Polecane posty

yacenty    3857

gdzies juz tu pisałem mam sirio AS145 na aucie i wiem co to potrafi, w ciągniku jednak aż tyle nie potrzebuje no i zbytnio nie ma na to warunków, no chyba ze antenę zamontuję niżej i nad dach będzie wystawała tylko kilkanascie/dziesiąt cm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Lepiej już krótszą i ją całą wystawić nad dach, chociaż dużo ciężarówek ma na lusterkach pomontowane anteny więc też jest niżej, ja zresztą na aucie też mam niżej bo mam na klapie bagażnika w sedanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No to Panowie fachowcy powiedzcie jaki stabilizator trzeba zastosować do prostownika by mozna było cb podłączyć? Dorobiłem sie jacksona I i troszkę w domu chce go posłuchać :huh:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Np. coś takiego. Do tego dobra filtracja, minimum 4700 uF, a zalecane 10000 uF i powinno działać dobrze. Napięcie wyjściowe tego prostownika powinno wynosić minimum 15V przy obciążeniu 3A. Jeżeli będzie mniejsze, będą tętnienia i pojawi się przydźwięk sieci w głośniku. Aha, możesz pominąć mostek prostowniczy na wejściu zasilacza, ponieważ prostownik daje już napięcie stałe. Po co niepotrzebnie ogrzewać atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze można ten zasilacz trochę "podrasować" tak, że 5A spokojnie da radę z niego wyciągnąć. Podałem go jako jedno z możliwych rozwiązań, ja osobiście przerobiłbym jakiegoś ATX-a i byłoby bez kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tak, dokładnie 3A potrzebuje przy nadawaniu,tak myślałem sobie prostownik podłączyć pod jakiś układ który zawiera układ stabilizacyjny, dać go w garażu który mam pod pokojem i tylko zasianiem wejść do pokoju :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

http://www.national.com/ds/LM/LM317.pdf

 

 

 

 

Wdzięczny, tani i prosty stabilizator regulowany. W aplikacjach jest schemat z rownoleglym tranzystorem NPN celem zwiekszenia wydajnosci pradowej ( str. 17).. Dosłownie kilka groszy.

 

Polecam zrobienie chociaz takiego ukladziku. Nawet na pajaka sklecisz. Napięcie wyregulujesz na poziom 13,8V i masz prosty zasilacz.

 

Przykładowe ceny najpotrzebniejszych rzeczy:

 

http://www.seguro.pl/sklep/?zobacz=2540&producent=

 

http://www.seguro.pl/sklep/?zobacz=2325&producent=

 

http://www.seguro.pl/sklep/?zobacz=2932&producent=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

W kwestii zakladania anteny na plastikowym dachu czy nawet na lusterku, dodam tylko ze wskazane by bylo dobre umasowienie anteny. Jak zalozysz lemma to mozesz nie odczuc braku masy (one bez problemu pracuja bez dobrej masy lub nawet i bez niej, tak jak magnesowki), ale przy innych producentach juz moze byc gorzej (mozesz jej nie zestroic).

Jak nie montaz na dobrym umasowionym elemencie (niestety bez odarcia farby sie nie obejdzie), to masa pociągnięta kabelkiem.

 

marcin - profanacją byloby katowanie jacksona na zasilaczu 3A. To tak jakbyś poił John Deera serii 7xxx z butelki :lol:

Postaraj sie prosze o cos konkretniejszego :(


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Rozumię, obecnie mam na zasilaczu komputerowym, ale to dosłownie katowanie jest, mam stary prostownik, z niego chciałbym zrobić zasilacz, miernikiem wyszukałem w nim 6,45V i nie wiem gdzie dołoczyć ten następny z cewki, jak próbuje trobi mi spięcie.

 

 

 

P.S Sirio super carbonium nie odegrało na mnie zbyt wielkiego wrażenia pod wzgledem osiągów :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to w czym problem, jeżeli masz zbędnego ATX-a? Wystarczy wywalić z niego wszystko z linii +5V, -5V, i -12V, wywalić przetwornicę stand-by, pozbyć się zabezpieczeń nadnapieciowych, regulację napięcia podłączyć do linii +12V, podnieść napięcie do 13,8V i z palcem w ... spokojnie 10A można z niego wyciągnąć bez dodatkowych zmian w chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ooo, można? Kurcze troszkę nie na moje możliwości taka przeróbka, obecnie idzie z niego 11,2V, jest 6 zółtych kabelków złączonych i sześć czarnych bodajże ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz 11,2V, ponieważ w tych zasilaczach napięcie stabilizowane jest na linii +5V, a ona jest u Ciebie nieobciążona. Dlatego wcześniej pisałem o przełączeniu regulacji na linię +12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

On tego nie zrobi. Ja sie jeszcze nie podjalem, a mam kilka takich zasilaczy ktore chcialbym przerobic.

Trzeba wiedziec co wywalic, a zeby sie dowiedziec trzeba chociaz ogolny schemat zasilacza atx znac i umiec go przeniesc do tego posiadanego.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ja mam wilsona.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

mam do wydania około 350 zł na radio i antene jakie radio kupic żeby było dobre za te pieniądze czy ktoś mi może doradzi jakie radio cb kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są takie CB radia które maja jak najmniej pierdoł bo są proste i się nie psuja. Marka to np. Presidente


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

panowie na dniach bede wybierał mam nadzieje

co myslicie o takim zestawie:

tti881 albo yosan pro120

do tego antenka sirio turbo 800 i uchwyt do lusterka?

całość ma się zamknąć w budzecie 400zł brutto


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

traktora, do auta brałbym na magnes


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

dużo czytam o presidentach ale chyba jednak wolę coś nowego z FVat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj