DJhaku

Chęć zaczęcia produkcji buraków :)

Polecane posty

DJhaku    0

Witam

Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?

Jakie są z tym związane papiery i koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Przede wszystkim musisz odkupić od kogoś limit buraczany, koszty są różne np w lokalnej gazecie u mnie limit ktoś ogłosił po 100zł za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na początek niech ktoś pokaże Ci fakturę za buraki to się głębiej zastanowisz nad ich siewem :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepiej to pojedz do cukrowni i pogadaj z nimi oni ci powiedzą co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJhaku    0

Aha ok dzięki.

A jeszcze jedno na zasiew buraków na limit to trzeba mieć jakiś min. areału ?

Czy np. wezmę sobie limit 60t dajmy na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego każda cukrownia ma limity i jest to uzależnione również od regionu bo w jednym rejonie plon będzie 80 t/ha a w innym 50 t/ha

podajesz że chciał byś rozpocząć produkcję buraków to ja też ci podpowiem tak jak kolega bobytempelton zapytaj innych jak w rzeczywistości wychodzą na nich

podajesz również że chciał byś zasiać 60 ton powiem ci że jest to ilość dla zabawy raczej nie pchał bym się w to zapytam tylko czy masz może jakieś sprzęty do uprawy tych buraków typu siewnik kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJhaku    0

Nie nie posiadam sprzętów to ich uprawy.

Ale wiesz kolego ja chciałbym zacząć i jak na początek wzionąć limit na te 50/60 ton, a później jeśli zobaczę że się to w miarę opłaca zwiększyć limit.

Bo jak na razie planowałem posiać buraki na powierzchni 2 hektarów. Bo na moim terenie są bardzo dobre ziemię do ich uprawy (powiat Strzelin), a wiem że w okolicach mojego powiatu są ludzie którzy z hektara osiągają nawet 80 ton buraków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Jak nie masz sprzętu to musisz nająć do siania i do kopania, kopanie buraków to raczej teraz wszyscy kopią dużymi kombajnami HOLMERAMI

jak masz taką dużą ochotę na uprawę tych buraków to skontaktuj się z jakimś inspektorem z cukrowni który ma twój rejon, on ci podpowie kto ma małe ilości limitu buraczanego i chce sprzedać, ja 3 lata temu dokupiłem limitu i płaciłem 50 zł/tonę, jeśli masz opryskiwacz to już jest podstawa bo w przypadku tych buraków to kilka zabiegów trzeba wykonać, dodam jeszcze że takie małe ilości 60 ton to się tylko denerwują kierowcy i obsługa ładowarki jak będą odbierać jesienią bo tylko jeżdżą od pryzmy do pryzmy

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Takie pytanie z innej beczki: masz produkcję zwierzęcą?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJhaku    0

Nie

Do tej pory zajmowałem się produkcją zbożową pszenica, jęczmień i co 2 lata rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Absolutnie nie ma sensu pchać się w 50/60t. Minimalna ilość to 200 ton. Wszystko co poniżej, mija się z celem. Może zaczekaj jeszcze trochę. Doszły mnie słuchy że w 2015/16 ściągną limity buraczane i będzie można uprawiać ile się chce i sprzedawać na wolny rynek. Info z poradnika plantatora buraka cukrowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj