Polecane posty

pawelol111    1342

Podaję konkretne przypadki i nie neguję rozwoju. Jednak widzę co się dzieje i jak ludzie idą na oślep. Sam dokupuję grunty ale wszystko z głową. Agromasz robi dobre agregaty uprawowe. Co do reszty... nie wiem, nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

no to teraz ładny fail z twojej strony, nie było ceny, nie było drogo, był można to powiedzieć początek zapaści, świetny czas na zdecydowane działanie, ziemia 10k< /ha spokojnie do wyjęcia, wielu mniejszych kończyło już ten biznes, idealne dzierżawy(ale nie, ja dzierżawy tylko z dopłatą innych nie biorę), materiały budowlane 3-4 tańsze niż obecnie, dogodny kredyt w spółdzielczym, cóż ja więcej będę prawił..

 

jak kupujesz agro-masz czy bomet, a nie lemken czy amazone to na pewno

 

i kolejny raz w slepo inwestowac bez rozeznania. poco komus co ma 10-20ha lemken czy amazone skoro bometa nie zluzyje za 15 lat ,robote zrobi, zakup nie jest obciazeniem dla budrzetu domowego ?za ta roznice w cenie mamdruga maszyne. inaczej jest w przypadku 100ha wtedy proporcjionalnie kupuje sie odpowiednie maszyny do zasobu portfela i wymagan glebowych. podam ci przykad z zeszlego roku,rolnik 23ha produkcja opasy i krowy mleczne (dokladnie niewiem ile ale po oborze moze 20 szt bo 8 bykow chodzilo na zewnatrz. .auto fiat stilo moze za 2tys , chalupa widac ze remont juz dlugo nie robiony,garaze prawie nowe duze,licytacja sprzetu: case jx95 (wszystkie sprzety 1rok i 8miesiecy) tur stoll,pelne wyposarzenie plus tuz i wom z przodu,kosiarka dyskowa czolowa i zwykla, belarka simpa, owijarka, platforma do balotow,woz paszowy (nieznam sie na tym ale mowili ze fachowy) i agragat uprawowo siewny pottinger.I teraz pytanie na co temu czlowiekowi ciagnik z full wypasem i kosiarka czolowa-widzialem fakture zakupu bo dokumenty byly do wgladu, roznica w cenie podstawowej wersji wynsila ok 20tys netto, agregat tez z najwyzszej pulki na 23ha,tur tez nie byle jaki, wszyscy ktorzy przyjechali cos kupic to sie smiali ze sie chlop z motyka na slonce porwal i teraz juz ponim a chlopki od niego ze wsi ze to wina banku i ze chca zniszczyc czlowieka ,ze sie facet rozwijac chcial a tacy i owacy chca go zniszczyc,wiec masz odpowiedz jaka plytka jest logika takich ludzi,i wiesz co poszlo od razu ,wszystko procz tej kosiarki czolowej i platformy do balotow.znajac cent zkupu i sprzedazy wiem ze po tym roku i 8 miechach splaty kredytu( pewnie splata byla ok 1 roku i 2miechow) po licytacji jeszcze zostal mu dlug,ot sie chlop zozwijal.Niewystarczyl podstawowy model case i bomet bo trzeba isc do przodu wiec zostaly grabie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale jak zaorał Case w full wersji to mu więcej urosło na polu. Po lemkenie też więcej urośnie tak więc... inwestycja trafiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

SZMERGIEL -słuchaj a jak ktoś ze ,,śmierdzieli ,, jak sam napisałeś chce od ciebie szarpnąć grata to mówisz mu że nie bo szmal śmierdzi ?.. tłumaczysz ludziom żeby nie brali od ciebie na 10-15 ha te wynalazki co masz w galery bo ich nie będzie gdzie wykorzystać ?...ludzie popełniają błędy ,zobacz w mieście ile jest licytacji -wystarczy luknąć na tablice US...takie przykłady są i będą ale nie są żadną regułą bo większość rolników doskonale sobie radzi , w mojej gminie nie znam takich i nie słychać o żadnych licytacjach więc daruj sobie te nauki bo widać że na upartego szukasz dowodów na swoje tezy jaki to chłop baran i nie wie co do czego.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

 

Pawelo mówisz , że w dom nie warto inwestować .Mylisz się , mój sąsiad wielki gospodarz a łazienki w domu nie ma , rozrzutniki za 60 tyś , ciągniki , hektary a zimą na dwór do wychodka wychodzi . w 2013 roku chyba leży granica przyzwoitości prawda??

 

Ja mam zasadę , wszystkiego po trochę z tym rozwojem , dobra nowa przyczepa ale dobre i młodsze Audi , nowa elewacja na chałupie , może ogrodzenie , a nie tylko maszyny maszyny , hektary i hektary.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

znajomy ,znajomy znajomego i tak dalej ...co tam jeszcze słychać ? a co u tego znajomego nie plączą mu się nogi od biegania z lemieszami?

 

Staram się nie opierać na takich wersjach znajomy znajomego ale nie zawsze idzie tak coś ukazać tylko na własnym przykładzie.

 

Były czasy nie tak odległe że za tucznika ok. 115 kg prawie starczało na beczkę ON (200 l) dziś również starcza ale na beczkę ale 100 l, takich relacji cenowych są zapewne dziesiątki niezależnie czy to zboże, trzoda, bydło a nawet drób. Czasy są takie że nie zarabiamy na kilku sztukach zarabiamy na milionach sztuk.

 

Wspominałem kuzyna który ma firmę transportową w poście pisałem o prowizji 12 % od nowego roku mają już 14 % prowizji ale co z tego jak zarobki są mniejsze, konkurencja robi swoje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

 

Pawelo mówisz , że w dom nie warto inwestować .Mylisz się , mój sąsiad wielki gospodarz a łazienki w domu nie ma , rozrzutniki za 60 tyś , ciągniki , hektary a zimą na dwór do wychodka wychodzi . w 2013 roku chyba leży granica przyzwoitości prawda??

 

Ja mam zasadę , wszystkiego po trochę z tym rozwojem , dobra nowa przyczepa ale dobre i młodsze Audi , nowa elewacja na chałupie , może ogrodzenie , a nie tylko maszyny maszyny , hektary i hektary.

 

Ja też jestem za inwestycjami proporcjonalnie i w dom i w hektary i sprzęt - przeczytaj dobrze.

Co do obróbki pola ciągnikiem 50KM - 10ha z palcem w nosie można obskoczyć jednak wiadomo że 70km byłoby lepsze. Są przypadki gdzie kupuje się 120KM na 15ha i problem jest co dalej... Maszyna robi 70mth rocznie a wartość jej spada niewspółmiernie do wypracowanego przez nią zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

kolo mnie byl ziomek co kilka lat wstecz po przejeciu gospodarstwa kupil sobie bmw 7; dom wypas we wsi; valtre 170km i sprzet ganz nowka na 50ha... dzisiaj komornik licytuje jego chlewnie i dom...mozna??? pewnie ze mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

SZMERGIEL -słuchaj a jak ktoś ze ,,śmierdzieli ,, jak sam napisałeś chce od ciebie szarpnąć grata to mówisz mu że nie bo szmal śmierdzi ?.. tłumaczysz ludziom żeby nie brali od ciebie na 10-15 ha te wynalazki co masz w galery bo ich nie będzie gdzie wykorzystać ?...ludzie popełniają błędy ,zobacz w mieście ile jest licytacji -wystarczy luknąć na tablice US...takie przykłady są i będą ale nie są żadną regułą bo większość rolników doskonale sobie radzi , w mojej gminie nie znam takich i nie słychać o żadnych licytacjach więc daruj sobie te nauki bo widać że na upartego szukasz dowodów na swoje tezy jaki to chłop baran i nie wie co do czego.

 

a powiedz mi czy jest tanszy ciagnik 4x4 w cenie do 70 tys zeby byl mlody i nadawal sie na zwrot, ja takowych nieznam, dlatego mam ruski ze jest to sprzet najtanszy w zakupie ,i utrzymaniu i male gospodarstwa to kupuja bo to najtansza alternatywa ciagnika 80km 4x4 w miare nowego.ps. skoro uwazasz ze sprzedaje graty to zapraszam do obejrzenia lub zapytaj na forum jak mam traktory bo sporo osob juz kupilo co tu pisza. kazdykto przychodzi mowi ze juz nic tanszego na rynku niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

W ciągu ostatnich 10 lat ja najpierw postawiłem zbiorniki, dom, w między czasie dokupywałem ziemi, jak dało się. W ostatnie 2 lata kupiłem prawie wszystkie nowe maszyny, na dofinansowanie. Ciągnik i wały spłacony, kombajn agregaty przyczepy, i część używanych, też ciągnik 9 letni, agregat kompaktor, opryskiwacz .

Jescze żeby nie za mało to 3 letni samochód VW B6. I da się wszystko połączyć. Jak bym przycisnął to w dwa lata spokojnie wszystkie kredyty spłace. A jak rok się uda to w tym roku.

I żadnej chodowli tylko 82 ha, własnosci 62.

 

MTZ miałem i to jedne z najlepszych ciągników. Lepszy MTZ to niż najlepszy Ursus.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Tyle że ten lemken czy amazone kosztuje 4x drożej niż agro masz. A czy wychodzi 4x dłużej? Wątpię.

 

W zapaści idealny czas na inwestycję - o ile masz za co inwestować. Kolejna sprawa - jaką masz gwarancję że cena mleka nie spadnie za rok do 1 zł i owe 1zł będzie się utrzymywało 4-5 lat? Co do ceny ziemi - mówię o cenach powyżej 40 tys zł za 4 klasę. Dla gościa co ma 15ha ornego wzięcie 5ha po 50tys zł na kredyt oznacza biedę z nędzą bądź komornika.

zrobi 2x lepszą robotę i przechodzi 2x dłużej (o ile nie więcej i to obie wartości)

 

nie odnosiłem się do mleka, profil produkcji był całkiem inny, ziemia była 4-5 razy tańsza w tamtej sytuacji od kwoty jaką piszesz

 

Podaję konkretne przypadki i nie neguję rozwoju. Jednak widzę co się dzieje i jak ludzie idą na oślep. Sam dokupuję grunty ale wszystko z głową. Agromasz robi dobre agregaty uprawowe. Co do reszty... nie wiem, nie widziałem.

:lol:

nawet nie żartuj w ten sposób

 

 

i kolejny raz w slepo inwestowac bez rozeznania. poco komus co ma 10-20ha lemken czy amazone skoro bometa nie zluzyje za 15 lat ,robote zrobi, zakup nie jest obciazeniem dla budrzetu domowego ?za ta roznice w cenie mamdruga maszyne. inaczej jest w przypadku 100ha wtedy proporcjionalnie kupuje sie odpowiednie maszyny do zasobu portfela i wymagan glebowych. podam ci przykad z zeszlego roku,rolnik 23ha produkcja opasy i krowy mleczne (dokladnie niewiem ile ale po oborze moze 20 szt bo 8 bykow chodzilo na zewnatrz. .auto fiat stilo moze za 2tys , chalupa widac ze remont juz dlugo nie robiony,garaze prawie nowe duze,licytacja sprzetu: case jx95 (wszystkie sprzety 1rok i 8miesiecy) tur stoll,pelne wyposarzenie plus tuz i wom z przodu,kosiarka dyskowa czolowa i zwykla, belarka simpa, owijarka, platforma do balotow,woz paszowy (nieznam sie na tym ale mowili ze fachowy) i agragat uprawowo siewny pottinger.I teraz pytanie na co temu czlowiekowi ciagnik z full wypasem i kosiarka czolowa-widzialem fakture zakupu bo dokumenty byly do wgladu, roznica w cenie podstawowej wersji wynsila ok 20tys netto, agregat tez z najwyzszej pulki na 23ha,tur tez nie byle jaki, wszyscy ktorzy przyjechali cos kupic to sie smiali ze sie chlop z motyka na slonce porwal i teraz juz ponim a chlopki od niego ze wsi ze to wina banku i ze chca zniszczyc czlowieka ,ze sie facet rozwijac chcial a tacy i owacy chca go zniszczyc,wiec masz odpowiedz jaka plytka jest logika takich ludzi,i wiesz co poszlo od razu ,wszystko procz tej kosiarki czolowej i platformy do balotow.znajac cent zkupu i sprzedazy wiem ze po tym roku i 8 miechach splaty kredytu( pewnie splata byla ok 1 roku i 2miechow) po licytacji jeszcze zostal mu dlug,ot sie chlop zozwijal.Niewystarczyl podstawowy model case i bomet bo trzeba isc do przodu wiec zostaly grabie

na takim areale wiadomo, ale gdy widzę JD czy Fendta przy agromaszu to dla mnie to jest czysta patologia; o kosmicznej fantazji nie mówię, bez głowy nic nie zrobisz

 

Ale jak zaorał Case w full wersji to mu więcej urosło na polu. Po lemkenie też więcej urośnie tak więc... inwestycja trafiona :D

błyskotliwy żart, spójrz czasem na pole po agromaszu, a po lemkenie o ile masz taką okazję, a dopiero później komentuj

 

Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

 

siew lemkenem i siew agromaszem, masz moją gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

Panowie jak coś już piszecie o tych dochodach to uwzględniajcie proszę to że nie każdy gospodaruje na dobrych ziemiach-tu gdzie mieszkam to te 2 tys z hektara to czyste SF :)

kolego ja gospodaruje w przedziale od III b do VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

a powiedz mi czy jest tanszy ciagnik 4x4 w cenie do 70 tys zeby byl mlody i nadawal sie na zwrot, ja takowych nieznam, dlatego mam ruski ze jest to sprzet najtanszy w zakupie ,i utrzymaniu i male gospodarstwa to kupuja bo to najtansza alternatywa ciagnika 80km 4x4 w miare nowego.ps. skoro uwazasz ze sprzedaje graty to zapraszam do obejrzenia lub zapytaj na forum jak mam traktory bo sporo osob juz kupilo co tu pisza. kazdykto przychodzi mowi ze juz nic tanszego na rynku niema

pełna zgoda ... tylko takie małe ale -skoro ty wyrażasz swoje opinie i traktujesz tych większych jako,, śm***dzieli,, bo oni akurat nie koniecznie są Twoimi klientami ,to dlaczego nie można mi z pogardą ocenić Twoją działalność -znasz może uczciwego handlarza ?bo ja nie...tak więc kolego skoro oczekujesz szacunku dla tego co robisz(mi tu nic do tego,sam sprowokowałeś) to szanuj ludzi którzy ciężko pracują i z których poniekąd masz zysk bo szmal nie śmierdzi kiszonką i gnojówką ..tylko tyle i aż tyle ,żal tylko że są ludzie którzy sprowadzają dyskusję o hodowli i rolnictwie na poziomie do takiego poziomu jak Ty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co niektórzy to zachowuja sie jak młodociane chłopcy pod remiza, z ta róznica ze chłopcy pokazuja sie swoimi samochodami a rolnicy maszynami rolniczymi, ludzie zrozumcie ze zarówno samochody jak i maszyny to tylko kupa złomu która traci na wartosci, to nie jest bogactwo na całe zycie, to tylko chwilowe bogactwo, bo co to za bogactwo jezeli za nowego jd płacisz 300tys a za kilka lat wart jest 100, nie lepiej kupic belarusa za 90 ? a reszte wydac np. na remont domu ? przynajmniej sie wtedy wygodnie zyje, je i spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

kolo mnie byl ziomek co kilka lat wstecz po przejeciu gospodarstwa kupil sobie bmw 7; dom wypas we wsi; valtre 170km i sprzet ganz nowka na 50ha... dzisiaj komornik licytuje jego chlewnie i dom...mozna??? pewnie ze mozna :)

można ale trzeba umieć liczyć i nie być idiotą lamusem i nie zazdrosćic ze sąsiad ma a ja nie...

 

kto nie inwestuje ten sie cofa lecz co do inwestycji to najpierw inwestuje sie w to co przynosi lub może przynieśc zysk a dom to raczej marne szanse ze przyniesie dochód po co wydac 200tys na dom teraz skoro za 3 albo 4 lata można będzie na niego wydac 350 tys i zrobić sobie lepsze i nowsze bajery meble itp

 

W ciągu ostatnich 10 lat ja najpierw postawiłem zbiorniki, dom, w między czasie dokupywałem ziemi, jak dało się. W ostatnie 2 lata kupiłem prawie wszystkie nowe maszyny, na dofinansowanie. Ciągnik i wały spłacony, kombajn agregaty przyczepy, i część używanych, też ciągnik 9 letni, agregat kompaktor, opryskiwacz .

Jescze żeby nie za mało to 3 letni samochód VW B6. I da się wszystko połączyć. Jak bym przycisnął to w dwa lata spokojnie wszystkie kredyty spłace. A jak rok się uda to w tym roku.

I żadnej chodowli tylko 82 ha, własnosci 62.

oo i Ty własnie kolego jestes idealnym przykładem że można trzeba tylko chcieć i umieć i myslec przedewszystkim mój ojciez zaczynał od 18 ha odkąd ja sie wziąłem za pomoc w gospodarowaniu miał 60 ha teraz mmay 105 ha(gdyby nie mama która boi sie kredytów mielibysmy juża 200ha) nowy park maszynowy i nowego vw tiguana,i 90 % plonów z ubiegłych żniw w magazynie Na dzień dzisiejszy. Ze srodków zgromadzonych starczy na spłate kredytów . lecz dopiero teraz kładziemy kostę na podwórko, można było to zrobić wcześniej bo było nas stac ale wtedy były inne priorytety i okazje które tylko idiota by przepuscił.. a co do mtz to maszyna nie do zdarcia :)

MTZ miałem i to jedne z najlepszych ciągników. Lepszy MTZ to niż najlepszy Ursus.

podsumowując w produkcji roślinnej jesli ktoś myśli i chce to można, można nawet jeździć bmw 7 i miec piekny dom ale jak już pisałem nie odrazu i najpierw inwestujemy w to co przynosi zysk adopiero zgromadzoną nadwyżkę na fanaberie i przyjemnosci i jeszcze jedno . gdy sąsiad ryszcze albo sieje to my nie jedziemy na fgwałt i siejemy w błototylko dlateog że on sieje podam wam przykład z tego roku w rzepaku sasiad ma 90ha i lubi sie wywyższac ja sieje nawozy 4 marca on mówi ze nie sieje bo wymarznie jeszcze i nie siał potem przyszedł nawrót zimy i roztopy i długo nie mozna było wjechać na pole ja siałem 2 dawkę a on 1 później ja sieje kukurydze on już pryszcze na słodyszka i chowacza ja wstawiam miski w rzepak i obserwuje pogoda sprzyjała i robaków nie było opryskałem jak znalazłem 4 w miskach to było już dobry tydzień po nim niedługo po tym widze on pryszcze cały już drugi raz bo czarno u niego na pakach ide do swojego rzeapku a tam tylko po 2 na pąkach i do tego zdychają za 2 dni opryskałem pole do okoła żeby zatrzymać ewentualny nalot . dodam jeszcze że mamy takie same odmiany rzepaku i jego zakwitł o 6 dni predzej od mojego i ma ciensze łodygi ,jest wątły. ja zasiałem rzepak 2 dni później od niego a mamy takie same ziemie zaoszczedziłem na oprysku może nie dużo i nie ma sie czym chwalić ale akurat warunki pozwoliły zaoszczedzić bez strat u ryzyka jednak nei zawsze sie to uda trzeba obserwować .. i do tych wszystkich którzy mówią ze nie inwestuja bo sie nie opłaca bo stanieje a nie wiadomo czy zdrożeje skoro tacy mądrzy jesteśćie to sie położcie i nic nie róbcie państwo wam da zasiłek z mojej i kieszeni wielu innych rolników .Nie dyskryminuje tutaj rolników którzy maja 15 ha bo im naprawde jest cieżko sie rozwinąc szczególnie w dziesiejszych czasach wspólczuje im bo maja strasznie pod górkę a rząd im nie pomaga;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Podaję konkretne przypadki i nie neguję rozwoju. Jednak widzę co się dzieje i jak ludzie idą na oślep. Sam dokupuję grunty ale wszystko z głową. Agromasz robi dobre agregaty uprawowe. Co do reszty... nie wiem, nie widziałem.

a ostatnio pisałeś co innego ,nic nie kupujesz bo nawet za pół ceny -20 tys za ha to ci za drogo, taką masz głowę ...agromasz -nie polecam bo mam ten badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

co niektórzy to zachowuja sie jak młodociane chłopcy pod remiza, z ta róznica ze chłopcy pokazuja sie swoimi samochodami a rolnicy maszynami rolniczymi, ludzie zrozumcie ze zarówno samochody jak i maszyny to tylko kupa złomu która traci na wartosci, to nie jest bogactwo na całe zycie, to tylko chwilowe bogactwo, bo co to za bogactwo jezeli za nowego jd płacisz 300tys a za kilka lat wart jest 100, nie lepiej kupic belarusa za 90 ? a reszte wydac np. na remont domu ? przynajmniej sie wtedy wygodnie zyje, je i spi.

kolego patrzac na ekonomikę to oczywicsie ze belarus lepszy ale sam wiesz że nie tylko kasa sie liczy co z tego że bede miał super wygodny dom jak po obrobieniu 50 ha wysiade z belarusa i pojade do lekarza bo mi kręgosłup wysiadzie?? albo jak bede pryskał małym ciagnikiem bez kabiny ? skoro moge pryskać wieksym szybciej i w klimatyzowanej kabibnie? dom tez jest ważny ale w nowym i drogim sprzecie codzi nie o to zeby był drogi i ładny tylko żeby szybko wygodnie i przede wszystkim bez zawari wykonać prace i nie być padnietym po całym dniu bo jest jeszcze dom żona dzieci im też trzeba poświecić czas

starym ciagnikiem orałem hektar w 1.5 godz nowym orzę w 50 minut starym po całym dniu jak wysiadłem to nie wiedziąłem czy żyje nowym wysiadam i mam jeszcze ochotę na igraszki z kobietą i nie ważne że nowy pali wiecej i jest droższy ale jest wygodny i szybki a na wartości traci każdy nawet belarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

co niektórzy to zachowuja sie jak młodociane chłopcy pod remiza, z ta róznica ze chłopcy pokazuja sie swoimi samochodami a rolnicy maszynami rolniczymi, ludzie zrozumcie ze zarówno samochody jak i maszyny to tylko kupa złomu która traci na wartosci, to nie jest bogactwo na całe zycie, to tylko chwilowe bogactwo, bo co to za bogactwo jezeli za nowego jd płacisz 300tys a za kilka lat wart jest 100, nie lepiej kupic belarusa za 90 ? a reszte wydac np. na remont domu ? przynajmniej sie wtedy wygodnie zyje, je i spi.

a jak remont domu zrobiony albo nowy stoi to można wtedy jd kupić?...a zdrowie które się traci w belarusie ile jest warte ...nic ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

a jak remont domu zrobiony albo nowy stoi to można wtedy jd kupić?...a zdrowie które się traci w belarusie ile jest warte ...nic ?

święte słowa

 

święte słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jd kupic jaknajbardziej ale jak sie ma naprawde te hektary, moim zdaniem zeby kupowac jakiegos nowego jd serii 6,7,8 (mniejsze jd to nic ciekawego) to trzeba miec 100 i wiecej ha zeby on sie zwracał, jezeli sie ma 50-100ha to wystarczy dobry zetor, a jak sie ma ponizej tego to belarus bedzie strzałem w 10, tylko jaki procent rolnków w polsce ma powyzej 100ha ? no własnie dla zwykłego polaka belarus jest ciagnikiem odpowiednim, a patrzac na to forum to wszyscy chca albo jd albo fendta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a jak remont domu zrobiony albo nowy stoi to można wtedy jd kupić?...a zdrowie które się traci w belarusie ile jest warte ...nic ?

 

na 60-100ha to tak bo i dochodowosc inna i tutaj sie napewno zagadzamy ale na 20-30ha ?ile dni spedzisz w tym traktorze w roku 10-15? za roznice tak licze ok 60-70tys masz nowe auto z salonu lub komplet maszyn nowych nie z wysokiej polki ktore i tak na takim areale beda dlugo sluzyc .podlicz tez koszty napraw i utrzymania maszyn zbyt drogich w stosunku do gospodarstwa,jezeli wyskoczy awaria za 5 tys to jezeli masz 50 -80 ha to tego nie odczujesz ale przy dochodowosci z 20 ha to lipa .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Zasadniczo problem polega na tym, że rolnik chcący poprawiać swój poziom życia musi cały czas zwiększać produkcję. Dla przykładu podam współczynnik dla hodowli krów mlecznych. Osoba posiadająca stado 100 krów mlecznych obecnie za 10 lat będzie musiał mieć stado 160 krów aby utrzymać swoje obecne dochody. Zwiększenie hodowli o 60% w czasie 10 lat nie zawsze jest możliwe i wymaga sporych inwestycji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak dla mnie belarus jest ok na 30ha w dwa lata zrobiłem 600 motogodzin. Na co mi jd który będzie stał w garażu. Za 8 lat kupię sobie nowego belarusa jak jeszcze będą i wcale tego nie odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no ale co z tego ze belarus polowe tanszy jak nie kupicie go na dofinansowania chyba bo nie spelnia norm emisji spalin? na jedno wychodzi prawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj