Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A wiecie czemu Ci co kupują hektary orzą tym wydajnym sprzętem świątek piątek i niedziela? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Widzę głupotę ludzi. Zabijają się o każdy kawałek gruntu, zwiększają stada, opłacalność spada z powodu nadprodukcji... Przychodzi czas że zdrowia brakuje i okazuje się że każdemu potrzebne... 1x2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

zajmij się lepiej własną biedą i głupotą - tu masz wiele do zrobienia ...o innych się nie martw bo nikt tego nie potrzebuje, daruj te prostackie wywody bo naprawdę robi się to nie smaczne ...nie nasza wina że masz cienkie plony i nic nie zarobiłes w tym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

uwazasz ,ze kazdy kto smieje sie z napalencow na krowy jest biedny i glupi?zapraszam do malopolski zobaczysz jak mozna zyc bez kupy gnoju kolo domu .jezeli masz pracownika co robi za ciebie caly czas to chwala ci za to ale 90% go niema i za***prza jak wól,jestes tak zaslepiony rozwojem ze az dymi,ps ciekawe co zrobisz jak taki kowalsi dowie sie jaki to z ciebie pan na wlosciach i oleje twoja obore i ciebie ?niewiem czy zdazylbys do kibla dolecec ,raczej z przerazenia prosto w spodnie by poszlo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tylko głupi widzi głupotę innych a swojej nie- ot paradoks nie? kowalskich to było już paru i następni są w kolejce - więc jaki problem :P średniowiecze już za nami i teraz ''kupa gnoju'' to obornik znawco języków ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

widocznie mieszkasz w takim zad*piu ze ludzi na nic wiecej nie stac od siebie niz widly,w regionie troszke bardziej rozwinietym predzej by ci ktos kopa zasadzil niz przyszedl "GNÓJ" wywalac,ps.obornik czy gnoj zadna roznica i jedno i drugie smierdzi a jak smierdzi to i sam zainteresowany tez

 

Zaraz wywalę Ciebie z forum jak się nie uspokoisz! +1 PUNKT OSTRZEŻEŃ za prowokowanie do kłótni i chamskie posty

 

uuu czyzby kogos prawda zakula w oczeta. ps. jezeli slowo "zad*piu" i "gnoj" jest takie chamskie to raczej co drugi powinien dostac punkty.obrazilem elite rolnictwa wiec sie mnie punktuje,ktos inny wyzywa ludzi od glupkow i jest ok ale coz niektorym wolno wszystko niektorym nie.ps.wskaz chocby jedno slowo w tym poscie ktore nie jest zgodne z prawda

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Panowie te forum nie jest od kłócenia się tylko wymieniania się poglądami itd skoro tu jesteście to interesujecie się tym samym więc nie wypada by osoby z tej samej branży sobie docinały ,wręcz przeciwnie powinny sobie pomagać :)

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli ktos ma pracowników to ok, tylko jaki procent wszystkich producentów mleka w polsce tych pracowników ma ?

 

dla mnie, jezeli ktos całe zycie przesiedzi w oborze przy krowach od młodosci do starosci a czesto i do smierci, ten przegrał poprostu swoje zycie i tyle

co z pieniedzy, samochodów i innych dobrodziejstw, jezeli z tego wogóle nie korzystasz, znam takich kilku, niby maja to i tamto, ale taki nawet do samochodu nie wsiada bo musiałby sie najpierw z gumofilców rozebrac, umyc i ubrac jak człowiek, i co z tych pieniedzy ?

 

co nie zmienia faktu ze produkcja mleka jest chyba najbardziej opłacalna w rolnictwie na dzien dzisiejszy, mimo wszystko nie dla mnie ten luksus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
dla mnie, jezeli ktos całe zycie przesiedzi w oborze przy krowach od młodosci do starosci a czesto i do smierci, ten przegrał poprostu swoje zycie i tyle

 

Idąc tym tokiem rozumowania każdy kto prowadzi produkcję zwierzęcą (bydło, trzoda) przegrał swoje życie.

 

Świnie musisz nakarmić rano i wieczorem w każde święta? Musisz.

Tak samo bydło mięsne na pastwiskach doglądać musisz? Musisz.

 

Pilnować tego typu produkcji musisz? Musisz.

 

Przy krowach jest znacznie więcej pracy, ale opłacalność też jest dużo większa, więc coś za coś. ;)

 

Jak dla mnie jest to tylko i wyłącznie kwestia organizacji pracy i swojego wolnego czasu panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur10021    36

Pamiętam jak ojciec w latach 90tych przyniósł z poczty reklamówkę pieniędzy za buraki i kupił nowego ursusa, tamte lata już nie wrócą niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Robota na wsi jaka jest, każdy wie, kto tę pracę wykonywał. Miastowi twierdzą, że rolnicy to grupa uprzywilejowana, która bardzo dobrze zarabia. Totalne bzdury głoszone ostatnio przez debili oscylujących wokół rządzących. Ciekawy jestem czy jeden pan w krawaciku z drugim zamieniłby czyściutkie biuro na dwudziestym piętrze na oborę. Nawet za podwójną pensje :) . Trwa badanie gruntu pod przyszłe podatki. We wtorkowym agrobiznesie przedstawili wstępną propozycję. Powyżej 100 tys przychodu rocznie - podatek dochodowy. Przychód poniżej 100 tys rocznie - 185 zł od hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Dochodowość nie jest zła, tylko wydatki wzrosły ponad 10x których paręnaście lat temu nie było. Kiedyś był 1 telewizor i wszyscy siedzieli i oglądali to samo. Teraz mam 5 i każdy ogląda co innego i pali się 5 żarówek. Nie było telefonu, teraz jest 7 aktywnych nr. Tak samo traktor teraz 2. Samochód też każdy sobie. Odstawić to wszystko i kasy w brud.

 

 

 

Dokładnie tak jest, ale luksus kosztuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie tak jak wyzej kolega powiedzial.

Zatrudniasz 4 pracownikow, 10 tys na miesiac i zarzadzasz 200 krowami. A w zime masz wolniejszy okres.

Pawel111

Wczesniej mowilem i teraz jeszcze raz sie powtórze. Kwestia wyboru. Nikt nikomu nie kaze. Jak Ci nie pasuje to nie musisz tego robic. Jeden lubi robic przy budowie, drugi na ciagniku, trzeci lubi krowy, czwarty cielaki. Nie krytykuj w sposob jakby kazdy kto mial krowy był debilem a to ze ich nie masz czyni Cie lepszym.

 

Widzę głupotę ludzi. Zabijają się o każdy kawałek gruntu, zwiększają stada, opłacalność spada z powodu nadprodukcji... Przychodzi czas że zdrowia brakuje i okazuje się że każdemu potrzebne... 1x2m.

tu sie zgodze bo ceny sa momentami niebotyczne i przekraczajace ludzki rozsadek.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Oczywiście każdy rolnik haruje na to co ma nikomu nie kradnie co czyni go lepszym człowiekiem! Jak kto zarabia to jego sprawa, jeśli tylko zarabia uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

jezeli ktos ma pracowników to ok, tylko jaki procent wszystkich producentów mleka w polsce tych pracowników ma ?

 

dla mnie, jezeli ktos całe zycie przesiedzi w oborze przy krowach od młodosci do starosci a czesto i do smierci, ten przegrał poprostu swoje zycie i tyle

co z pieniedzy, samochodów i innych dobrodziejstw, jezeli z tego wogóle nie korzystasz, znam takich kilku, niby maja to i tamto, ale taki nawet do samochodu nie wsiada bo musiałby sie najpierw z gumofilców rozebrac, umyc i ubrac jak człowiek, i co z tych pieniedzy ?

 

co nie zmienia faktu ze produkcja mleka jest chyba najbardziej opłacalna w rolnictwie na dzien dzisiejszy, mimo wszystko nie dla mnie ten luksus :D

A dla mnie ten przegrał swoje życie który wylądował w pierdlu albo się stoczył i został alkoholikiem czy narkomanem Tez bym w życiu nie zajął się krowami mlecznymi ale co ci to da jeśli będziesz tu opluwał tych ludzi? Sprawia ci to jakąś chorą przyjemność czy też raczej czujesz zazdrość z powodu tego że jest to taki opłacalny dział rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jemu o to chodzi że miał krowy skasował a teraz na samych opasach bieda bo trzeba ze 3 na miesiąc sprzedać żeby jakoś żyć. Ale do tego trzeba mieć zaplecze. Wie że nie wiele już zdziała i chce się ziemi pozbyć bo nic się nie opłaca. Prawda jest taka że jak masz mniej niż 30ha i chcesz mieć kasę to albo warzywa albo krowy.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Powyżej 100 tys przychodu rocznie - podatek dochodowy. Przychód poniżej 100 tys rocznie - 185 zł od hektara.

i kto dostanie w tyłek ? mały bo czy zarobi czy nie musi zapłacic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To zależy. Małemu rąbną 1850zł za 10 ha. Dużego skubną nie z zysku a z zysku+koszty. No i niestety wygląda na to że rachunkowość muszą prowadzić wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

maroon, damian

niczego wam nie zazdrosze swiadomie z tego zrezygnowałem, bo mogłem powiekszac stado i była ziemia do kupienia, na opasach tez nie ma interesu, nikomu nie wmawiam ze jest, wrecz przeciwnie

 

interes to jest na handlu bydłem

 

to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwac, wrecz przeciwnie, dobrze ze doicie te swoje krowy, mozna sera pojesc :)

 

nie wiem skad te wasze teksty ze cały swiat wam zazdrosci waszego majatku :D kabaret

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Możesz wytłumaczyć dlaczego z zysku+koszty?

 

 

Wynika to z podstawowej definicji przychodu.

 

zysk + koszty = przychód


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

To rozumiem. Chodziło mi na jakiej podstawie będzie liczony podatek od przychodu, ponieważ ja czytałem, że będzie to 19% od dochodu. Będzie też możliwość wybrania podatku liczonego jako 4% od przychodu, ale tylko dla tych, którzy nie przekroczą przychodu 150 tys. euro.

Więcej tu: http://prawo.rp.pl/artykul/1049519.html

Edytowano przez mtz82r96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Małemu dadza 185 zł ale od hektara przeliczeniowego, a nie każdego ha który posiada. Niby drobna różnica ale dość istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czyli jak zysk nie przekracza 21% to korzystniejszy jest podatek od dochodu (jak coś pokręciłem to proszę poprawić).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

I w tym prowadzeniu rachunkowości widzę źródło większych problemów niż w samej wysokości podatku No i podleganie pod US - to nie moze się dobrze skończyć

Koma - akurat ja prędzej bym się zabił własną pięścią niżbym poszedł w krowy mleczne ale twoje wypociny nawet mnie przyprawiają o mdłości więc musiałem zareagować bo nie lubię jak pluje się na uczciwie pracujących ludzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj