Polecane posty

koma666    162

Tu nikt nie zna znaczenia słowa "wakacje" :D .

Niestety nie żartuję :( .

 

 

znaczy sie same hahary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A kto mówi że ja nie lubię-pisząc to co powyżej nie miałem na myśli skarżenia się czy narzekania-po prostu stwierdziłem fakt a faktem tym jest to iż nie wszyscy mają równy start ,możliwości etc.Nigdy wiec nie zarzuciłbym komuś lenistwa czy niegospodarności nie znając realiów w których temu komuś przyszło żyć .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No to @Jaro mamy podobny krajobraz, polodowcowa morena czołowa. Dwa metry czarnoziemu, potem piasku parę kilo, trochę iłu i znowu glina, a na szczycie górki lotne piaski. U Ciebie tylko gwiazd na niebie jakby więcej widać.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

kto nie inwestuje ten sie cofa

 

 

Żonie tak powiedziała sąsiadka jak kupiła telefon dotykowy ( a żeby stać się jego posiadaczką sprzedali kilka ha na tego typu wydatki, i uważa że się rozwija a ja twierdzę że pomalutku upadają).)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

a na wczasy starczyło?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

@Sadek jedni inwestują z myślą o jutrze, inni żeby dzisiaj mieć :mellow: . Dzięki takim możemy myśleć o jutrze.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu nikt nie zna znaczenia słowa "wakacje" :D .

Niestety nie żartuję :( .

Też tak myślałm ze urlop to nie dla mnie. Niestety życie 3 lata temu tak mi dało, a dokładnie teście, że spakowałem się z żoną i dziećmi i pojechaliśmy do Chorwacji na 10 dni.

Rzuciłem na szale 100 tyś zł dofinansowania na ciągnik i pojechałem.

Po powrocie załatwiłem wszystko.

Fakt ledwo przeżyłem bo nie jestem nauczony odpoczywać.

W tamtym roku Włiochy na koniec sierpnia,po zasianiu rzepaku, i teraz znowu Choracja w czerwcu.

Po prostu trzeba wreszcie powiedzieć stop i pojechać na wczasy, one nie są takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tu nie chodzi, ze są straszne, tylko to, że dłużnej jak na 12 godzin niektórzy nie mogą się wyrwać z pewnego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Nie czytałem bo mnie to nie interesuje. Od kiedy to tylko na egzaminie piszemy czysto i składnie żeby było zrozumiałe dla innych?? Zresztą szkodą słów, wiesz wogóle co to wielokropek że go stawiasz bez przerwy?? Trzeba było tego jelenia troche stargować chociaż na słownik ortograficzny.

czysto i składnie powiadasz ? a z jaką szkodą ? rozumiem że nie masz argumentów w dyskusji to przyczepiłeś się pisowni , następnym razem zapytaj tatusia to Ci wytłumaczy co to CC

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

Żonie tak powiedziała sąsiadka jak kupiła telefon dotykowy ( a żeby stać się jego posiadaczką sprzedali kilka ha na tego typu wydatki, i uważa że się rozwija a ja twierdzę że pomalutku upadają).)

 

przerażajace to jest, jak to ludzie sa ogłupieni reklamami, TV i całym tym kiczem

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Tomek73-niestety przy krowach choćbym pękł to na urlop nie pojadę-nie zrozumieją :D .Ja i tak mam super w porównaniu z resztą bo przez szereg lat przebywałem za granicą-to tak jakbym odpękał kilkadziesiąt urlopów pod rząd :D -a sporo zwiedziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

@tomek73 podoba mi się twój tok myślenia... trzeba odpoczywać później robota lepiej idzie.

Ja mam mućki i co prawda do Chorwacji nie jeżdżę ale góry, mazury to zawsze latem odwiedzam choć by się byk latował:D

Co ja tam będę sobie życia ujmował:P Pozdrawiam:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu się z wami w pełni z tobą zgodzę, jak chodowla to nie wczasy. Mam paru znajomych co w tamtym roku pytali się dlaczego tak szybko sieje rzepak, jak powiedziałem że wyjeżdżam, to tylko zaczeli na krowy klnąć.

Polska jest połowę tańsza, ale szczerze nie byłem nad Bałtykiem. Doszłem do wniosku że jak wrzeszcie odpoczywać to już raz a porządnie.

Popatrze się wokół siebie ilu już nie żyje kolegów ze szkół do których chodziliscie, z mojej podstawówki 4 koegów nie żyje, lub znajomych którzy mieli koło 30 lat.

Wczoraj zmarł mi znajomy 34 lata na raka, i co miał z życia, dwoje dzieci 3 i 6 lat zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek1991    0

morze i rolnicy nie znają słowa wakacje ale skoro robi się coś z zamiłowania a nie obowiązku t wakacje nie są potrzebne a jeśli chodzi o opłacalność tak naprawdę jak by zapytać komu sie opłaca to 50% powiedziało by że z tego zysków niema i się nie opłaca a co ciekawe nadal w to inwestują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Lekarz też leczy ludzi z zamiłowania. Tak samo inżynier budownictwa, architekt, prawnik itp. Rolnik też z zamiłowania pracuje tyle że nawet jeśli by chciał wyskoczyć na wakacje to w większości przypadków nie może bo jest uwiązany do obory jak pies do budy.

Oczywiście pomijam przypadki kiedy to wykonujemy jakiś zawód z konieczności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż rolnictwo to odwieczna inwestycja ciągle czegoś brakuje. Jeśli chcesz być nowoczesnym farmerem idącym w miare z postępem i bieżacymi trendami i coś zdziałać, to moge powiedziec na przykładzie moich rodziców wygląda to tak praktycznie całe życie w kredycie. gospodarstwo zbudowane od podstaw praktycznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

czysto i składnie powiadasz ? a z jaką szkodą ? rozumiem że nie masz argumentów w dyskusji to przyczepiłeś się pisowni , następnym razem zapytaj tatusia to Ci wytłumaczy co to CC

 

Jakich argumentów stary?? Nie interesuje mnie ten temat i nie potrzebuje żadnych argumentów. Ojciec też o tym raczej niema pojęcia, i żaden z sąsiadów więc po co mi to powiedz?? "a z jaką szkodą"

Pisowni bym się nie czepiał gdybyś jakoś normalnie to napisał, a nie zdanie które ma 5 linijek, pełno wielkoropek bez celu i jak to czytać? Rolnik dziś to nie kiedyś że siedział tylko w polu i za koniem chodził chyba wiesz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Gdyby rolnictwo było nie opłacalne, to by "śmietanka" w wielu Państwach nie kupowała połać pól, pewnie że się opłaca, ale z głową trzeba inwestować.

Jak ma się mały areał to brać się za uprawę warzyw, powiem Wam.

A co do dyskusji na temat współczesnego rolnika to powiem tak:

Wszystko się zmienia, ale rolnicy najwolniej (nie mówię tutaj o rolnictwie, mechanizacji, bo postęp jest kolosalny, GPS-y, auto drajvery i inne maszynki) i u niektórych pozostanie zwyczaj narzekania, nie inwestowania i stania w miejscu

;)

Jak ktoś inwestuje w sprzęt i inne, to wiadomo że czasu będzie miał więcej, nie samą pracą człowiek żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

a jak ktos ma mały areał i do tego kl V i VI to co robic ? bo warzywa to potrzebuja dobrej ziemii

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Owa "śmietanka" krów nie doi, wieprzków nie krasa, kurcząt nie szczepi. Posiada ziemię i z tego tytułu ma $.

 

Widziałeś marchewkę na 5 klasie? Albo ćwikłę? Kolejna sprawa - warzyw jest i tak za dużo. Prócz kilku ha trzeba mieć przechowalnię, sprzęt - to wszystko są koszty więc nie jest tak kolorowo jak piszesz.

 

Inwestycja musi mieć sens. Jak ktoś inwestuje w sprzęt to nie zawsze ma więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Rolnik dziś to nie kiedyś że siedział tylko w polu i za koniem chodził chyba wiesz o tym.

chłopie i komu to piszesz jak nie wiesz że obowiązują nas zasady wzajemnej zgodności ,mało tego ja jestem po kontroli a Ty i sąsiedzi jeszcze na poziomie konia właśnie ,jak jesteś ignorantem w temacie który dotyczy wszystkich gospodarstw to co się głupio pytasz ,,jaka ochrona środowiska ?,, i piszesz że ktoś plecie jak nie masz zielonego pojęcia co to CC -http://www.arimr.gov...netowa_2011.pdf zresztą szkoda słów a nie zresztą szkodą słów i w ogóle to piszemy zawsze oddzielnie -nawet nie widzisz co piszesz a innych pouczasz polonisto.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a co ty tak sie zachwycasz tymi bzdurami i piejesz z zachwytu o cross komplikacjach ?

jedz do francji na niektóre farmy to zobaczysz cross compliance :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Tomek73-niestety przy krowach choćbym pękł to na urlop nie pojadę-nie zrozumieją :D .Ja i tak mam super w porównaniu z resztą bo przez szereg lat przebywałem za granicą-to tak jakbym odpękał kilkadziesiąt urlopów pod rząd :D -a sporo zwiedziłem.

Gdzie sie plączesz z rana, a forum nieotwarte. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Opłacalność była, jest i będzie, bo inaczej padną firmy co dla chłopa robią, a puki co mają się coraz lepiej, a to znaczy że jest z czego doić jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj