginalnie podnieść tyłu do góry, dopiero po przerobieni hydrauliki że jest ominięty roździelacz pod siedzeniem da się podnieść cały tył ciągnika do góry, orginalnie jest to specjalnie zrobione aby się nie dało podnieść ciągnika do góry bo jak ktoś nie był wprawiony zdarzało się że połamał maszyny(np. siewnik)

 

Wasil10 od tuza tylnego jest fajcha pierwsza od prawej strony :)

czyli skrajna;) a nie od hydrauliki zewnętrznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Już gdzieś wyczytałem, że w tych nowszych belach na dociążanie idzie tylko 30barów tylko po to, by ramiona wogóle chciały opaść. Skutecznego dociążania to w nich już nie ma, a szkoda


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Nie wiem jakie uważasz za nowsze ale u mnie co prawda nie w belarusie ale w pronarze 1025 z 2005r. przy "zapuszczaniu" pługa z dociskiem jak zapomnę włączyć przodka to koło grzebie i ciągnik zatrzymuje się. Pewnie się całkowicie nie uniesie ale ciągnik "zaparcia" nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj