Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hereford    18

Witam zastanawiam sie jaka jest górna granica w odległości ziemi uprawnej od gospodarstwa ? . Mam na oku kawałek ziemi ok30 ha w jednym kawałku,trochę górzysty , klasa ziemi od 4-5. Szkopół jest taki że leży ok15 km od bazy ? Cena ok18 za ha jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli masz sprzęt aby tam dojechać to się nie zastanawiaj, najgorsze są żniwa bo wiadomo transport trzeba mieć sprawny.

 

Jakby to było 2 ha to nie było by to warte dojazdu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

Kupuj i już :) za taką kasę. Ja ciągle dojeżdżam 15 km w jedna stronę już 17 lat:)

Edytowano przez ziomkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Mam mieszane uczucia :-( Wszystkie ziemie dosyć blisko tylko ten rodzynek sie wykluwa , może trzeba tam siać takie jakieś niskonakładowe rośli ny jak łubin gryke , może kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Jak dopuszczą "PENDOLINO" ,to góral na pomorzu i odwrotnie zaczną się rozwijać-szacun dla chciwości , ale nie ode mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Taj, jak najbardziej opłaca się to kupować. Tylko będziesz musiał pokombinować z transportem przy odbiorze płodów. To ogromny kawałek jest, więc dojazdy będę w pełni opłacalne :)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

15 km to ja mam do najbliższego pola (40ha), około 20 mam do innego (20ha) a najdalej mam 35km (30ha). Także da się i na pewno się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@Hareford a może w najbliższym czasie trafi się coś bliżej. Orientowałeś się czy jest lub będzie możliwość kupna czegoś w okolicy?

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Nie ma nic wszystko wydzierżawione z prawem pierwokupu . Szlag mnie trafi bo jestem w rozterce a przetarg tuż tuż . Jeżeli mam rozwijać gospodarstwo to tam jest najbliższy kierunek nie licząc bzdetów takich 2-3-5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No to naprawdę problem. Te koszty transportu no i zużycie opon na asfalcie przerażające. Sam mam trochę łąki tyle, że z 8km od domu. Gdyby nie problem z nabyciem jakiejś dzierżawy bliżej domu to bym to zostawił no ale mam ten problem co Ty. Bez ziemi się nie rozwinę. Ja bym się chyba na twoim miejscu zdecydował. A może nóż widelec ktoś z czasem upadnie w okolicy. Tamto sprzedaż i kupisz bliżej a co zyskasz to twoje. Gdyby ziarno z kombajnu bezpośrednio na tiry sprzedawać to jeden znaczący problem z głowy. Gdyby jeszcze blisko pola jakiś kolega mieszkał to i bigi z nawozem by było gdzie z tira przechować i kolejny transport z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Nie ma co się zastanawiać, to wcale nie jest daleko jak ma się dobry i wydajny sprzęt. Ja moge tylko pomarzyć o takiej cenie ziemi, u mnie po 80 za ha. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Magazyn mam ok 5 km od pola to nie jest źle ale ta cała uprawa siewnikiem 4 m przez główne drogi !!!!!! Aaaaaa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nowsze traktory szybciej jeżdżą i to jest duży kawałek ziemi wiec warto a może z czasem jeszcze coś tam kupisz a istotne jest czy nie trzeba przejeżdżać przez miasto?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Nie trzeba przez miasto jeździć do uprawy ale trzeba tarasować 11 drogę główna . Jednak chyba mnie przekonaliście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

najłatwiej wgryźć się w obce tereny, ja jeżdżę 22 kilometry :D bo w pobliżu taka konkurencja :D a jak ty masz 15 km to kawałek 30 min drogi tylko, B)

 

Ps. też przecinam trase 11 czasami stoję 5 min zanim przejadę z 2 przyczepami <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ceny ropy odstraszają, też się zastanawiam nad dzierżawą od kumpla 15ha 18km ode mnie za 2000zł+jego dopłaty on podatek płaci i ja zwrot mam akcyzy do paliwa z tego....nie wiem, blisko nie ma szans praktycznie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja bym nie dał tyle za dzierżawę bo to około 3000 zł czyli 4 tony pszenicy :wacko: chyba że ziemia oddaje około 8 przy min nakładach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jakie 3 tys?ja płacę 2tys za 15 ha czyli 130zł hektar i jeszcze mam zwrot akcyzy czyli 80zł od ha wiec na wychodzi ze płaciłbym mu 50zł za hektar.taki koszt mój by był plus to nieszczęsne paliwo na dojazd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Bardzo ciężko znaleść ziemie blisko domu w mojej miejscowości porobili się mocni gospodarze i niestety o kazdy kawałek jest bitwa . Jednak nie na tyle mocni aby dojechac te 15czy20 km i chyba to jest szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja wychodzą z założenia że zrezygnować zawsze można z dzierżawy lecz wziąść już nie. Jeśli masz siły i sprzęt no i kapitał i ziemia jest w miarę to bym brał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj