Polecane posty

endrju00711    11

Czyli polecacie tego UNIDENA co podał @coolman111 w linku, czy może nie ładować się w to. Ojciec urzywa w aucie Alan 100 plus, nawet fajne radyjko, proste i tanie. Jeszcze jedno pytanie, kupować nówkę do 300 zł, czy może urzywkę w tej kasie ? Jakie radia polecacie, osobiście szukam coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam go 2,5 roku i nienarzekam na niego. małe poręczne radyjko do osobówki dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A tak apropo co do jakości radia to polecam starego presidenta Herberta chyba najlepsze radyjko, tylko 2 minusy są: cena i wymiary tego radyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Przecież ten Alan 87 to jest masakryczne pudło :D. Do tir-a można jeszcze pakować takie coś, ale do osobówki to nie wiem gdzie... Na dodatek nierozgrzane pływa w częstotliwościach, ale to chyba chodzi tylko wstęgi jak pamiętam. Ogólnie szkoda kasy, bo i tak nie wykorzysta się wszystkich możliwości takiego radia, no chyba że baza w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nic nie pisałem o zakładaniu alana 87 do osobówki, Herberta też będzie problem zmieścić(niewiele mniejsze). Na stacjonarne jest super i do trucka. Pozwoliłem sobie wkleić jego parametry.

 

MIDLAND Alan 87 - Najpopularniejszy radioodbiornik wyposażony we wszystkie możliwe modulacje AM, FM, SSB, CW.

DANE TECHNICZNE

OGÓLNE

* Ilość kanałów: 271 AM/FM/SSB/CW

* Zakres częstotliwości: 25,610 – 28,300 MHz wersja PLUS - 26,000 - 30,000 MHz

* Temperatura pracy: -30/+50 °C

* Zasilanie: 13,8 V

* Wymiary zewnętrzne: 60x200x235 mm

* Waga: 2,25 kg

* Selektywność: 70 dB AM/FM 80 dB SSB

* Czułość: 0,5 uV

NADAJNIK

* Moc wyjściowa: 10 W AM/FM/CW, 25 W SSB

* Modulacja FM: 2 kHz, AM: 85%

* Pasmo przenoszenia: AM/FM 400 Hz ÷ 2,5 kHz

* Impedancja wyjściowa 50 Ohm

* Pobór prądu: 0,6-1,2 A; 4 A (AM/FM), 6 A SSB

FUNKCJE

* S-metr (wskaźnik wychyłowy sygnału),

* PWR (wskaźnik mocy nadajnika),

* SWR meter (strojenie i pomiar SWR),

* tłumienie modulacji mikrofonu (MIC Gain),

* tłumienie odbieranego sygnału (RF Gain),

* płynna regulacja mocy nadawania (RF Power),

* regulacja częstotliwości +10 kHz +1 kHz (Fine / Coarse),

* sygnał zakończenia nadawania (Roger Beep),

* echo (opcjonalnie),

* przełącznik +10 kHz (dziury).

* ANL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

87 to fajne radio miałem go przez rok na bazie ,proste w obsłudze ,potem zmieniłem na LINCOLNA to wyższa klasa ale le tablice częstotliwości trzeba już mieć w głowie i do samochodu się nie nadaje bo duże,skomplikowane i nie lubi wstrząsów .to super radia , dzisiejszym chińczykom daleko do nich chociaż danymi tech. je przewyższają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

A co z Polskim Sunkerem ,ktoś ma? .Z opisu ciekawe radio i antenka 150cm w cenie do 300złhttp://www.allegro.pl/item935254504_cb_radio_sunker_asc_squelch_legalny_uniden_gratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Panowie, ma ktos sprawdzonego bacika do 150cm na podstawie magnesowej i na motylek regulowana? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

najlepsze radio nie gwarantuje dobrego odbioru i nadawania ja mam intek m 110mczy cos takiego ale mam zajebiaszcza antene i bata 120 cm i pieknie odbiera do 10 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Radio inteka m-110 mam i nawet dobre to to... a antena sirio -bajka, ale o motylek mi chodzi zeby miała...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Aktualnie mam Performera 5000 na magnesie. Kiedyś testowałem z kumplem zasięg. On miał krótszą antenę- AS 100 na magnesie. Udało nam się zrobić 12,5km. Potem jak gadałem czasami z ludźmi, to udało mi się zrobić odległości nawet na poziomie 20km. Nie wiem jak z bazówkami, bo jeszcze nie testowałem (kiedyś tylko odsłuchałem jedną, to w linii prostej było ok 40km). Jeśli to ma być w granicach 1,5m to Performer 600 lub 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miał ktoś do czynienia z taką anteną:

http://www.sirioante...8171169&idp=128

lub pojedynczą

http://www.sirioante...8171169&idp=125

zastanawia mnie zasięg takiej anteny. Nie jest tania, ale oferuje komfort użytkowania oraz mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży.

Dodatkowo montaż anteny na dachu, daje mniejsze zakłócenia.

 

 

EDIT:

Pełna oferta Sirio http://www.sirioantenne.it/antennecat.php?idg=1008171169&idc=1008171255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miser    0

Podobno antena Santiago 1200 (1,95 m długości) zapewnia super zasięg. Jest o połowę tańsza od mojego Presidenta Texasa , bo można ją kupić za niecałe 200 zł. Od miesiąca użytkuję nowe radio President Taylor II Classic tylko, że z anteną President Missisipi. Texas leży w domu, bo szkoda żeby ktoś go ukradł ;) Używam go tylko w weekendy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Nie uważacie ,że większy zasięg niesie ze sobą większy bełkot wielu użytkowników i nie raz trudno uzyskać jakąś informację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Witam widze że jest tu kilku ekspertów od CB;) a co myślicie o president harry lub johnny ale pierwszej generacji? Czy nic się nie zmieniło od tamtej pory z częstotliwosciami itp. i czy radyjko poradzi sobie w dzisiejszych czasach??;) myslałem o tym radyjku:

http://www.allegro.pl/item1096847306_cb_radio_president_johnny_i_phillipines.html

I jeszcze pytanie co do homologacji czy jak mam radio presidenta to nie musze juz miec żadnego papierka pod ręka w przypadku kontroli drogowej, ten problem dotyczy tylo uniden czy president i inne też chociasz nie miały takiej przeszlosci jak uniden ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Johnyy I to to samo co Uniden 520, mam tego drugiego jakoś odkąd go kupiłem to mnie policja nie zatrzymała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miser    0

Kiedyś żeby używać cb radia, trzeba było mieć specjalne pozwolenie. Teraz wystarczy kupić radio z homologacją i w przypadku kontroli trzeba przedstawić dokument potwierdzający homologację (bez względu na markę radia). Z Unidenem to już inna bajka. Ostatnio kupiłem 2 Unideny 510 i gość dokłada do nich kopię homologacji z okresu, kiedy można było z nich korzystac na terytorium RP. Użytkownicy tych egzemplarzy nie mieli jeszcze kontroli, więc jeszcze nie wiadomo jak zareaguje "władza drogowa" na widok tych kopii. Jak będę wiedział to napiszę na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj