Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidg2    31

A nie szkoda takiej anteny zakładać? To może nowego Presidenta jakiegoś małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie rozumiem pytania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

której tej sirio co zaproponowałem czy tej z aukcji którą przytoczyłeś?

ta z aukcji to magnesówka a pisałem, że chce do lusterka bo dach jest plastikowy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czyli co twierdzisz ze za droga do zestawu?

myślę ze lepsza antena da więcej niż lepsze radio


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kwestia gustu, nie wiem gdzie jeżdzisz traktorem, ale ja mam auta ciężarowe do drewna, oczywiście mają anteny na dachu i montuje im te tańsze bo wiadomo gałęzi pełno. Zasada jest jedna w antenach im dłuższa i wyżej zamocowana tym lepiej. Mam taką krótką na jednym aucie, może taka sama, ściąga ładnie ale dużo nie wyciska się z niej. Ja stosuje anteny Lemm. Na ładowarkę wrzucę magnesowego Hustlera bo mam takiego w razie W na inne autko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

lemm niby ok, ale czytałem ze lubi przeciekać po pewnym czasie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Cześć .

 

Co do radia- bezapelacyjnie bierz Yosana 120.

 

A jak chcesz mieć pancerną antenę to Lemm AT 71. Jest tania, ale jest też długa. O pancerności wiem z doświadczenia. Kiedyś jeździłem z nią na dostawczaku. Dziurka w dachu. Służyło to do rozwózki węgla po okolicy. Jak wiadomo w różne miejsca trzeba było się czasami wcisnąć. Antena raz tylko się złożyła na przegubie. A tak po za tym działała i miała się dobrze. O lemmach piszą że nie bardzo. A ja mam At 1200 na dachu i jak z antenki zaledwie 120 cm jestem zadowolony. Ponoć właśnie te trochę przeciekają, a seria 71 i 72 jest ok. Ja swoja mam za 63 zł nówkę z gwarancją, wcześniej miałem ML Sirio za 120 i używam także czasami zestawu brata z ML Presidenta- wywalił na antenę ponad 250 zł :blink:. Ja szczerze napiszę, że Lemm nie odstaje w ogóle od tamtych.

 

Jeżeli wiesz, że radio będziesz używał w terenie raczej wolnym od zakłóceń to polecam także zakup Maxon CM 10. Jest dobrze wykonane jakościowo. Miałem , rozkręcałem. Jest świetnie uszczelnione i złożone.

 

Myślę , że w traktorze to też zaleta. I mikrofon jest zdecydowanie lepszej jakości. Tzn w wykonaniu. Jest po prostu super wygodny. W Yosanie ( w aucie mam PRO 110) ten mikrofonik- no jest ok, ale taka zabawka.

Edytowano przez karola44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

sugerowany przez ciebie Lemm - jest bardzo długi - 165cm, jeśli będzie na ciągniku na wysokości około 250cm to bedzie ponad 4m wysokości, przy kombajnie jesli będzie na wysokości 3.5m to mamy wysokość ponad 5m czy wtedy nie będę ściągał drutów telefonicznych czy tez energetycznych.

myślę o czymś z zakresu 80-100cm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

No właśnie napisałem, że jest długi. Pisałeś o sirio 800- jak najbardziej polecam. Lub może Lemm AT 900, może 1200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam lemma At-900 bodajże na jednej ciężarówce i 3,5 roku jeździ i nadal odbiera i nadaje a nie jedno też w lesie przeżył. Na osobówce mam at-1500 hmm drugi rok leci i też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ja polecam, co z reszta juz kiedys chyba tu pisalem, wlasnie tez lemma w okolicach metra, moze jakies sirio czy midlanda tez w tych granicach. Lemm tani a dosc dobry. Jako radio to do ciagnika podejdzie cokolwiek, tu wymagan jakis specjalnych nie ma, lacznosci na 20-30 km nie bedziesz raczej robil, byle sie dogadac na kilka km.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Jedne z najlepszych CB to Midland i President. W aucie mamy Midland'a z anteną Hustler'a 100cm już z 3 lata i nie mieliśmy z tym zestawem żadnych kłopotów.

Obiło mi się gdzieś o uszy,że ponoć bardzo dobrze sygnał odbierają anteny od tradycyjnego radia w samochodzie,oczywiście trzeba by przy tym pomajsterkować i zamontować to jakoś na maszynie.

Musiałbym się zapytać znajomego jakie zestawy montuje w swoich bykach.

Edytowano przez bodzioszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Hustler to akurat jest byle co ;)

Az dziw ze wytrzymal Ci 3 lata, chociaz te starsze byly lepsze niz te dzisiejsze.

A jakiego midlanda wozisz? Bo mowienie ze to sa najlepsze radia jest lekkim naciąganiem rzeczywistosci ;)

 

Co do zwyklych anten to istnieja takie magiczne puszki, ktore zmieniaja czestotliwosc fal (CB na zakres MW) i mapują kanaly cb na kolejne czestotliwosci, tak ze mozna w zwyklym radiu miec nasluch na CB.

Ale to dziala tylko w jedna strone (nasluch) i w dodatku szalu nie ma (antena radiowa nie jest dedykowana do odbioru fal CB).


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

nowy president johnny III z anteną 100 cm na magnes może się zmieścić w 500 zł brutto.

 

ja z kolei uważam, że anteny można zmieniać, a radio kupuje się na lata i warto dołożyć te 50 czy 100 zł, choćby za 5-letnią gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

na ten moment jestem zdecydowany na Mtecha legend 2 i do niego sirio ML 145 na magnesie do ciągnika, wczoraj spróbowałem sobie własnie swoje stare tti 880 i ml 145 - przeniesione prosto z auta, bez żadnego dostrajania i działało całkiem OK, tak więc biorę tanie radio i taką samą antenkę i będzie ok.

Panowie bez szału to ma mnie skomunikować na odległości 1-3km - najdalsze pole mam 1.7km od domu (po drodze a nie w linii prostej)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

To zrezygnuj z sirio (lemma nie chciales bo za dlugi, a sirio takie samo) i kup lemma metrowego montazowego. 60-70 zl a dziala bardzo dobrze.

Na taka odleglosc to z kija od miotły pojdzie ;)

 

es8 - ja jestem zdania ze kupic to odpowiednio do potrzeb. Jesli Ty spisz w samochodzie to kup nawet i bazowe za 1000 zl, ale jak uzywam auta rzadziej to zamiast dac 500 zl za radio (w ktorym, no nie oszukujmy sie, placisz za logo) dam 200 albo i 250 za uzywanego presidenta (mam takowego ktory mnie tyle wlasnie wyszedl) i bede happy.

Na prawde nie ma sensu wyciągać armaty na muchę. Tak samo do ciagnika, na taka odleglosc to nawet jak bedzie szumofon to skrecisz sq i dom bedziesz slyszal bez zadnych szumow.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

@maks aż tak źle nie jest ;) Ale fakt chcemy już wymienić na trochę dłuższego "bata" :D A model midlanda którego mamy to 1001Z ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ja zaczalem od alana 100 i hustlera, pojezdzilem niecaly rok i zmienilem go na lemma at-71, ktorego dostalem z zapasów garażowych wuja. W niedlugim czasie przyszla zmiana radia na presidena wilsona i po jakims znowu czasie zwykly mikrofon zamienilem na fd1818 z echem i wzmocnieniem. I wystarczy mi to, tanio i skutecznie ;)

 

A 1001z akurat szalu wcale nie robi ;)

Choc nie taki zly, mam go tez i planuje do ciagnika lub kombajnu wsadzic. Na razie grzeje szafę i od czasu do czasu podepne go w domu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

To zrezygnuj z sirio (lemma nie chciales bo za dlugi, a sirio takie samo) i kup lemma metrowego montazowego. 60-70 zl a dziala bardzo dobrze.

Na taka odleglosc to z kija od miotły pojdzie ;)

maks zgoda, ale ostatnio zmieniła mi się wizja i antena nie będzie stała na dachu tylko na błotniku - tak jak ma to zrobione Rolnik85, tym samym antena może być dłuższa.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Przepraszam, ale wg mnie to poroniony pomysl.

W takim montazu jak obrocisz sie tak, ze sygnal bedzie mial isc przez kabine bedziesz najprawdopodobniej sniezyl w domu, a jak sie obrocisz druga strona to bedzie Cie slychac lepiej. I nic nie da, ze bedzie to dluzsza antena.

Przerabialem to w samochodzie, mialem z tylu nad lampa do klapy przymocowane (tak: http://img641.imageshack.us/f/image012nf.jpg/) i poza w miare wygladem plusow nie bylo (no, niski byl). Teraz mam centralnie na dachu miedzy relingami (uchwyt sobie wyspawałem: http://img406.imageshack.us/f/image003go.jpg/) i jest bardzo dobrze.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Ja z drugiej strony cenię sobie jakość i bezawaryjność, nie znalazłem radia satysfakcjonującego mnie w cenie 300 zł z anteną, jakie mógłbym kupić.

 

Poczekałem, dołożyłem i nie żałuję.

Mimo 100 cm anteny za którą w komplecie nie zapłaciłem nawet 40 zł, na osobówce ściągam z kilku kilometrów, a poprzez posiadanie niemal 20 punktów karnych byłem zmuszony do zakupu cb. ;)

 

i rozumiem, że radio do ciągnika, gdzie asc czy rf gain nie jest aż tak wymagane nie musi być z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

@maks wiesz no teraz to już na pewno 1001z szału nie robi,bo już swoje lata ma :) Ale nam wystarcza,tylko zmienimy antenę i będzie git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Kolego kup używanego Maxona CM 10 do tego traktora. To jest porządne radio, jedynie w osobówkach nie zawsze się sprawdza. To typ radia raczej bazowego. Nie lubi lini napowietrznych czy trakcji kolejowych.

 

Lub kolejne za za ok 200 zł to Yosan PRO 110. Bez RF-G, ale z funkcją LOC.

 

I będziesz Pan zadowolony :).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj