Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1116

nie każdy , zauważ że przewaznie narzekają ci co ich nie mają :D .. ot paradoks ,ciekawe dla czego ?

 

 

Czyżby z zazdrości , nie koniecznie ostatnio rozmawiałem z gościem 40 szt dojnych i mówi że jest to uwiązanie (ale coś kosztem czegoś).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

miałem krowy mleczne, zlikwidowałem, i wiem ze juz do tego nie wróce i nie zazdroszcze nikomu tego luksusu, wstawania o 5 rano zima nie zima, przez 365 dni w roku, urlop ? a co to takiego ? przychorowałes ? a kogo to obchodzi ? trzeba krowy wydoic! mam gdzies ten luksus, uwiazanie jak pies przy budzie na łancuchu i zarabianie na litrze po 20-30gr

 

 

jakos nie marze o oborach na 100 czy 500 sztuk z robotami udojowymi :) i o tych kredytach po kilka mln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jak masz do roboty na 6 to o której wstajesz? Na moim terenie nie ma innej pracy niż taka za 1500-1800zł przy 70 godzinach tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

miałem krowy mleczne, zlikwidowałem, i wiem ze juz do tego nie wróce i nie zazdroszcze nikomu tego luksusu, wstawania o 5 rano zima nie zima, przez 365 dni w roku, urlop ? a co to takiego ? przychorowałes ? a kogo to obchodzi ? trzeba krowy wydoic! mam gdzies ten luksus, uwiazanie jak pies przy budzie na łancuchu i zarabianie na litrze po 20-30gr

 

 

jakos nie marze o oborach na 100 czy 500 sztuk z robotami udojowymi :) i o tych kredytach po kilka mln :)

Tobie w głowie tylko jedno i nic CIĘ nie zadowoli , postanowiłeś czym prędzej pozbyc się ziemi ...szukasz tu akceptacji dla błędnych decyzji ,których już nie naprawisz .. pójdziesz za parobka i zwykłego robola i dalej będziesz tak samo biadolił .Twoja sprawa- dla mnie jest to po prostu żałosne -oczywiście zwalaj wszystko na innych bo sam sobie nie masz nic do zarzucenia. Ale jakoś sporo tu takich co dają rady i nie beczą , wręcz przeciwnie są dumni bo rolnictwo to dla nich samo życie.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

czy błednych to czas pokaze, ja wiem jedno, jak wszyscy ida w prawo to trzeba isc w lewo zeby miec kase i na odwrót, jak wszyscy kupuja to trzeba im sprzedawac a nie kupowac, tylko tak sie robi pieniadze, z tłumem nigdzie nie zajdziesz jedynie na rzez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a popatrz na to z innej strony jedno gospodarstwo to kilka albo kilkanaście dawnych gospodarstw. Czyli większość pozbyła się ziemi a kilku ja kupiło. A z tych co się pozbyli może jeden na dziesięciu zrobił coś konkretnego co teraz przynosi mu pieniądze. Reszta kasę przejadła i teraz biedę klepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no ja akurat nie naleze do tych co przejedza i przepija, zawsze działam zgodnie z planem a co z tego wyjdzie to czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jasne , całkiem nie dawno pisałeś coś innego -że niby nie sprzedajesz itp. ...a tu nagle zmiana planu(bańka pękła) ,gin chłopie kogo to obchodzi ...nocnik czeka na Twój palec :D :D :D... zawsze możesz jeszcze życ jak cygan ,tylko ciekawe czy kobieta zechce robic na takiego.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

"Dno nie istnieje, istnieją tylko przeszkody głębi" Jesteś żałosnym potwierdzeniem tej tezy. Zanim kolego zaczniesz kogoś obrażać, to się najpierw pięć razy zastanów, bo w sieci wcale nie jesteś tak anonimowy jak Ci się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jasne , całkiem nie dawno pisałeś coś innego -że niby nie sprzedajesz itp. ...a tu nagle zmiana planu(bańka pękła) ,gin chłopie kogo to obchodzi ...nocnik czeka na Twój palec :D :D :D... zawsze możesz jeszcze życ jak cygan ,tylko ciekawe czy kobieta zechce robic na takiego.

 

 

ty to cos bierzesz ?

czy moze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?

gdzie pisałem ze nie sprzedaje ?

a poza tym to widze ze cie bardzo boli ze ktos jest na tyle rozgarniety ze potrafi dac sobie rade bez dojenia krów :P

 

jezeli ktos tu jest załosny to własnie ty kozulek, ktos tam ci przekazał w spadku 80ha, nie wiem ile w tym prawdy ale sam tak pisałes, a teraz panicza zgrywasz na forum i parobkami pomiatasz co chwila, jezeli ktos tu ma problem to własnie ty, a moze grasz kogos kim nie jestes a kim chciałbys byc ? :lol:

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

proszę bardzo;

 

http://www.gravatar....fault_large.png Napisany przez koma666 na 19 sierpień 2013 - 06:48 w Przepisy i finanse

jasne ze nie, ale nie zamierzam sprzedawac ani kupowac ziemii, poprostu bedzie jak jest, smieszy mnie tylko jak ktos wciska kit ze kupił ziemie po 50tys/ha i mówi ze to swietny interes, a ja sie pytam chłopie gdzies ty był jak ten sam hektar kosztował 10 tys ?

 

może to ty coś bierzesz ,jak pamięc zawodzi? posiadam tylko 55 ha a w spadku dostałem 15ha ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co jak co ale moim zdaniem sprzedaz ziemi jest decyzja błedną. To jest kapital ktory nigdy nie straci na wartosci, nie ulega amortyzacji, nie niszczy sie tak jak np. budynki, samochody.

 

Co do krow, kazdy ma wybór. Jak nie pasuje to sprzedajesz. Ale z 20ha nie wyzyjesz bez hodowli. A na takim areale 50 szt utrzymasz i dasz rade wyzyc. Oczywiscie kwestia akceptacji pracy ze zwierzetami. Nikt nikomu nie kaze. Ale jesli chodzi o krytyke kogos kto ma krowy to bylbym daleki zanim bym nie zobaczyl stopnia organizacji pracy. Sa gospodarstwa gdzie nie ludzie spedzaja po 12h w oborze i nie maja urlopow. A sa i takie gdzie robia ludzie a wlasciciel zarzadza. NIe wrzucalbym wszystkich do jednego koszyka.

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kozulek

 

mówiac ze nie zamierzam sprzedawac miałem na mysli ze sprzedawac WSZYSTKIEGO - tego słowa tam zabrakło, a kupowac nie mam zamiaru, czepiasz sie słówek

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Z ziemia jest tak jak z elektroniką tylko odwrotnie. elektronika cały czas tanieje i sa tacy którzy nie kupują nowego telewizora bo za kilka miesiecy będzie tanij a za kilka miesiacy jest to samo a bo tanieje to jeszcze poczekam i tak przez całe zycie nie będzie ogladał tv na 40" bo będzie czekał na kolejna obniżkę.Pole znowu odwrotnie można mieć majatek w polu ale czekajac za długo ze sprzedażą można nie zdazyc wykorzystać tego co sie ma . Jesli ktos ma plan co zrobic z kasa za pole to dlaczego ma go nie sprzedać ? moze ktos ma głowę na karku i za te pieniadze kupi akcje np. Ursusa które z dnia na dzień pójdą 60% w górę :rolleyes: . a moze wpłaci na konto i będzie żył z odsetek i nic wiecej do szczęscia nie będzie potrzebne.

Sa ludzie którzy żyja aby pracować ale sa i tacy którzy pracuja aby żyć :) .

Na pewno bardziej szczęsliwym bedzie ten kto pół zycia będzie pracował i zarabiał a drugie pół życia bedzie wydawał to co rarobił i zył pełnia życia. A co będzie miał z zycia ktoś kto całe zycie tylko tyrał na swój majątek i co pójdzie do piachu z milionami na kacie 1000ha za stodołą i garbem na plecach , ja w tym sensu nie widzę :wacko:

Ludzie wpadli w wir i jedyny cel jaki widzą to $$$$$$$$$$ i to jest jedyny sens ich życia TRAGEDIA !!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

konkrety kozulek konkrety

czemu podrozeje ?

pewnie dlatego ze

1 młodych coraz mniej w polsce a jezeli ktos moze to ucieka stad gdzie sie da, a juz napewno nikt nie marzy o dojeniu krów

2 unia sie wkoncu rozleci

3 jezeli sie nie rozleci to rzeczywiste dopłaty beda coraz mniejsze, w sensie ze 200 euro/ha dzisiaj a 200euro w 2020 roku to beda zupełnie inne pieniadze, czyli krótko mówiac dopłaty zeżre inflacja i z roku na rok bedzie mozna kupic coraz mniej za to, wkoncu stwierdzisz ze nie warto juz nawet składac wniosku o dopłaty bo to nie warte tych zobowiazan wynikajacych z tego tytułu

4 z ziemia stanie sie dokładnie to samo co stało sie z nieruchomosciami, utknie w martwym punkcie, dojdzie do takich cen ze nikt nawet juz nie bedzie chciał jej po takiej cenie kupywac, bo kazy potrafi liczyc zysk z zainwestowanego kapitału, az wkoncu spadnie do normalnych cen

5 zwyczajnie nie bedzie komu kupywac czemu ? patrz punkt 1

 

a teraz uzasadnij swoja teze kozulek, czemu podrozeje i bedzie drozec w nieskonczonosc ? az wkoncu dojdzie do stratosfery ? wszystko na tym swiecie ma swoj poczatek i koniec, kazda hossa i kazda bessa, nie wiem czy zauwazyłes, ale ziemia jest w fazie hossy

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Ceny ziemi są bardzo wysokie, tak drogie, że nie ma chetnych do kupna i co z tego ,że wołają herrendalnych cen za m2 skoro nie sprzedają działek latami... A co do opłacalności przykrowach to sprawa mocno dyskusyjna moim zdaniem, bo co z tego,że zarobisz, skoro wykonując taka ilośc roboty w innym fachu człowiek zarabia 3 razy wiecej i jeszcze może liczyc na urlop, chorobowe itp. Ludzie zarabiaja na mleku i żyją sobie spokojnie ciężko harując i nie narzekają bo lubią to robić, to jest ich życie i nie liczą sobie nakładów swojej pracy. Na dłuższą mete życie zleci a człowiek tylko krowy widzi i pole. Troche to przykre ale ktoś wczesniej napisał nikt nikomu nic nie każe.

Edytowano przez bayu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Według mnie ziemia cały czas będzie trzymała wysoką cenę za sprawą Chin. Jest to kraj najludniejszy na świecie, który nie jest w stanie sam się wyżywić dlatego jego włodarze wpadli na pomysł żeby nie importować żywności, tylko dzierżawić ziemię. Tylko na Ukrainie rząd chiński wydzierżawił 3 mln hektarów na okres 50 lat. Dzierżawią też dużo ziemi w Ameryce Południowej. Mało tego ze względu na przeludnienie likwidują całe wioski i stawiają na ich miejscu miasta. W ten sposób ze wsi do miasta "przeprowadziło się" już 150 mln chińczyków. Świat powoli staje się globalną wioską, ludzi na świecie będzie przybywać a jeść trzeba więc ziemia zawsze będzie w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Od pewnego rzędu wielkości można sobie tą pracę przy zwierzakach zorganizować na tyle że człowiek się nie przerobi i pracownika może zatrudnić. Tylko nie zawsze życia starczy żeby do tego dojść. I mówię tu o wszelkiej produkcji zwierzęcej. A ciekawostka, znajomy robi w spółdzielni jako traktorzysta. Jeździ kilkuletnim johnym seri 8. Klasa sprzęt. Poprzedniej zimy był parę dni na zastepstwie w oborze przy krowach. Stwierdził że gdyby nie to wstawanie (o 3 rano zaczynają i o 13 popołudniu) to wolał by tą robotę od pola.Kręgosłup go przestał boleć, wręcz odpoczął, a chlewnie to mają mega zacofaną w porównaniu do innych gałęzi gospodarstwa. Ja też jak z 10 godzin pojeżdze traktorem to czuje się mega wymęczony. A opłacalność napewno w rolnictwie jest, nie zawsze i nie wszędzie, ale nie narzekajmy. Byle zdrowie było to w dzisiejszych czasach da się zarobić. Spójrzcie na to z tej strony, że gdyby nie to to pewnie większość z nas zasuwała by za 2 tys albo mniej na czysto i nie miała za co wyjechać na wakacje. A jak ktoś ma okazje gdzie indziej dobrze zarobić i czuje się na siłach, niech działa bo potem sobie będzie wyrzucał że tego nie wykorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

konkrety kozulek konkrety

czemu podrozeje ?

 

A czemu drożeje od 20 lat ? bo inwestycja w ziemie to najlepszy interes ... przeliczaj swoje pole po te 25 tys bo tyle chyba u Ciebie kosztuje ...sprzedasz raz ,kasa śliska i znowu głód . Takich mądrych pełno w koło co mieli zrobi biznes życia . Mądry człowiek nie sprzedaje ziemi w czasie gdy cena cały czas idzie w górę ,mało tego póki co są dopłaty i kto ma głowę to mu ziemia nie wadzi .Sprzedac zawsze zdąży i nic nie stoi na przeszkodzie żeby gdzieś dorobic , no ale tu wiadomo nie każdy potrafi. Prawda jest taka że bańka Ci pękła i u Ciebie bessa ,trudno skoro nie masz wyjscia zrobisz swoje ,ale nikt mądry nie będzie brał przykładu i nie sprzeda czegoś co zarabia na siebie i idzie w cenę.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

cena ziemi będzie zależeć od klasy , oczywiście lepsze klasy będą drożeć a słabsze albo tanieć albo stać w miejscu z prostej przyczyny . musi być opłacalność .

ale mimo wszystko mi wydaję się że sprzedaż to błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ciekawe gdzie te piachy tanieją, u mnie przez ostatnie kilka lat cena wzrosła prawie dwukrotnie, także błędna teza


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

A czemu drożeje od 20 lat ? bo inwestycja w ziemie to najlepszy interes ... przeliczaj swoje pole po te 25 tys bo tyle chyba u Ciebie kosztuje ...sprzedasz raz ,kasa śliska i znowu głód . Takich mądrych pełno w koło co mieli zrobi biznes życia . Mądry człowiek nie sprzedaje ziemi w czasie gdy cena cały czas idzie w górę ,mało tego póki co są dopłaty i kto ma głowę to mu ziemia nie wadzi .Sprzedac zawsze zdąży i nic nie stoi na przeszkodzie żeby gdzieś dorobic , no ale tu wiadomo nie każdy potrafi. Prawda jest taka że bańka Ci pękła i u Ciebie bessa ,trudno skoro nie masz wyjscia zrobisz swoje ,ale nikt mądry nie będzie brał przykładu i nie sprzeda czegoś co zarabia na siebie i idzie w cenę.

 

 

interes to jest wtedy kiedy zainwestowany kapitał daje ci minimum 10% zysku rocznie

przy takich zwrotach z zainwestowanego kapitału mozna mówic o interesie, 10% rocznie to jest minimum przy jakiejkolwiek inwestycji, bo 5 % to mozna na lokacie dostac nie robiac nic

 

ziemia kosztujaca 25tys/ha (tyle kosztuje u mnie 5 i 6 klasa) powinna dac rocznie zysku 2,5 tys (zysk nierealny przy tej klasie ziemi) a ziemia kosztujaca 50tys/ha powinna dawac zysk roczny na poziomie 5 tys, jezeli ktos nie potrafi zrozumiec podstaw ekonomi to zawsze bedzie tylko napracowany a nie bogaty :) , ekonomia to matematyka w innej postaci a matematyki nie oszukasz, 2+2=4 i koniec

 

a to ze drozeje od 20 lat to tylko dowodzi ze jestesmy coraz blizej obnizek cen, nic nie trwa wiecznie, rachunek prawdopodobienstwa sie kłania :)

 

poza tym ciagle myslisz ze głodny chodze i ziemie sprzedaje bo na chleb nie mam, jakies ograniczone myslenie u ciebie widze

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@^

Możesz nam to policzyć dokładnie kiedy ta ziemia wkońcu będzie tania? Chyba niektórzy zapominają że ziemia jest towarem deficytowym, czyli wkońcu się skończy i nie ma opcji że zacznie tanieć (no chyba że skończa się dopłaty i część rolników z wiejskiej opchnie ziemie, ale na to też bym sie nie nastawiał)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj