terezjasz

Uprawa Łubinu żółtego

Polecane posty

d4rek    67

Witam.

Podgrzeje kotleta w związku z dopłatami do wysokobiałkowych od 2015 wiec łubin wchodzi w grę jak sie nie mylę ;)

Planuję wyorać 6 ha łąki i  dać łubin ( waskolisnty czy coś - pierwszy raz bedę siać).  Zbiorem nie bardzo będę się przejmował coś na pewno będzie pytanie tylko jak to po łące będzie ktoś próbował ?.  Interesuje mnie siew na drugi rok pszenżyta ozimego klasa IV gleby a łubin jako przedplon i dopłaty nie wąskie wiec niech rośnie jak tam chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Możesz mieć problemy z chwastami dwuliściennymi. Z jednoliściennymi, nawet z perzem łatwo sobie poradzić w czasie wegetacji ale dwuliścienne to czasem problem. Na pewno musisz pozbyć się wieloletnich głęboko korzeniących się czyli duża dawka glifosatu. Żeby dobrze przygotować stanowisko pod zboże to daj pod łubin PK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Zapowiadają, ale jeżeli pół Polski posieje strączkowe to na zapowiedziach się skończy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

tzreba siać coś innego - jak faktycznie bedzie tyle tego łubinu to dopłata będzie gówniana a i sprzedać plonu nie będzie gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Witam, orientujecie się po ile w tym roku były nasiona łubinu żółtego z centrali za 100 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Pomorskie, CN niedaleko mnie.Rolnas na wiosne mial zolty po 3,8 + VAT a waskolistne odmiany po 2,2 + VAT o ile dobrze pamietam.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ziarko samo dojdzie i będzie gotowe do zbioru lub będzie wymagało oprysku na dosuszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

czy lubin niebieski waskolistny wymaga dodatkowego nawożenia czy poradzi sobie naturalnie?

ziemia raczej lekka

Edytowano przez Matey
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ciężko powiedzieć, u mnie od dwóch lat nie stosuje nawożenia pod korzeń w łubinie i nie narzekam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukifil    58

a ja stwierdzam że koniec marca na siew łubin to za wcześnie bo jak wzejdzie to wystarczy kilka stopni mrozu w nocy i po łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Ziarko samo dojdzie i będzie gotowe do zbioru lub będzie wymagało oprysku na dosuszanie.

czyli jak mam mistera niesamokonczący,to bede musial opryskac np randapem na 100% czy zalezy np od pogody?


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zależy od pogody, nawożenia, stanowiska i zgryzu zwierzyny łownej. Zależy też od zachwaszczenia bo łubin moze dojrzeć a bedzie duzo zielska to lepiej to opryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja mistera musiałem dosuszać bo nierównomiernie dojrzewał natomiast sonet zbierałem bez dosuszania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

czyli jak mam mistera niesamokonczący,to bede musial opryskac np randapem na 100% czy zalezy np od pogody?

 

Może być tak że będzie dobra pogoda, część już dojdzie, a część nie i jak opryskasz np randapem to efektów spodziewaj się za dwa tygodnie, a do tego czasu strąki dojrzałe wcześniej po prostu pękną i ziarna polecą na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam zasiałem dzisiaj łubin niebieski i odrazu oprysk tylko że w nocy ma byż przymrozek i czy ten oprysk to nie na darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1
Napisano (edytowany)

 

Witam czym pryskac Lubin od chwastow.Lubin wyszedł ma już około 4cm,chwasty to rumianek i oset

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Nie wiem czy sa jedynie doglebowo jest comand ( i to bez przesady) afalon tylko tyle znam, na jedno liscienne to mozesz opryskac np selectem , jako tako powschodowo oprysku nie ma ale ktos mi mówił ze połaczył dwa srodki ze soba i opryskał ale co z tego jak chwast nie usechł tylko przychamowało a łubin to przechorował i był strasznie do tyłu. Jedyne rozwiazanie jak masz nie duzo to motyka i w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Cześć. Czy łubin siany na poplon i przyorany ze strąkami odbija tak jak np: gryka?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy Myślicie że zasianie łubinu (żółtego taper) na polu po gryce to dobry pomysł? pomyślałem że może mniej chwastów by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj