Lukasz82

Światła do jazdy dziennej w ciągniku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz82    3

Tak się zastanawiam czy według przepisów w ciągniku ciagnącym przyczepy można używać świateł do jazdy dziennej? Inaczej czy przyczepy musza miec światła pozycyjne włączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

U mnie w okolicy już kilka lat jeździ po mieście ursus z światłami do jazdy dziennej z dwiema przyczepami w których nie świecą się światła pozycyjne, więc raczej można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Z światłami do jazdy dziennej mogą poruszać się tylko samochody osobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam w Jawie policja widziała i nie trzymała i diagnosta na przeglądzie nic nie mówił. Tiry też jeżdżą i bez postjówek w naczepach. To i do traktora nikt nie przyczepi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z światłami do jazdy dziennej mogą poruszać się tylko samochody osobowe

Nie zgodze sie tu z Toba poniewaz zgodnie z KD Art.51 ustep 2 mowi ze: W czasie od switu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystosci powietrza, zamiast swiatel mijania, kierujacy pojazdem moze uzywac swiatel do jazdy dziennej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w przyczepie muszą też być światła, możesz zasuwać na dziennych ale w przyczepie też muszą być bo jak nie to ci dowala mandat do 100 zł i 2 pkt karnych ,

Wiem bo oglądałem Uwaga Pirat i właśnie tak sie składało że było to w odcinku facet miał w busie dzienne ale w przyczepce nie i dostał mandat za brak świateł i kazali mu dalej jechać na światłach mijania ,

I policja mu kazała pojechać do elektryka i żeby jak jeździ na dziennych to żeby było tak żeby i w przyczepce sie świeciło więć już wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W pojazdach rejestrowanych po raz pierwszy po 31.12.2009r. tylne światła pozycyjne nie mogą świecić się z dziennymi. W rejestrowanych przed 31.12.2009r. mogą się świecić, ale nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wiec po co te światła dzienne że muszą się święcić z tyłu w przyczepie, głupota świata. Ja biorę się za montaż w swoim ciągniku nie będę 25 żarówek nie potrzebnie świecił jak jadę całym transportem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj