Skocz do zawartości
terezjasz

Uprawa Łubinu żółtego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

d4rek    16

Witam.

Podgrzeje kotleta w związku z dopłatami do wysokobiałkowych od 2015 wiec łubin wchodzi w grę jak sie nie mylę ;)

Planuję wyorać 6 ha łąki i  dać łubin ( waskolisnty czy coś - pierwszy raz bedę siać).  Zbiorem nie bardzo będę się przejmował coś na pewno będzie pytanie tylko jak to po łące będzie ktoś próbował ?.  Interesuje mnie siew na drugi rok pszenżyta ozimego klasa IV gleby a łubin jako przedplon i dopłaty nie wąskie wiec niech rośnie jak tam chce.

gwozd    101

Możesz mieć problemy z chwastami dwuliściennymi. Z jednoliściennymi, nawet z perzem łatwo sobie poradzić w czasie wegetacji ale dwuliścienne to czasem problem. Na pewno musisz pozbyć się wieloletnich głęboko korzeniących się czyli duża dawka glifosatu. Żeby dobrze przygotować stanowisko pod zboże to daj pod łubin PK

Wiadomość z agroFakt.pl

emilko    19

Zapowiadają, ale jeżeli pół Polski posieje strączkowe to na zapowiedziach się skończy.

ziomster    64

tzreba siać coś innego - jak faktycznie bedzie tyle tego łubinu to dopłata będzie gówniana a i sprzedać plonu nie będzie gdzie:)

wiesko    12

Pomorskie, CN niedaleko mnie.Rolnas na wiosne mial zolty po 3,8 + VAT a waskolistne odmiany po 2,2 + VAT o ile dobrze pamietam.

Edytowano przez wiesko

jastrzab901    0

czy lubin niebieski waskolistny wymaga dodatkowego nawożenia czy poradzi sobie naturalnie?

ziemia raczej lekka

Edytowano przez Matey

Matey    431

ciężko powiedzieć, u mnie od dwóch lat nie stosuje nawożenia pod korzeń w łubinie i nie narzekam

lukifil    32

a ja stwierdzam że koniec marca na siew łubin to za wcześnie bo jak wzejdzie to wystarczy kilka stopni mrozu w nocy i po łubinie

tedizetor56    94

Ziarko samo dojdzie i będzie gotowe do zbioru lub będzie wymagało oprysku na dosuszanie.

czyli jak mam mistera niesamokonczący,to bede musial opryskac np randapem na 100% czy zalezy np od pogody?

gwozd    101

Zależy od pogody, nawożenia, stanowiska i zgryzu zwierzyny łownej. Zależy też od zachwaszczenia bo łubin moze dojrzeć a bedzie duzo zielska to lepiej to opryskać

rafto    29

Ja mistera musiałem dosuszać bo nierównomiernie dojrzewał natomiast sonet zbierałem bez dosuszania ;)

SipmaZ224    59

czyli jak mam mistera niesamokonczący,to bede musial opryskac np randapem na 100% czy zalezy np od pogody?

Może być tak że będzie dobra pogoda, część już dojdzie, a część nie i jak opryskasz np randapem to efektów spodziewaj się za dwa tygodnie, a do tego czasu strąki dojrzałe wcześniej po prostu pękną i ziarna polecą na ziemie.

1490    5

Witam zasiałem dzisiaj łubin niebieski i odrazu oprysk tylko że w nocy ma byż przymrozek i czy ten oprysk to nie na darmo

Hans1211    1
Napisano (edytowany)

Witam czym pryskac Lubin od chwastow.Lubin wyszedł ma już około 4cm,chwasty to rumianek i oset

Edytowano przez Hans1211

kukum    7

Nie wiem czy sa jedynie doglebowo jest comand ( i to bez przesady) afalon tylko tyle znam, na jedno liscienne to mozesz opryskac np selectem , jako tako powschodowo oprysku nie ma ale ktos mi mówił ze połaczył dwa srodki ze soba i opryskał ale co z tego jak chwast nie usechł tylko przychamowało a łubin to przechorował i był strasznie do tyłu. Jedyne rozwiazanie jak masz nie duzo to motyka i w pole

gelo707    20

Cześć. Czy łubin siany na poplon i przyorany ze strąkami odbija tak jak np: gryka?

czy Myślicie że zasianie łubinu (żółtego taper) na polu po gryce to dobry pomysł? pomyślałem że może mniej chwastów by było?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez Piters182
      Witam. Czy znacie jakiś kupców na soje? Jestem z okolic Lubelskiego.
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję