Polecane posty

kozulek2    228

bez jaj ,pojechałeś po bandzie - zmniejszenie pensji? z czego ,może mają głodowac i umrzec dla miejsca pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

o tym ze panstwo kradnie za duzo to nie musisz mi wyliczac, wiem o tym, mało tego podatków bedzie coraz wiecej w tym kraju, równiez dla rolników, bo ten kraj tonie, no ale jak sie utrzymuje nierobów w budzetówce, którzy po 15 latach nic nierobienia odchodza na zasłuzona emeryture w wieku ok 40 lat to niestety ale komus ta kase trzeba ukrasc zeby komus dac, w tym kraju komuna trwa nadal

 

 

system emerytalny to jest bankrut, czemu ? bo jest komunistycznie zarzadzany, rzadzony jest na zasadach z dawnej epoki, ze tym i tamtym sie nalezy bo sa uprzywilejowani a reszcie to jak starczy, ZUS to jest kula u nogi kazdego pracownika i pracodawcy, ten twór całkowicie hamuje i zabija kazda dziedzine gospodarki, teraz jeszcze chca jak najwiecej rolników wrzucic do tego szamba

 

system emerytalny powinien byc na zasadzie ze

tyle i tyle jest pieniedzy w kasie i tyle i tyle jest beneficjentów, czyli ilosc pieniedzy powinna byc podzielona przez ilosc beneficentów i kazdy powinien dostawac po równo w zaleznosci od tego ile jest pieniedzy w kasie, a nie ze jakis stary komunista ma 5tys i lezy juz 20 lat a drugi ma 900zł i na opłaty w bloku ledwo wyrabia,

oczywiscie powinno sie skonczyc ze wszystkimi przywilejami, a emerytura od 60 lat dla wszystkich bez wyjatków, kobiety, mezczyzni, czy to policjant czy to robotnik budowlany niewazne, po równo dla wszystkich,

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pensja 1180zł wystarczy na... no właśnie... Na co? Nie utrzymasz za to 4 osobowej rodziny. A chcesz jeszcze zmniejszać... Problem tkwi w tym że to państwo zwija kasę. No i gospodarka... nie ma kraju bogatego który swoją gospodarkę oparłby na innym sektorze jak przemysł.

 

Mieszkam niedaleko Siedlec i widzę co się dzieje: galeria na galerii, market na markecie, bank na banku. Potrzeba tu fabryki na 10 tys miejsc pracy aby to 78tysięczne miasto zaczęło żyć.

 

Dlaczego czepiam się hodowli krów? Nie czepiam tylko wkurza mnie jak ktoś kto siedzi dzień i noc w oborze udaje jaki to on bohater i bogaty. Wszystko ma swoją cenę i należy pamiętać ile płacimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale kto jest bohaterem? :)

 

nie chce jej zmniejszać. Moim zdaniem pensje powinien regulowac rynek a nie z gory panstwo.

Zdecydowanie 1180zl to za malo aby utrzymac rodzine. Na 1 osobe jest to pensja glodowa.

 

Tylko nikt nie mowi o tym ze w niektorych wypadkach polowa tego idzie w kopercie pod lada.

 

Moim zdaniem pensja realna powinna byc zwiekszana poprzez zmniejszenie obciazen dla przedsiebiorcy. Jemu to bez roznicy czy da pracownikowi czy panstwu bo to z jego kieszeni pojdzie tyle samo.

 

ma ktos inny pomysl?

zerknijcie na:

http://www.infor.pl/...agrodzenia.html

 

nie zgodze sie z tym ze emerytura powinna byc rowna dla wszystkich.

A z drugiej strony jesli ktos pracuje uczciwie przez cale zycie i zarabia po 5tys netto na reke to dlaczego ma dostawac taka sama emeryture co ten co ma 1180?

jakies uzaleznienie od przychodu jednak powinno zostac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

 

Dlaczego czepiam się hodowli krów? Nie czepiam tylko wkurza mnie jak ktoś kto siedzi dzień i noc w oborze udaje jaki to on bohater i bogaty. Wszystko ma swoją cenę i należy pamiętać ile płacimy...

Ci co siedzą w tych oborach ,to niby jak Cię wkurzają? skoro ich tu nie ma bo są w oborze to co Cię wkurza ? .. kole w oczy ich majątek ?

Bogaty nie musi niczego udawac , to widac gołym okiem kto potrafi a kto nie...prawda jest taka że to biedaki udają mądrych i wiedzą lepiej co i jak ale tylko na zasadzie GDYBANIA...co Ty płacisz jak ty nic nie robisz tylko Gdybasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ale przecież, uzależnienie jest i to oczywiste - jesli będzie równa emerytura i składka dla wszystkich to ten co zarabia 5 tysi będzie mógł sam coś odłożyć i zainwestować na emeryturę I tu byłoby pole do popisu dla państwa aby stworzyć takie dodatkowe możliwości oszczedzania na emeryturę - bo te filary co sa obecnie to jest kpina Pod projektem zrównania skłądek podpisuje się obiema rękami i nogami bo lepiej jest płacić mniejsza składkę i resztę inwestować według swojego uznania niż pchac kase w tą bezdenną głębię jaką jest ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ale kto jest bohaterem? :)

 

nie chce jej zmniejszać. Moim zdaniem pensje powinien regulowac rynek a nie z gory panstwo.

Zdecydowanie 1180zl to za malo aby utrzymac rodzine. Na 1 osobe jest to pensja glodowa.

 

Tylko nikt nie mowi o tym ze w niektorych wypadkach polowa tego idzie w kopercie pod lada.

 

Moim zdaniem pensja realna powinna byc zwiekszana poprzez zmniejszenie obciazen dla przedsiebiorcy. Jemu to bez roznicy czy da pracownikowi czy panstwu bo to z jego kieszeni pojdzie tyle samo.

 

ma ktos inny pomysl?

zerknijcie na:

http://www.infor.pl/...agrodzenia.html

 

nie zgodze sie z tym ze emerytura powinna byc rowna dla wszystkich.

A z drugiej strony jesli ktos pracuje uczciwie przez cale zycie i zarabia po 5tys netto na reke to dlaczego ma dostawac taka sama emeryture co ten co ma 1180?

jakies uzaleznienie od przychodu jednak powinno zostac

 

 

ten co zarabia 5 tys to niech sam ruszy głowa co z tym zrobic aby na starosc byc niezaleznym finansowo, taki system emerytalny wzbudziłby w ludziach przedsiebiorczosc i myslenie o przyszłosci a nie to jak jest obecnie tylko wydawanie kasy na głupoty i szpanowanie "bo mam 5 tysi na łape to mnie stac" a na starosc zus da emeryture to po co bede tu sie wysilał ?

to byłby lepszy system na bezrobocie i przedsiebiorczosc niz te wszystkie chore unijne projekty przedsiebiorczosci i samozatrudnienia,

emerytura powinna byc równa dla wszystkich po to by pokazac ludziom w tym kraju ze wszyscy sa potrzebni jednakowo, zarówno lekarze policjanci jak i ludzie od sprzatania ulic, to by była prawdziwa równosc, a jezeli ktos chce miec wiecej na starosc bo wiecej zarabia to niech sam o tym pomysli i zamiast szpanowac bmw niech stworzy jakis interes i tym samym jeszcze przy okazji da prace innym, to jest prawdziwy kapitalizm a nie ta komuna co jest teraz ze do wojska sie rzedem pchaja bo tam sie lezy i 3 tys sie nalezy i jeszcze emerytura po kilku latach lezenia i picia wódki, a facet na budowie do 65 lat zima nie zima, super

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ten co zarabia 1200zl to juz nie musi robic nic a panstwo mu da?

Po prostu zrobilbym wybor albo daje do ZUS cala skladka albo jakis procent. Ponosze ryzyko i zarabiam teraz wiecej a mniej mam emerytury albo odwrotnie.

 

Zgodze sie z tym ze nie powinno byc przywilejow typu przyspieszone emerytury, krusy dla tych ktorzy nie wiedza gdzie maja dzialke.

Ale zupelnie nie widze potrzeby pokazywania ze wszyscy sa jednokowo potrzebni. Jaka masz motywacje dla nieroba spod sklepu lub rolnikow bioracych doplaty i nierobiacych nic? Powiesz im ze jestes potrzebny i oni zaczna robic? Juz byl raz taki ustroj gdzie kazdy miał być rowny a byli rowni i rowniejsi.

Nikogo nie zmotywujesz na sile odgornie. Albo masz zylke przedsiebiorcy albo nie. Jak nie to wolisz pracowac u kogos. Moim zdaniem panstwo powinno sie jak najmniej wtracac.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nieroby spod sklepu nie dostały by nic, bo nic nierobia takze problem z głowy

dopłaty tez do zlikwidowania, takze patologia sama sie szybciutko rozwiaze, a ceny ziemi zejda na ziemie i ten co naprawde ma chec i pomysł na gospodarowanie bedzie obszarnikiem i to bez kredytów po kilka mln,

podatek Vat tez do zlikwidowania bo płaca go tylko zwykli ludzie którzy ciezko pracuja na swoje pieniadze a potem kupujac cokolwiek nawet nie wiedza kiedy ktos ich obdziera z tych pieniedzy

 

generalnie to zlikwidowac wiekszosc podatków, ulg podatkowych, urzedników, posłow i cały senat na złom, sejm do max 100 ludzi i bez kombinacji typu kasa na prowadzenie biura czy dla doradców, chcesz byc posłem ? wykaz sie co potrafisz i co umiesz, głabów wysłac do kartofli zbierania

 

opodatkowac wkoncu te zachodnie molochy ( supermarkety i inne bogate firmy) które nie płaca podatków w polsce a wyciagaja kase polakom z kieszeni i to konkretnie a jak zwina interes to bedzie nam bardzo przykro :) ale zrobi sie miejsce dla polskich firm :) które beda opodatkowane duzo delikatniej,

 

tak sie robi bogate panstwo i bogaty naród

Edytowano przez koma666
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziś przedsiębiorca może niewiele - to koniec ery małych i średnich firm. Wchodzą wielkie koncerny. Przedsiębiorca z Polski nie wystawi fabryki która będzie produkowała i da zatrudnienie bo zwyczajnie ma za mały kapitał a jeszcze i państwo swoje 3 grosze dorzuci żeby nie miał odbiorcy na towar. Z kim teraz handlować? Z państwami rozwijającymi się a nie z zachodnią upadającą Europą gdzie każde państwo ma dług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

a ten co zarabia 1200zl to juz nie musi robic nic a panstwo mu da?

Po prostu zrobilbym wybor albo daje do ZUS cala skladka albo jakis procent. Ponosze ryzyko i zarabiam teraz wiecej a mniej mam emerytury albo odwrotnie.

 

Zgodze sie z tym ze nie powinno byc przywilejow typu przyspieszone emerytury, krusy dla tych ktorzy nie wiedza gdzie maja dzialke.

Ale zupelnie nie widze potrzeby pokazywania ze wszyscy sa jednokowo potrzebni. Jaka masz motywacje dla nieroba spod sklepu lub rolnikow bioracych doplaty i nierobiacych nic? Powiesz im ze jestes potrzebny i oni zaczna robic? Juz byl raz taki ustroj gdzie kazdy miał być rowny a byli rowni i rowniejsi.

Nikogo nie zmotywujesz na sile odgornie. Albo masz zylke przedsiebiorcy albo nie. Jak nie to wolisz pracowac u kogos. Moim zdaniem panstwo powinno sie jak najmniej wtracac.

Zrobiłbyś wybór ze składką - ok A co z obecnymi emerytami? Przecież dzisiejsze składki idą na emerytury a nie do skarpety Niestety jedyna szansa na uzdrowienie tego systemu upadła po przejedzeniu kasy z prywatyzacji i dla ZUS-u już nie ma żadnego ratunku - dziś jedynie możemy obserwować reanimowanie tego trupa Warto wziąć sobie do serca słowa Pawlaka i nie liczyć na żadną emeryturę a kto myśli inaczej ten się niemile zdziwi na starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

podobnie uważam jak maroon, jakby każdy płacił na swoją emeryture to by było ok, ale tak nie jest i ok nie będzie. równe emerytury niezaleznie od płacy - ok, ale i równe składki niezaleznie od płacy a to już się opłacać rzadowi nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

przecież w ZUS tak jest składka jest płacona od kwoty jaką zarabiasz (minimalnie jak masz firmę ok 1000zł) - nie wiem jak w krus, ale i tak to jest dziadostwo np. pracuję na etacie, mam firmę i mam gospodarstwo na VAT i wkurza mnie to że muszę płacić dodatkową składkę zdrowotną ok 260zł miesięcznie jak i tak jestem ubezpieczony z pracy na etacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

tak sie robi bogate panstwo i bogaty naród

hehe i to powiedział mądry który zrujnował swoją gospodarkę , sprzedaje ziemie bo się nie chce robic - niestety likwidacja to nie sposób na uzdrowienie czegokolwiek... wielki ekonomista który nawet nie wie że lokaty w banku już nie są na 5% :D :D :P

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co ty chłopaku wiesz o mojej gospodarce :lol: jak masz na koncie 5 tys to nie sa na 5% :lol:

idz do banku, powiedz ze masz 1mln zł to zobaczysz na ile sa lokaty, no ale ty jestes madry inaczej :D :D

 

a nie jeden takie kwoty i wieksze topi w gospodarke

 

kozulek po co mam robic jak ty za mnie zrobisz a ja wezme pieniadze, taki kraj :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lokowanie w lokaty pieniędzy na dłuższą skalę to jest ostatnia rzecz którą bym zrobił.

 

Ok. 18 lat temu kupiliśmy w 2 gospodarstwo 13 ha, lokaty były wtedy na wysokim poziomie i gość to ulokował w banku z rok faktycznie ogarniał ładną kasę ale z czasem oprocentowanie spadało a ceny rosły więc zmarnował te pieniądze (gospodarstwo).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie jest gość który w tym czasie kiedy były dobrze oprocentowane lokaty sprzedał wszystko co miał za odsetki zaczął budować dom. Do tej pory stoi kawałek murów a kasy już nie ma. Teraz lokaty są na 2.7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odbiegliśmy od tematu. Ale wszystko zależy od "głowy" gość w podobnym okresie sprzedał ok, 5 ha i kupił 2 mieszkania w stolicy dziś już ma 17.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

lokaty nie sa zadnym interesem bo to sa za małe procenty, interes jest wtedy jak osiagasz 10% rocznie z zainwestowanego kapitału, inflacja jest na poziomie powiedzmy 4% wiec zostaje 6%, przy 1mln złotych to sie zaczyna fajnie składac, a w gospodarce 1mln to kosztuje nieraz jedna czy dwie maszyny, albo postawienie jakiejs obory, to wszystko sie jakos kreci dzieki tym wszystkim dotacjom bo bez tego to jest cieniutki biznes na dzien dzisiejszy, tfu jaki tam biznes

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

liczyl ktos z was pod ołówek ile wam zostaje dajmy na z produkcji mleka 30 krow dojnych badz produkcja roslinna 30 ha zostanie wam 25 tys zl rocznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z 30 krów zostaje sporo więcej. Koszt wyprodukowania litra mleka to około 1zł. 30krów *7000litrów=210000l rocznie. Cena zależnie od mleczarni to 1.20-1.70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

czyli 25tys zl czystego zysku po oplatach po kosztach utrzymania rodziny jest ciezko osiagalna oczywiscie nie licze doplat bezposrednich,

chodzi mi o to czy polskie srednie gospodarstwa sa w stanie utrzymac sie same bez dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

z 1 ha osiagniesz czysty zysk okolo 1,5tys bez doplat (oczywiscie nie licze ze ta ziemie musisz splacic)

z jednej krowy przy zakupie wszystkich pasz z zewnatrz wliczajac amortyzacje budynkow i sprzetu zostanie Ci okolo 2500zł nie liczac własnej pracy. Bo przy 30 sztukach to dwie osoby sa w sam raz.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj