Polecane posty

Marcin91    286

Za 250zł ciężko cokolwiek wybrać. Jaki zasięg mniej więcej Cię interesuje? Mam rozumieć, że to do maszyny rolniczej? Do czego Ci potrzebna modulacja FM?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja kupiłem tti tydzień temu za 230 w sklepie, na allegro taniej. Poszukaj Unidena starszego ale 520 spoko radio, mam 5 lat już i nic nie robiłem w nim oprócz dokręcenia pokrętła od włączania/regulacji głośności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Więc w Polsce używa się modulacji AM. Zasięg to Twoja indywidualna sprawa, ale zależna od długości anteny. Czyli koło 1 metra by się przydała, teraz zależy czy chcesz ją mieć na magnesie, na uchwycie czy na stałe. Popatrz w poprzednich postach propozycje, poszukaj na allegro, ale za tą kwotę szału mieć nie będziesz.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No już bez przesady za 250 można już skompletować całkiem przyzwoity zestaw. Ja bym ci polecił jakiegoś alana np 102 (ja takiego użytkuje) i do tego jakaś antenka 70 cm max 100 i styknie. Mam na swojej osobówce właśnie takiego alana i antene na magnesie 70 cm (z tym że ja kupiłem używkę na allegro i dałem 160 za komplet) i wczoraj w trasie dzięki temu zestawowi zaoszczędziłem... :) :)

 

Jeszcze takie pytanie, czy ktoś z was użytkuje antenkę podróbę presidenta missouri jeżeli tak to niech napisze jak się sprawuje. ps za odpowiedzi typu kup lepiej coś o długości 150 cm będziesz odbierał ze 100 km albo to chińszczyzna daj sobie spokój dziękuję... Interesują mnie wyłacznie opinie osób używających takich anten tudzież mających porównanie z markowymi produktami, chodzi mi poprostu o to czy jeżeli nie widać różnicy to warto przepłacać za napis president na magnesie...

 

pozdrawiam

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Anteny na pewno nie będę montował na stałe i myślałem o długości 1 m, a który byście polecili z mojego linku?

@lukasx21 dobra propozycja tylko chciałbym mieć kilka do porównania. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W tej cenie to bierz rozsądną propozycją są Alany albo Lafayette, a do tego antena Wilson Little Will (100 cm). Taki zestaw powinien się przyzwoicie sprawować (oczywiście jak za tą kwotę).

Edytowano przez romek6340
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeszcze takie pytanie, czy ktoś z was użytkuje antenkę podróbę presidenta missouri jeżeli tak to niech napisze jak się sprawuje. ps za odpowiedzi typu kup lepiej coś o długości 150 cm będziesz odbierał ze 100 km albo to chińszczyzna daj sobie spokój dziękuję... Interesują mnie wyłacznie opinie osób używających takich anten tudzież mających porównanie z markowymi produktami, chodzi mi poprostu o to czy jeżeli nie widać różnicy to warto przepłacać za napis president na magnesie...

 

pozdrawiam

 

Kiedyś na forum cb jeden użytkownik fajnie opisał dwie bardzo podobne anteny: SIRIO PERFORMER 5000 i PRESIDENT TEXAS. W odbiorze jak i nadawaniu nie było praktycznie żadnych różnic. Następnie po testach rozebrał na części obie anteny. Głównie chodziło o porównanie cewek. W Presidencie cewka była słabiej wykonana- z cieńszego drutu. W sumie to tłumaczy jej mniejszą maks. moc (President- 2000W, Sirio- 5000W).

Dodatkowo słyszy się wiele opinii na temat pękających cewek w Texasie. W tym przypadku obie firmy stoją na dobrym poziomie jeśli chodzi o wykonanie anten, ale jeśli nie widać różnicy to po co wydawać 300zł za Texasa, jeśli mamy Performera za niecałe 200zł. No chyba, że ktoś chce mieć błyszczącą alu cewkę z napisem President za 100zł ekstra :). Poza tym pooglądaj używane Texasy na allegro (czasami się zdarzają)- ich błysk dawno zmatowiał, a po napisie President nie ma śladu ;). Użytkuje Performera 5000 kilka ładnych lat i nie ma oznak zniszczenia (fakt auto garażowane).

 

Z własnego doświadczenia to kiedyś pożyczyłem od kolegi antenę cb niewiadomego producenta (jakaś z marketu) dł. ok 70cm. Swojego Sirio AS100 sprzedałem, a nowa była w drodze jeszcze. Antena "no name" odbiór miała przyzwoity jak na swoje 70cm, jednak szumy, trzaski i inne śmieci jakie zbierała z otoczenia dyskwalifikowało ją u mnie! Syf jaki zbierała był porównywalny do anten o dł. 1,5m. Nie wiem czy to szło, czy cewka do d*py, czy potrzebowała osobnej masy (była to magnesówka). Tyle co mogę powiedzieć o antenach niewiadomego pochodzenia.

 

Nie musisz zaraz inwestować w Presidenta. Firma Sirio robi bardzo dobre produkty. A jeśli chodzi o coś dłuższego to jeszcze Sirtel Santiago- antena legenda, chyba na każdym forum cb jest opisywana :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja mam jeszcze jedno pytanie Jaka jest różnica między anteną Wilson Little Will 100cm a 98cm i 95cm?

Za odpowiedz dziękuje i za propozycje @romek6340 która mi się spodobała :)

PS. może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie związane z tą różnicą długością anteny w szczególności 100cm a 98cm? Bo znalazłem ofertę w zestawie alan 102 i wilson little will 98cm

Edytowano przez dawid5508

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki297    0

Połączono.

 

 

 

Witam chciałby zamontować cb-radio w New hollandzie serii t6.Poradźcie jakiej firmy radio byłoby najlepsze.I jaki zasięg anteny wybrać.Do Najdalej położonego pola trzeba jechać 8km.Gdyby się ono sprawdzało.Kupiłbym większość ilość i zamontował w innych maszynach.W kombajnie i traktorze. :]

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak. Zwyczajna przetwornica 24V/12V. Oczywiście o odpowiedniej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf8709    1

ja z kolei powiem tak- mam presidenta oryginal missouri kupiłem ją kilka lat temu już dokładnie nie pamiętam kiedy i spisuje się świetnie. Żadnych problemów działa już trochę i jesten zadowolony w porównaniu do dłuższych chińskich anten to wypada tak że te długie chińskie tańsze są dobre na rok tak z reguły do pierwszej zimy a potem trzeba szukać następnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak zamontować cb w kombajnie 24v jakaś przetwornice do tego ?

 

Zapewne masz 2 akumulatory 12V więc można wyprowadzić przewód z mostka (połączenia akumulatorów) i uzyskasz napięcie 12V. W schemacie kombajnu Bizon takie rozwiązanie jest przewidziane choć brak podłączenia przewodu przy mostku (ale jak się nie mylę to mam wolny przewód w okolicy akumulatorów).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Na jakich kanałach można się dogadywać przez cb żeby nie wchodzić w paradę tym co po drogach śmigajo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer0    0

Witam

Chcialbym podpiac sie do tematu CB. Zastanawiam sie nad kupnem tylko za bardzo nie wiem co wybrac http://www.feuvert.pl/e-sklep/cb.html Czy bedzie duza roznica miedzy najtanszym a najdrozszym modelem? Przy okazji tez pytanie jaka antene wybrac do tego sprzetu...

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofan98    3

Nikt nie będzie sprawdzał ;) ja mam najtańsze cb i średniej jakości antetny w ciągnikach i kombajnach ;) 

Nikt do tej pory nawet się nie przyczepiał....jeśli chodzi o komunikację między maszynami to Twoje radyjka nie muszą być niewiadomo jakiej jakości ;) 
no chyba że masz hajs ;p wtedy rób co chesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTEK333    1590

Jeżeli chcesz w miarę dobre radio za niewielkie pieniądze to mogę Ci polecić President Teddy. A jeśli chodzi o anteny to Sirio albo lemm (presidenta odpuść ) i oczywiście czym dłuższa tym lepsza no i najlepiej 5/8 λ. 

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek15    7

Witam ma ktoś zamontowane cb radio w John Deere 6630? Potrzebuje się dowiedzieć jak to zrobić. U góry obok zwykłego radia chce cb są ta tam dwa kable , w jednym jest tylko prąd tylko po przekręceniu kluczyka na zapłon . A chce żeby działało na zwykłym Pradze w pozycji kluczyka do tylu .
Skąd tam u góry wziąć stały prąd?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

A po co CB na stałym zasilaniu? skoro używasz CB to chyba ssiedziesz w kabinie wiec wlączenie zaplonu nie bedzie problemem. No chyba ze koniecznie chcesz zapomniec o wlaczonym CB na przyklad w zimie gdy ciagnika nie uzywa sie zbyt czesto, co tydzien albo dwa albo i dluzej i miec do zera rozladowany akumulator. A ze wzgledu na moja prace mam okazje dostrzegac ze akumulatory uzytkowane intensywnie na pobieraniu pradu ale rowniez ladowane czesto przez normalna prace alternatora wytrzymuja dluzej niz akumulator nawet raz zostawiony do calkowitego wyladowania na przyklad przez pozostawienie wlaczonych swiatel czy radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Część koledzy. Odgrzeje trochę kotleta. Mianowicie mam na Orlenie trochę punktów i chciałbym wziąć radio midlanda 210, do tego kupiłbym jakąś antenę najlepiej 80 cm(poleci ktoś coś? tak żeby się wyginała bo duzo krzakow i żeby od razu wi nie złamała.) chciałbym ją zamontować do rurki lusterka w ciągniku poprzez jakiś uchwyt nie wiem jaki i pytanie jak pociągnąć przewód od anteny normalnie przez drzwi i do górnej półki w ciągniku bo obok radia mam miejsce na cb, zobaczę czy Angole pomyśleli żeby zrobić jakieś zasilanie a jak nie będzie to przez co ? podkradać prąd od radia? I ostatnie pytanie czy będę musiał kogoś wołać żeby to zestroił czy mogę pojechać z niezamontowana antena i radiem do jakiegoś serwisu zestroić i potem zamontować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Co do strojenia teoretycznie strojenie samego radia i anteny jest wykonalne. Ale z własnego doświadczenia powiem Ci żebyś zestrajal je jak już wszystko będziesz miał poukładane na gotowo. Bo czasem elektonika lubi platac figle i siać zakłóceniami

Edytowano przez rabit500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

dostraja się antenę , nie radio,  tylko  i wyłącznie  po zamontowaniu całości w pojezdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj