idziek8

Przyczepa samozbierająca T 072

Polecane posty

idziek8    0

Witam :)

 

Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a jej cena rynkowa jest kiepska, to wpadłem na pomysł, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew i obiżył, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Czy przyczepa nie będzie zbyt długa i za ciężka? Przyczepa chodziłaby z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Ja uwazam ze to bardzo dobry pomysl...sam tez tak chcialem zrobic...

mysle ze bedzie bardzo dobra, pojemna a wjezdzac na pryzme nie trzeba mozna wepchnac towar turem czy czyms innym. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Pomysł dobry. Tylko musisz pamiętać aby przyczepa pełna kuku nie przekroczyła jej ładowności bo mogą być niespodzianki. Powinieneś też rozważyć założenie szerszych opon lub bliźniaków aby na pryzmie przyczepa się nie zapadała po oś.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

Mielismy to72 , po zdjeciu podbieraka przesuw tasmy bedzie pracowal , z przeladunkiem nie powinno byc problemu bo konstrukcja to gniotsja , nielamiotsja , powodzenia i daj znac jak skonczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael3377    0

Witam !

Ostatnio wpadłem na pomysł aby ulepszyć swoją przyczepę samozbierającą o noże tnące. Wymyśliłem że zwykłe noże od kosiarki przyspawałbym do tych opasek które są pomiędzy palcami tego mniejszego podbieracza. Tak jak na zdjęciu. Przyczepa samozbierająca będzie chodziła albo z zetorem 5211 lub c-360 3p. Z góry dzięki za wasze uwagi.

post-61957-0-27712800-1384795463_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież sama obecność takich noży między palcami podbieracza nic nie da, albo trawa prześlizgnie się po nich, albo na tych nożach zostanie i zapcha podbieracz. Zobacz jaka jest konstrukcja rotora, który sobie poradzi z taką robotą. Obrazek z neta.

 

RC.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

michael3377 tej przyczepy nie da się używać do zwózki trawy :D nie ma to najmniejszego sensu bo ona się po prostu do tego nie nadaje... Miałem identyczną jak ze zdjęcia i cudem się udało ją sprzedać ale powiem szczerze że tylko do siana się nadawała do niczego więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Gdzie dostane sprezyny do podbieracza do przyczepy T 072. Szukalem troche w necie wszedzie sa do T 050 czy ktos wie czy beda pasowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Chyba ze zakupi jakis rotor i ostre noze i zalozy jakos za podbieraczem, nie takie zeczy ludzie robia.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Witam. pilnie poszukuję numeru łożysk w kole w wyżej wymienionej maszyny. Zbierająca jest przerobina na lawete do bel po ostanich sianokosach zauważyłem że w jednym kole coś piszczy i strasznie się gorące robi. po rozebraniu okazało się że w piaście nie ma smaru a łożyska popenkały że nawet numeru nie można odczytać. Napewno jest to łożysko stożkowe. Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc będe bardzo wdzięczny. Może ktoś z af posiada jakiś katalog części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0
Dnia 17.06.2016 o 17:27, darkoe napisał:

"Witam. pilnie poszukuję numeru łożysk w kole w wyżej wymienionej maszyny..."

- łożysko stożkowe 32215 PN-75/M-86220

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj