pic2ek

Przyczepa i sprężyna

Polecane posty

Matey    885

Panowie, mam problem, niby z tą prostą sprawą, w przyczepie d45. Probowałem już różych opcji i efektu nie widzę, tzn, mocowanie bliżej, dalej, wyżej, niżej a spręzyna jak nie dźwigała dyszla tak nie dźwiga. Dodam fotki, może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Dodam że sprezyna kupiona w grene 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/52f2aaca79683a27

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed2cf82211f3e01c

http://www.fotosik.pl/zdjecie/86687accf968d2b4


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ha ha ,masz za mały kąt ,musisz ją podnieść max wysoko przy obrotnicy (tak aby nie obcierala o rame)a jak to będzie mało to jeszcze na dyszlu podnieś ją z 10cm i będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

może nie wyżej, ale bliżej na dyszlu, bo tak powinna być zamontowana

wklep w google d732 i zobaczysz jak to wygląda

problemem może być też zbyt miękka sprężyna

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Przestawiałem na dyszlu bliżej dalej, wyżej w sumie nie, ale efektu nie było, poza tym że spręzyna bardziej się wyciągała. Na obrotnicy ustawiałem na 14 cm i efektu nie było, drugim razem bodajże o 5-7 cm wyżej i również bez efektu Podglądałem to u sąsiada w przyczepie no i można powiedzieć że rozwiązanie razem z mocowaniami sklonowałem no i dyszla nie dźwiga. 

 

Czyli proponujecie podnieść sprężyne na obrotnicy i mocować ją bliżej na dyszlu, spróbuje, ale jeśli tak zrobie to raczej nie zmieszczę tam śruby rzymskiej, tylko samą sprężynę. Jak to nic nie da to wyciągnę spręzyne ze snopowiązałki i tak spróbuje.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Im większy trójkąt uzyskasz tym lepiej będzie trzymac ,chyba że faktycznie jest za słaba ,Od snopowiązałki nie zakładaj za słaba ,sam to przerabiałem ,jak juz to od czeskiej rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

ostatecznie mozna sprobowac dac druga, ale to chyba by byla przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ostatecznie mozna sprobowac dac druga, ale to chyba by byla przesada.

 

myślisz że dyszel jest za ciężki? przy d47 wydają się masywniejsze a mimo to ta sprężyna daje rade


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja bym próbował jeszcze z tą od wiązałki, jest dość mocna, sam mam przy 47

 

jak widać bez żadnych przeróbek może się trzymać

 

przyczepa-autosan-d732-wywrotka-30518663

 

260246731_1_644x461_przyczepa-autosan-d7


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sprężyna  z  wiązałki  jest  mocna  i daje  radę , mam  w  d55  założoną  i  robi  co do niej należy . D  55  ma  ciężki  zaczep,  z  ceownika gw   80  mm  

Taka  ze  sklepu  rozciągała  się i nie  trzymała  w  ogóle


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no ok. tylko wytłumaczcie dlaczego  jak ja zamontowałem to nie trzymała -zmęczona była czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

na dyszlu na  przyspawaj kawałek  płaskownika by sprężyna była bardziej równolegle do zaczepu, jeśli to nie pomoże to trzeba dać drugą , a nie pomoże na pewno sądząc po zdjęciu

Edytowano przez bosss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To to wiem pisałem o tym wczesniej ,mnie interesuje sama sprężyna co z nią nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

no ok. tylko wytłumaczcie dlaczego  jak ja zamontowałem to nie trzymała -zmęczona była czy co ?

może  inny model  wiązałki i  słabsza  sprężyna  ... u mnie  jest  z  WARTA 2  1987 rok ... 

 

na dyszlu na  przyspawaj kawałek  płaskownika by sprężyna była bardziej równolegle do zaczepu, jeśli to nie pomoże to trzeba dać drugą , a nie pomoże na pewno sądząc po zdjęciu

sprężyna  powinna  być- możliwie   jak  najmniej  równolegle  do  zaczepu ,  wtedy  ma lżej  utrzymać  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Zabrałem sie znowu do tej sprężyny, podniosłem na ramie max, na dyszlu 10 cm i zero efektu, co teraz? Druga sprężynę dokladac?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj