Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szmergiel    1053

Chłopie ja nie balansuje na granicy opłacalności,ten etap mam za sobą ...teraz spijam pianę ,po prostu zwraca się wysiłek z lat poprzednich i stać mnie na luksusy :D :D ...na wszystko przychodzi czas musisz być cierpliwy.

luksusy przy robocie w chlewni haha ,padne gosciu,a na taki luksus jak nie smierdzenie kiszonka i gnojem na 10metrow cie stac???? ps. uprzedzam odpowiedz bylem u takich co z krow same nowe janki i claasy ale jak do domu sie wchodzilo to niewielka roznica w smrodzie jak oborze zreszta te luksusy czuc czesto jak sie stoi w agencji,stoi taki rozkraczony bogaty(w eleganckich ciuchach) i sie chwali ze ot tak kupil nowa maszyne a wali od niego jak ze szamba!!! i choc by 2 dni lezal w wannie to na ulice miasta nie wyjdzie.wiec kolo jak widzisz jak bedzie cie stac na taki luksus to ci racje przyznam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

taki tekst to każdy może wypocić.,widać masz problemy z higieną ale zawsze znajdzie się ktoś gorszy więc pocieszaj się dalej...rozumiem twe rozgoryczenie bo ten sprzęt w galery nie jednemu zdrowie odebrał wiec jak na razie możesz tylko pisać byłem widziałem itp...a to nie to samo co mieć te,, janki i claasy,,... boli Cię że ludzie nie chcą tego wynalazku

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wlasnie sie mylisz co do sprzetu, to tacy wlasnie co ich zazdrosc sciska kupuja na potege sprzety coraz lepsze i zadluzaja sie na smierc( wiem co mowie bo handluje ciagnikami i na niejednej licytacji jestem czesto) bo jak nazwac to inaczej jak glupota jak kupuje sie ciagnki na kredy po 120-140km na 30ha i do tego full maszyny i ryje na bank od rana do nocy.wiem ze kazdy mysli inaczej ale jezeli nie zauwazasz jakie sa negatywne strony siedzenia w oborze to juz twoj problem. podam ci przyklad wystarczy wiechac w wioske gdzie jest duza chodowla to smrod taki ze chce leb urwac ale dla ludzi mieszkajacych tak nie ma to zanczenia poniewaz juz tego nie dczuwaja -ciagle przebywanie taki ma wplyw na organiz ludzki ,wez kogos kto tak nie smierdzi i go zapytaj to ci powie.jestes chyba jednym z tych co za wszelka cene ryja do upadlego byle tylko powiekszac ( wnioskuje na podstawie twoich wypowiedzi w temacie o cenie ziemi ,bo jezeli piszesz ze nalezy za wszelka cene kupowac ziemie nawet na kredyt po ponad 100tys za ha to dla mnie utopia) ale co masz z tego dla siebie nie liczac tych krow i classow , ? masz czas na odpoczynek, niedzielny wyjazd,spokoj polezenia tygodnia w lozku z grypa, ?jeden woli tak jak ty drugi woli zamast jelonkow i clasow miec bizona i belarusa ale za to dobre auto, zamiast 1000mk2 kostki przed domem 200mk2 ale popatrz an tych dorobiekiwocz jak wygladaja w wieku 40-50lat? jak 70latkowie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Znajomy pracuje na składnicy części do maszyn rolniczych - ci co mają po 30 lat to jeszcze jako tako się prezentują ale kolesie 40-50 to obraz nędzy i rozpaczy. Utyrani jak woły, pogarbieni, ręce wyciągnięte, ledwo nogami plączą. Raczej to nie z dobrobytu taki wygląd. Ciężka praca tylko w imię czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

w imie pazernosci, bo ciagle mało i mało, zarówno posrednikom jak i gospodarzom, posrednicy widzac tendencje do zwiekszania hodowli zmniejszaja opłacalnosc np. na mleku, pamietam czasy jak mleko sprzedawałem po 1,30zł, dzisiaj za to samo mleko dostałbym 1zł, ale niektóre ceny poszły nawet i o 100% w góre w porównaniu do tamtych czasów, dlatego zeby miec ten sam zysk musiałbym zwiekszyc chodowle i wydajnosc, dlatego dałem sobie spokój z krowami, błedne koło, ludzie sami sobie bata kreca

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

( wnioskuje na podstawie twoich wypowiedzi w temacie o cenie ziemi ,bo jezeli piszesz ze nalezy za wszelka cene kupowac ziemie nawet na kredyt po ponad 100tys za ha to dla mnie utopia)

możesz to udowodnić , bo nie przypominam sobie żebym tak pisał ..mnie to po prostu nie dziwi i nie obchodzi jak ktoś płaci 100 tys za ha jego sprawa ,ja nie wnikam tak jak wy poco na co i dlaczego bo domyślam się że to nie na cele rolne ... nie kują mnie w oczy cudze sprzęty tak jak was ,wręcz przeciwnie cieszy widok pięknych obejść obór i tych znienawidzonych prze z was sprzętów bo to wszystko tworzy obraz naszego rolnictwa i chwała tym ludziom co potrafią...Ty możesz sobie pluć i nie wiem co wymyślać ,świadczy to tylko o Twoim poziomie ...handlujesz złomem i jedyne co Cie interesuje to wydoić tego biednego rolnika i skuć kase na czyjejś krzywdzie czy nieszczęściu (zawsze ktoś będzie bankrutował ,to samo jest wszędzie- kto nie ma głowy ten płynie) ,większość poznała się już na takich cwaniaczkach i omija z daleka te szroty ze złomem.

 

w imie pazernosci, bo ciagle mało i mało,

a żądanie 3 tys na miesiąc ,urlopu , chorobowego itp. to nie pazerność ?,...sam klepiesz cały czas że się nic nie opłaci ... jak nie ma opłacalności to najniższa krajowa , bo niby skąd na więcej ?

 

Znajomy pracuje na składnicy części do maszyn rolniczych - ci co mają po 30 lat to jeszcze jako tako się prezentują ale kolesie 40-50 to obraz nędzy i rozpaczy. Utyrani jak woły, pogarbieni, ręce wyciągnięte, ledwo nogami plączą. Raczej to nie z dobrobytu taki wygląd. Ciężka praca tylko w imię czego?

znajomy ,znajomy znajomego i tak dalej ...co tam jeszcze słychać ? a co u tego znajomego nie plączą mu się nogi od biegania z lemieszami?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

praca swiatek,piatek i niedziela przy 70 czy 100 krowach za 3tys plus urlop to duzo ? widze ze jestes typowy Polski pożal sie boże byznesmen, piszesz że ze 100 krów mozna za gotówke nakupowac sprzetu za kilka mln, a na pracownika to żal, tylko najlepiej za flache i paczke fajek ? cos tu kolego z toba nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin11234    0

kozulek2 - Proszę chłopie przestań się udzielać w tym temacie, żal się ciebie robi, że daleś się wciągnąć tym nieudacznikom życiowym w bezsensowną gadke. Oni są przegrani, wiedzą, że mają za mało ha by żyć z ekstensywnej produkcji roślinnej - bo tylko na tym się znają, a nowych nie dokupią bo ani nie mają głowy na karku, ani im się robić nie chce. Najśmieszniejsi są ci geniusze jak wyciągają swoje teorie, że zamiast ziemi lepiej kupić mieszkania na wynajem, chcą doradzać ludzią jak mają wydać swoją kasę (nawet pożyczoną) a sami groszem nie śmierdzą. Jeszcze jedno zmarnowane pokolenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Takie są realia. Na wsi zawsze było ciężko i tyle. Że są przypadki kiedy to rolnik pod względem czasu wolnego ma całkiem przyzwoicie - tylko potwierdzają regułę że większość ma zapierdziel od świtu do nocy x 365 dni.

 

Najśmieszniejsi są Ci geniusze którzy żeby zobaczyć zysk z ziemi za którą przepłacili będą ją przewracać 40 lat albo Ci co biorą na 30 ha sprzęt którym można obskoczyć 100ha. Oczywiście potem problemy ze spłatą, po kilku latach okazuje się że kredyt i odsetki są wyższe niż realna wartość maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

kozulek2 - Proszę chłopie przestań się udzielać w tym temacie, żal się ciebie robi, że daleś się wciągnąć tym nieudacznikom życiowym w bezsensowną gadke. Oni są przegrani, wiedzą, że mają za mało ha by żyć z ekstensywnej produkcji roślinnej - bo tylko na tym się znają, a nowych nie dokupią bo ani nie mają głowy na karku, ani im się robić nie chce. Najśmieszniejsi są ci geniusze jak wyciągają swoje teorie, że zamiast ziemi lepiej kupić mieszkania na wynajem, chcą doradzać ludzią jak mają wydać swoją kasę (nawet pożyczoną) a sami groszem nie śmierdzą. Jeszcze jedno zmarnowane pokolenie...

 

 

nastepny byznesmen z polsky :rolleyes:

 

co do ziemii to rzeczywiscie warto kupowac po 100tys/ha, masz racje, no ale cóz matematyka to przedmiot trudny :D

lepiej kupic 4 hektary niz mieszkanie w stolicy :D

chyba ze masz wydajnosc 50t/ha pszenicy :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

możesz to udowodnić , bo nie przypominam sobie żebym tak pisał ..mnie to po prostu nie dziwi i nie obchodzi jak ktoś płaci 100 tys za ha jego sprawa ,ja nie wnikam tak jak wy poco na co i dlaczego bo domyślam się że to nie na cele rolne ... nie kują mnie w oczy cudze sprzęty tak jak was ,wręcz przeciwnie cieszy widok pięknych obejść obór i tych znienawidzonych prze z was sprzętów bo to wszystko tworzy obraz naszego rolnictwa i chwała tym ludziom co potrafią...Ty możesz sobie pluć i nie wiem co wymyślać ,świadczy to tylko o Twoim poziomie ...handlujesz złomem i jedyne co Cie interesuje to wydoić tego biednego rolnika i skuć kase na czyjejś krzywdzie czy nieszczęściu (zawsze ktoś będzie bankrutował ,to samo jest wszędzie- kto nie ma głowy ten płynie) ,większość poznała się już na takich cwaniaczkach i omija z daleka te szroty ze złomem.

 

 

a żądanie 3 tys na miesiąc ,urlopu , chorobowego itp. to nie pazerność ?,...sam klepiesz cały czas że się nic nie opłaci ... jak nie ma opłacalności to najniższa krajowa , bo niby skąd na więcej ?

 

 

znajomy ,znajomy znajomego i tak dalej ...co tam jeszcze słychać ? a co u tego znajomego nie plączą mu się nogi od biegania z lemieszami?

 

dlaczego nie odniosles sie do tego co napisalem?mianowicie do czasu pracy, smrodu i przeinwestowania? tylko piszesz ze kuja kogos czyjes sprzety,ja nigdzie takich opini nie widze,powinienes zauwazyc ze kazdy z twych oponentow i ja tez wlasnie chce godnie zyc ,ladny dom ,samochod ,obejscie , niekoniecznie smierdzaca obora za 1mln( sadze ze gdybys przyjechal i zobaczyl jak zyja ci ktorych uwazasz za niegospodarnych ,zdziwilbys sie choc pewnie u nikogo najnowszych jeleni bys nie zobaczyl ale reszty moglbys niejednemu pozazdroscic ),czemu nie odniosles sie meryrorycznie do opini kol.pwelol111 w kwestji jak fizycznie wygladaja ci co tak za***przaja na maxa?ja ci powiem ze duzo lepiej wygladaja i zyja ci co biora wszystka z rosadkiem,zazucasz mi ze handluje zlomem,byles u mnie? nigdy nie mialem ciagnika starszego jak 7 lat w oryginale i klijentow mam duzo wiec nie mam co nazekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

kozulek2 - Proszę chłopie przestań się udzielać w tym temacie, żal się ciebie robi, że daleś się wciągnąć tym nieudacznikom życiowym w bezsensowną gadke. Oni są przegrani, wiedzą, że mają za mało ha by żyć z ekstensywnej produkcji roślinnej - bo tylko na tym się znają, a nowych nie dokupią bo ani nie mają głowy na karku, ani im się robić nie chce. Najśmieszniejsi są ci geniusze jak wyciągają swoje teorie, że zamiast ziemi lepiej kupić mieszkania na wynajem, chcą doradzać ludzią jak mają wydać swoją kasę (nawet pożyczoną) a sami groszem nie śmierdzą. Jeszcze jedno zmarnowane pokolenie...

więcej poczucia humoru ,każdy pisze i udziela się gdzie chce ....nie ma co brać do bani każdy ma prawo do fantazji- bo tak trzeba traktować te genialne pomysły ignorantów ...ironia i sarkazm to tez sposób na ludzką głupotę.

 

,zazucasz mi ze handluje zlomem,byles u mnie?

idąc twoim tokiem myślenia ,zarzuciłem Ci (i tu sprawdziłem profil,tak więc podstawy są)bo sam dałes przykład że można to zrobić nie mając żadnych podstaw do tego.. a TY .byłeś może u mnie ?.. nikogo tu nie wyzywam od śm***dzieli i nikomu nie odmawiam godnego życia , zachęcam tylko do zmiany poglądów w pewnych sprawach a wy cały czas jakieś brednie sprzedajecie jak na porltalu plotkarskim....mam tylko 55 ha i 85 szt bydła i sporo wolnego czasu , na brak kasy nie narzekam więc rozsądku mi nie brak .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
Napisano (edytowany)

znasz kogos kto kupil zlom odemnie? masz taka informacje?.co do moich argumentow ,u ciebie przy 85 krowach nie wali kiszonka i gnojem wokolo? jakos dotad nie napisales ile czasu wolnego masz w tygodniu a ile zasuwasz ,cytujac cie ze u ciebie ktos pracuje za flaszke i fajki to tylko swiadczy o ludziach i ich poziomie inteligencji ktorzy mieszkaja tam gdzie ty. ps .gdyby tak bylo jak mowisz o tych super rozwojowych rolnikach i mleczarzach to nie byloby placzu i lamentu w tematach o kobietach bo zadna ich nie chce a kto wyksztalcony to w wiekszosci ucieka od tego jak od ognia,i powiedz mi na co te jelenie ,chlewnie za 1mln i krowy jak widac ze masa tych biznesmenow wkoncu krowe pod koldre musi zaciagnac,przesledz temat a zobaczysz ze nieoborowi i mniejsi tego problemu nie maja

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

oni u mnie nie robią ,daję im na flachę i wysyłam do diabła ...i nie mam 85 krów i nie będę miał bo mi styka 30 :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
a żądanie 3 tys na miesiąc ,urlopu , chorobowego itp. to nie pazerność ?,...sam klepiesz cały czas że się nic nie opłaci ... jak nie ma opłacalności to najniższa krajowa , bo niby skąd na więcej ?

 

 

 

znajomy ,znajomy znajomego i tak dalej ...co tam jeszcze słychać ? a co u tego znajomego nie plączą mu się nogi od biegania z lemieszami?

 

Ja np. widzę to po swoim ojcu, ciągłe problemy ze stawami, skóra na dłoniach ciągle pęka. 30 lat pracy dzień w dzień zostawia ślady...


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Witam, to co powiem to tylko moje zdanie i nikomu nie każę w nie wierzyć :)

A więc tak zacznę od tego że dziś ceny nawozów oprysków itp sa kosmiczne i to za sprawą dopłat i ogl. całej unii ... :blink: Tata wiele razy wspomina czasy gdzie sprzedając tucznika miał przyczepę nawozu, czy tak było to nie wiem bo nie za moich czasów ale wątpie by kłamał :) Sam pamiętam jak sąsiad jeszcze przed wejsciem do Unii kupił Pronara za 40 tyś. a teraz ? :blink: Ale z drugiej jednak strony to nie tak że bieda że nie opłacalnosc itp. bo ludzie narzekali i narzekać zawszę będą nie zależnie czy w garażu stoi 5 Massey czy 5 Ursusów ^^ Sami pomyślcie czy byscie pokupowali maszyny ktore macie jak byscie ciągle byli na minus :) jednakże nie ukrywam że jest ciężko cos kupic ale idzie i ludzie kupują :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

Wybrał, nie wybrał- wtedy było inaczej, mógł nie przyjmować ale przepisali mu gospodarstwo to i został. Teraz możesz wybyć i już, zostawisz gospodarkę i tyle. Dasz komuś w dzierżawę i jeszcze na tym zarobisz a i pójdziesz do normalnej pracy.

Najgorsze jest to, że zostało mu jeszcze 15 lat pracy, tak naprawdę będzie miał staż 47 lat pracy... Mógł iść do straży i sam sobie teraz pluje w twarz bo miał ofertę ale...

Było jak było, niczego się nie odmieni. I tak zmieniliśmy gospodarstwo że mniej trzeba robić niż dawniej, ale by było dobrze, trzeba by było nową oborę budować. A na to mamy za mało swojej ziemi, a i sensu chyba nie ma, bo nie wiadomo czy hodowla będzie dalej kontynuowana.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

 

dlaczego nie odniosles sie do tego co napisalem?mianowicie do czasu pracy, smrodu i przeinwestowania? tylko piszesz ze kuja kogos czyjes sprzety,ja nigdzie takich opini nie widze,powinienes zauwazyc ze kazdy z twych oponentow i ja tez wlasnie chce godnie zyc ,ladny dom ,samochod ,obejscie , niekoniecznie smierdzaca obora za 1mln( sadze ze gdybys przyjechal i zobaczyl jak zyja ci ktorych uwazasz za niegospodarnych ,zdziwilbys sie choc pewnie u nikogo najnowszych jeleni bys nie zobaczyl ale reszty moglbys niejednemu pozazdroscic ),czemu nie odniosles sie meryrorycznie do opini kol.pwelol111 w kwestji jak fizycznie wygladaja ci co tak za***przaja na maxa?ja ci powiem ze duzo lepiej wygladaja i zyja ci co biora wszystka z rosadkiem,zazucasz mi ze handluje zlomem,byles u mnie? nigdy nie mialem ciagnika starszego jak 7 lat w oryginale i klijentow mam duzo wiec nie mam co nazekac.

znam takich wycieczkowiczów, gospodara stanęła w miejscu przez taką inteligentną inwestycję

 

nie wiek ciągnika terminuje jego przydatność i stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ot kolejne potwierdzenie. Kolega widzi tylko i wyłącznie gospodarkę i jej rozwój. 100 czy 200 tys wydane w remont domu to pieniądze wyrzucone w błoto bo.... GOSPODARKA stanęła. Jeszcze kostka na podwórku ujdzie bo rozrzutnikiem dobrze jeździć ale dom odnowić... strata pieniędzy.

 

Co do 7 letniego sprzętu. Stare Fendty więcej wychodzą jak te nowe NH, JD itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2
Napisano (edytowany)

Ot kolejne potwierdzenie. Kolega widzi tylko i wyłącznie gospodarkę i jej rozwój. 100 czy 200 tys wydane w remont domu to pieniądze wyrzucone w błoto bo.... GOSPODARKA stanęła. Jeszcze kostka na podwórku ujdzie bo rozrzutnikiem dobrze jeździć ale dom odnowić... strata pieniędzy.

 

Co do 7 letniego sprzętu. Stare Fendty więcej wychodzą jak te nowe NH, JD itp.

hola hola mociumpanie, co ja widzę to wiem ja, a nie ty koleżko; to pieniądze wydane na coś co stoi, stoi i się nie ruszy, nie zarobi, nie wyda plonu; idealny okres na inwestycję(koniunktura tamtych czasów i obecna weryfikacja) został przespany, a pieniądze wrzucone w coś innego, każdy robi z kasą co tylko chce; ale ja widzę co tam jest, co było i z jakiego pułapu był start, ty tego nie widzisz i nawet nie wszczynaj dyskusji bo nie znasz tego konkretnego realnego przykładu który miał miejsce i który obalił waszą świetlaną teorię pięknej chaty i kawałka kostki, wystarczył tylko nieodpowiedni czas, kilka priorytetów

 

nie ma żadnych reguł co ile wychodzi, wszystko zależy od wielu czynników, nie generalizuj mistrzu

Edytowano przez TOMEK_11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Zawsze można się koniunkturą zasłonić: jak mleko drogie to budujemy oborę (trzeba inwestować) a jak staniało to ledwo na kredyty starcza - a chałupa stoi nieruszona. Tak samo z zakupem gruntu - trzeba brać choćby drogo bo jutro się nie kupi. Kredyt, marne zyski. Ziemia jest ale gospodarstwo ledwo ciągnie.

 

Nie generalizuję ale prawda jest taka że dziś sprzęt nie tylko rolniczy robi się tak żeby konsument jak najszybciej poszedł po drugą sztukę do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Zawsze można się koniunkturą zasłonić: jak mleko drogie to budujemy oborę (trzeba inwestować) a jak staniało to ledwo na kredyty starcza - a chałupa stoi nieruszona. Tak samo z zakupem gruntu - trzeba brać choćby drogo bo jutro się nie kupi. Kredyt, marne zyski. Ziemia jest ale gospodarstwo ledwo ciągnie.

 

Nie generalizuję ale prawda jest taka że dziś sprzęt nie tylko rolniczy robi się tak żeby konsument jak najszybciej poszedł po drugą sztukę do sklepu.

no to teraz ładny fail z twojej strony, nie było ceny, nie było drogo, był można to powiedzieć początek zapaści, świetny czas na zdecydowane działanie, ziemia 10k< /ha spokojnie do wyjęcia, wielu mniejszych kończyło już ten biznes, idealne dzierżawy(ale nie, ja dzierżawy tylko z dopłatą innych nie biorę), materiały budowlane 3-4 tańsze niż obecnie, dogodny kredyt w spółdzielczym, cóż ja więcej będę prawił..

 

jak kupujesz agro-masz czy bomet, a nie lemken czy amazone to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tyle że ten lemken czy amazone kosztuje 4x drożej niż agro masz. A czy wychodzi 4x dłużej? Wątpię.

 

W zapaści idealny czas na inwestycję - o ile masz za co inwestować. Kolejna sprawa - jaką masz gwarancję że cena mleka nie spadnie za rok do 1 zł i owe 1zł będzie się utrzymywało 4-5 lat? Co do ceny ziemi - mówię o cenach powyżej 40 tys zł za 4 klasę. Dla gościa co ma 15ha ornego wzięcie 5ha po 50tys zł na kredyt oznacza biedę z nędzą bądź komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Pawelol ja się z Tobą nie zgodzę :) Po pierwsze nie porównuj amazone do polskich maszyn bo to tak jak malucha do mesia, szczególnie agromasz to już wgl. dziadostwo.

po drugie ja zaczynałem od niecałych 20 ha teraz mam ponad 100 i komornika nie widziałem chodz bylo ciężko :) i nie mowie że zdobyłem je w 2 czy 10 lat :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj