Polecane posty

farmerNH    1

Witam.

Chcialbym zalozyc do NH CB radio presidenta.

Ktore wybrac harry czy johny?

Ile powinnem dac, zeby nie przeplacic?

Jaka antena? Za ile?

 

Czy moge cb podlaczyc pod radio w nh?


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

siema. Jeżeli masz kasy na tyle to moze byc president johnny II


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

A czym one sie roznia?


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

P>siema. Jeżeli masz kasy na tyle, to moze byc president johnny II za 400 zł około tańszy i bardzo dobry , choc jak dla mnie mógłbyć nawet Uniden 520 xl bo jest dużo tańszy od presidenta a podzespoły te same a róznica?? chyba braka tylko homologacja ale jak do maszyn za granice nie będziesz jechał podejzewam wiec może być ,a co do antenty to na magnes czy montażowa??Jezeli ma być montażowa to President Alaska osiągi bardzo dobre i cena przystepna a jak magnes to Sirio ML albo president ML chyba ,że nie chesz długiego bata ja tam w Fastrack'u mam 150 cm niecałe i to nie przeszkadza dodam że antena jest montazowa a na Case MX zakładam magnesówkę President Dakota bo błotniki są metalowe i nie ma problemu z montażem .A co do zasilania to ja pod zapalniczke miałem a z radia mogą jakieś szumy być . PS. co do różnic to Squelch jest jakoś w kolejnych modelach ulepszany aby nic nie szumiało ale czy są jakieś efekty??? nie wiem ja mam johnny II bez rewelacji


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak chcesz dobrego presidenta to kup podciwego starego Herberta nie ma lepszego radia do mobila czy tam ciągnika :D. A antene jaką to zalezy co chcesz osiągnąć, napisz więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Te nowe presidenty to jeden wielki szmelc jak gadałem z znajomym elektronikiem co naprawia CB. Są one teraz "made in china" więc niczym się nie różnią od tych tanich radyjek. Chociaż jak dla mnie, czyli CB laika to nawet zwłykły chinol wystarczy w samochodzie :D. Chociaż różnica na pewno jest, bo jak byłem u tego elektronika to pokazał mi na czym różnica polega. Ma antenę bazową i podłączył mi 3 radia- alana48, presidenta johny II i presidenta lincolna. We wszystkich SQ i RF rozkręcone, i vol. maksymalnie. Wyglądało to tak, że w dwóch pierwszych istny szum i trzask, a w lincolnie tylko delikatny cichy szumek. Na tym polega ta różnica. Obecnie wszystkie nowe radia to totalne szumofony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Chyba kupie johnny II, bo do uniden nie jestem przekonany.

Antene to chyba na magnes wezme i na blotnik, bo ta montarzowa to jak juz to bym zamontowal gdzies przy lusterku i a wtedy by mi do garazu nie pasowalo (wys. garazu 3m). A jak bede mial antene na blotniku to czy nie bedzie gorzej slychac??


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

będzie gorzej słychać i zrobi się kierunkowa. a patrzyłeś na te Herberty stare co pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

te herberta to jakieś duże wydawały mi sie na zdjeciu. jakie ma wymiary?

 

które z tych wybrać???

http://allegro.pl/item621265876_cb_radio_j..._president.html

http://allegro.pl/item621965532_radio_cb_p...2_promocja.html

http://allegro.pl/item613279520_cb_radio_p...y_warszawa.html

te ostatnie nie ma anteny w zestawie.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no są dosyć duże ale są bardzo dobre sam taki lezy u mnie na półce tylko trochę rozwalony tzn sprawny odbiera nadaje tylko wyświetlacz trochę mruga. a te radyjka to to samo prawie co Uniden 520 a ten dużo tańszy mam go w osobówce i nie narzekam, już jeździ ze mną 1,5 roku. A do ciągnika trochę szkoda takiego drogiego.

 

a wymiary Herberta to szer 170 wys 50 dł ok220mm zależy jak patrząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Czyli herbert odpada, jest za duzy. Ja potrzebuje malego radia.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to ja tam już nie wiem. ale drogiego bym nie wsadzał i nie zawsze cena jest adekwatna do jakości i ogólnego odsłuchu. Uniden spoko nie wiem jak te nowe co teraz są ale myślę że to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja mam Unidena 520 od 5 lat i tylko gruszke wymienialem a tak to spoko chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Jeszcze sie zastanowie nad uniden 520xl. Czesami tansze jest lepsze.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja 1,5 roku temu to z hustlerem dałem 400 zł a teraz za 300 się kupi. Uniden dobre radyjko przecież robiony na tych samych podzespołach co president albo na odwrót a to to samo radio z wyglądu co johnny II tego co podałeś w linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

A te uniden jest chyba bez homologacji. O co z tym chodzi?


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a bo robił konkurencje presidentowi i mu cofneli homologacje bo się president źle sprzedawał to tak nie oficjalnie a oficjalnie to coś w nim nie grało z mocą. w ciągniku nikt Ci tego nie bedzie sprawdzał czy masz homologacje czy nie. a jak już będa Ci sprawdzać to powiesz że kupiłeś jakiś czas temu jak miał homologacje jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

A jak sprawdza to co wtedy?


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak kupisz dostaniesz kopie homologacji z datą przed cofnieciem homologacji. ogolnie jest zakaz na sprzedaż a nie używania więc zadużo nie zdziełają najwyżej zarekwirują radio do kontroli. Policjanci sami takich radyjek używają. Jak będziesz mieć radio to Cię nie złapią. mnie odkąd mam radio nie złapali nawet nieraz jak jadę z tatą w trase to nie właczam radia i nic (a trasy niemałe 800-1000km nieraz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Policja to teraz za byle co chce wlepic mandat. Ostatnio jak ojciec jechal NH w dwiema przyczepami to go zatrzymali ze zawolno jedzie. I chcieli mu wlepic 200 albo 300 (dokladnie nie pamietam). Ale jak ojciec dal dokumenty to policjant zobaczyl i oddal dokumenty i powiedzial ze ma jechac.

Ojciec niekojarzy policjanta. Ale sie domysla ze kolega policjant tego policjanta przyjezdza do nas po pyrki.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Policja to teraz za byle co chce wlepic mandat. Ostatnio jak ojciec jechal NH w dwiema przyczepami to go zatrzymali ze zawolno jedzie. I chcieli mu wlepic 200 albo 300 (dokladnie nie pamietam). Ale jak ojciec dal dokumenty to policjant zobaczyl i oddal dokumenty i powiedzial ze ma jechac.

Ojciec niekojarzy policjanta. Ale sie domysla ze kolega policjant tego policjanta przyjezdza do nas po pyrki.

Za wolno to wlepia ci na autostradzie jak jedziesz autem ponizej 80KM\H, ale ciagnikiem i to w terenie zabudowanym??? To ile on jechal??? 5km\h

 

Unas jak policja jezdzi to jada 20km\h przez wioske i jak ktos glupi to tez jedzie za nimi i taki sznur sie potem ciagnie, a inni but i heja wyprzedzaja.

 

To do ciagnika chcesz RADIO CB do jazdy przy takiej predkosci????? Czy zeby posluchac co nadaja kierowcy??


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Dokladnie to powiedzieli ze spowalnia ruch i robi korek.

Jechal na obrzezach miasta. A zanim jechaly 3 auta i nie wyprzedzaly, a mialy mozliwosc. Jechal ok 32-38 km/h.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj