MAti21

Ursus 3512 zwężanie/poszerzanie

Polecane posty

MAti21    3

Witam , mam taki problem , a mianowicie mam ursusa 3512 na szerokim ogumieniu (opony tylne takie jak w c-360)

i jest on zbyt szeroki np aby zapiąć do niego sadzarke do ziemniaków.

czy ktoś go kiedyś próbował zwezić ? czy jedynym spodobem jest zmiana ogumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A problem w tym, że opony za szerokie do bruzd czy rozstaw kół Ci się nie zgadza? Bo jak to drugie to możesz koła obrócić lub kombinować inaczej przykręcić talerz od felgi w stosunku do felgi. Masz tam sporo możliwości.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Jeżeli ci się nie zgadza rozstaw kół to masz spory problem, a jeżeli opony są za szerokie to da się na to coś zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

koła przednie i tylne ,(tylko jedna strona,druga jest w bruzdzie między grębami) idą centralnie po grębie jakby wjechać w ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To masz tylko zmienić rozstaw kół. Żaden problem. Tak jak pisałem obracasz koła lub inaczej przykręcasz talerz od felgi do jej obręczy. Zerknij sobie w linku do foto z instrukcji o co chodzi. U ciebie powinno być podobnie. A z przodu też się przyjrzyj bo chyba możesz poszerzyć na osi o ile się nie mylę.

 

http://kemor90.wrzuta.pl/obraz/2rULs2ggA77/p3110044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Sąsiad ma taki sam problem bo ma Ursusa 3512 na szerokich laczkach i pożycza ode mnie ciągnik do redlenia ziemiaków bo mu się nie mieści w rządkach,będe musiał mu coś doradzić a czy wszystkie Ursusy 3512 są takie same tzn.były produkowane tak seriami z jakimiś zmianami czy wszystkie były jednakowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To może zamienimy się na tylne koła?? Mój się mieścił w redliny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

A nasz MF 255 z kołami od C-360 się mieści idealnie w redlinach. Niestety tato ścinał nity "łap" do których przykręca się talerz felgi. Potem przyspawał je do felgi tak aby rozstaw kół idealnie pasował w redliny.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1301428769/gallery_8148_44_37729.jpg

Na tym foto widać, że łapy są przyspawane w innym miejscu i są bez nitów ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Ustaw sadzarkę na szerokość redlin na 72 cm jak dobrze pamiętam i się będzie mieścił. Przez trzy lata tak robiłem i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Można ustawić ten rozstaw kół w 3512 , żeby był taki jak np. w C-330. A jak idzie o same tylne koła to chętni się znajdą na wymaianę na te węższe w rozmiarze 12.4 R32 . Sam bym się zamienił bo już nie sadzę ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Hej,

 

Mam pytanie. Orientuje się ktoś w jaki sposób można (odwracalnie) przerobić ursusa 3512 na 3502. Potrzebuję go maksymalnie zwężyć. Orientuje się ktoś, co mogę poczynić w tym kierunku? Kabina KOJA SMOLNIKI.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

A jego sie tam nie przesuwa ta takich klamrach czy jak to sie nazywa które są w takich rowkach ? Bo wiem że kiedyś widziałem cos takiego ale nie wiem czy akurat w 3512


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ursusy 3512 mają tylny most inny niż 3502 (sadownik). Te mają podobny do 2812 (bez zwolnic). Zwężenie jest więc niemożliwe. Jedynie na felgach można dokonać zmian, lecz nie na osi. Nie wiem, czy jest możliwość zamienienia zwolnic z 3512 na półosi z 2812 (czy 3502).

Z przodu wystarczy odkręcić śruby mocujące zwrotnice do korpusu osi i wsunąć jak to tylko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj