Polecane posty

statek    140

maroon, damian

niczego wam nie zazdrosze swiadomie z tego zrezygnowałem, bo mogłem powiekszac stado i była ziemia do kupienia, na opasach tez nie ma interesu, nikomu nie wmawiam ze jest, wrecz przeciwnie

 

interes to jest na handlu bydłem

 

to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwac, wrecz przeciwnie, dobrze ze doicie te swoje krowy, mozna sera pojesc :)

 

nie wiem skad te wasze teksty ze cały swiat wam zazdrosci waszego majatku :D kabaret

 

widac po forum ze nikt nie zazdrosci tylko szykanuje tych ktorzy maja krowy:)

wniosek jest jeden. Masz krowy? jestes duren.

 

Ok, moge być takim durniem. To mój wybor.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Czyli jak zysk nie przekracza 21% to korzystniejszy jest podatek od dochodu (jak coś pokręciłem to proszę poprawić).

 

Masz rację

100 tys. przychodu x 21% = 21 tys.

21 tys. x 19% = 3990 lub

100 tys. x 4% = 4000

 

100 tys. przychodu x 22% = 22 tys.

22 tys. x 19% = 4180

100 tys. x 4% = 4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

widac po forum ze nikt nie zazdrosci tylko szykanuje tych ktorzy maja krowy:)

wniosek jest jeden. Masz krowy? jestes duren.

 

Ok, moge być takim durniem. To mój wybor.

no to i ja dołączę to tych durniów , co mi tam mam to gdzieś :D :D :D:P

 

 

 

Wynika to z podstawowej definicji przychodu.

 

zysk + koszty = przychód

od kiedy to podatek dochodowy płaci się od kosztów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Proszę wyjaśnij definicję przychodu - co to jest ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

od kiedy to podatek dochodowy płaci się od kosztów?

Wtedy się płaci gdy ktoś wybierze ryczałt od przychodu Gdy ktoś wybierze podatek dochodowy zapłaci podatek tylko od dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Kiedyś żyli biedniej, wydawali mniej, mniej zarabiali ale i pracy było mniej. Krów max 15 i można było świat zdobywać. Teraz minimum to 25 sztuk. Roboty 2xtyle. Nie wspomnę o tych co mają po 70-100 dojnych. To są dopiero cierpliwi ludzie na robotę. Sąsiadka była z takim 60letnim dziadkiem w sanatorium. Koleś miał stado ok 120 sztuk i bez przerwy jak nie laptop w ręku to telefon a ręce to miał do samej ziemi...

 

Roboty mieli mniej przy 15 sztukach?? komu takie bajki chcesz wcisnac.

 

Moi rodzice mieli 6 dojnych w porywach 8 w 1999r. Pobudka o 5, do 7 obrzadek. W poludnie godzina czasu przewiazac i napoic. Po poludniu tez dwie godziny przy dojeniu.

Trawe dla tych 8 krow zbierali jako siano i trwalo to mniej wiecej tyle ile w obecnej chwili zbieram dla 100 dojnych.

Doje mniej czasu jesli doje sam niz mialbym te 8 krow wczesniej. Wozy paszowe robia mi pracownicy, ktorzy robia pozniej tez i w polu. W poludnie nie musze wychodzic zeby je przewiazac lub napoic.

Wiec nie wciskaj ludziom kitu ze jest dwa razy tyle pracy.

Pracy jest tyle samo lub nawet mniej a widly zostaly zamienione na telefon i laptop w rozwinietym gospodarstwie.

 

Serdecznie Cie zapraszam na kilka dni do siebie jesli chcialbys zobaczyc ile na prawde jest pracy. Bo historie opowiedziane przez sasiadow dziadka ojca szwagra nie zawsze sa prawdziwe.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tu masz rację @statek, mój tato nie raz mówi że ja mniej narobię się przy 80 ha jak on kiedyś przy 25ha.

Na temat hodowli nie wypowiadam się, bo nie mam i nie zazdroszczę tym co mają, bo widzę jak oni robią.

 

A czy jest opłacalności, ja twierdzę że jest i to ładna. Niestety nie w każdym roku, przeważnie raz na 4-5 lat jest super.

 

Był u mnie z 2 tygodnie temu jakiś przedstawiciej środków,nawozów itp: z północnej Polski. Po godzinnej rozmowie w bramie na gospodarstwie, bo akurat wyjeżdżałem pryskać, gość się spytał ile mam ha, Jak odpowiedziałem że do 90 ha to strasznie się zdziwił do liczył na 300.

Bo często jest u rolników którzy mają jakieś 100ha , stare ciągniki i tylko narzekają że źle i nie ma z czego pieniędzy zrobić.

Niestety jak ja mówię że jest dobrze innym rolnikom to przeważnie mówiż że głupoty gadam a ja im że to jest mentalnosć rolnika że tylko potrafią narzekać że nic nie opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Czas pracy został ten sam tylko wydajność i system organizacji sie polepszył.

Jak sie wyjezdza do pracy no na 5-10 ha a nie na 1ha jak kiedyś.

To samo z krowami. Obecnie zatrudniłbym jeszcze dwoch pracownikow i moglbym doic dwa razy tyle. A czas pracy byłby ten sam. Tylko miejsca nie mam;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-Twoi rodzice też mieli pracowników ?Bo z tego co piszesz wynika że to nie w gospodarstwie jest mniej pracy-tylko Ty masz mniej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wtedy nie.

Od 2003 roku jest jeden na stale. A od tego roku dwoch.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

 

.

 

 

Niestety jak ja mówię że jest dobrze innym rolnikom to przeważnie mówiż że głupoty gadam a ja im że to jest mentalnosć rolnika że tylko potrafią narzekać że nic nie opłaca się.

i tu zgoda ,zobacz na tym forum ilu jest co tylko ujada że to tamto itd....a dlaczego ? bo brak szacunku dla pracy , karzdy by chciał w rok się dorobic ...prawda jest taka że przeważnie , te gospodarstwa które dobrze funkcjonują to dorobek co najmniej dwóch pokoleń ...w rolnictwie nie ma szybkich i łatwych pieniędzy :wacko:

 

 

Wiec nie wciskaj ludziom kitu ze jest dwa razy tyle pracy.

Pracy jest tyle samo lub nawet mniej a widly zostaly zamienione na telefon i laptop w rozwinietym gospodarstwie.

 

 

dokładnie tak jest ,sam w życiu nie chciałbym wrócic do tych czasów jak rodzice harowali na 15 ha bo dobrze pamiętam jak ta robota wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ja dobrze pamiętam robienie sianka dla 20 szt bydła, gdzie na polu bywało nawet 6 osób. Owszem było wesoło i nic poza tym, w tej chwili w pojedynkę robię paszę dla 100szt. bydła plus usługi, złą stroną jest to, że nie mam do kogo gęby otworzyć.Jedynie przy owijaniu potrzebna jest druga osoba, a i to już można ominąć. Wydajność zwiększyła się niebotycznie. A jeśli chodzi o opłacalność, trzeba być cierpliwym, w rolnictwie jada się małą łyżką a nie chochlą, jak powiadają starzy Indianie. W ciągu 19 lat prowadzenia gospodarstwa kupiłem 3 ciągniki i wymieniłem 2 razy praktycznie cały sprzęt w 80% na nowy. Święty Mikołaj kasy na te graty i nie tylko nie dał, w lotto też nie gram.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Święty nie tylko Unia a z tego co innym zabrała w gospodarce rynkowej nie ma pustego pieniądza aby jednym dać trzeba komuś zabrać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Unijne dopłaty także inwestuję, jak są to się nie będę szczypał, ale prowadziłem gospodarstwo i inwestowałem, kiedy bycie w Unii było bajką.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Święty nie tylko Unia a z tego co innym zabrała w gospodarce rynkowej nie ma pustego pieniądza aby jednym dać trzeba komuś zabrać :P

 

dokladnie. Dlatego doplaty zawsze wracaja na rynek a nie zostaja u rolnika. NIe ma lepszego sposobu aby kasa na rolnictwo wplynela na rynek konsumpcji niz doplaty bezposrednie. 90% rolnikow doplaty przeje lub przeleje;p a 10% kupi nawozy lub maszyny

 

Inwestujacemu rolnikowi nie sa potrzebne doplaty. Wystarczy aby cena nawozow i paliwa wrocila z przed doplat.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Odnośnie krów i mechanizacji 28 lat temu dla krów mieliśmy już wyciąg obornika (ok. 15 szt dojnych), jak widzę dziś posiadających podobną obsadę krów to u nie licznych jest wyciąg obornika nie wspominając o wozie paszowym.

 

Więc każdy pisze że nastąpił postęp / mechanizacja i tu się zgodzę tylko trzeba zauważyć że ten postęp dotyczy tylko części gospodarstw (nie chwaląc się 26 lat temu rodzice mieli bardziej zmechanizowane gospodarstwo do bydła niż niektóre gospodarstwa dziś) .

 

Dziś hodujemy trzodę chlewną do transportu słomy używamy : http://www.iagro.pl/podajnik-do-slomy-i-siana,at-97432.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 

dokladnie. Dlatego doplaty zawsze wracaja na rynek a nie zostaja u rolnika. NIe ma lepszego sposobu aby kasa na rolnictwo wplynela na rynek konsumpcji niz doplaty bezposrednie. 90% rolnikow doplaty przeje lub przeleje;p a 10% kupi nawozy lub maszyny

 

Inwestujacemu rolnikowi nie sa potrzebne doplaty. Wystarczy aby cena nawozow i paliwa wrocila z przed doplat.

 

Przelew też dobra sprawa :D Mam znajomego który inwestuje... w dzieci. Teoretycznie można to nazwać przejedzeniem kasy a praktycznie... zapewnia im lepszą przyszłość. Gospodarstwo na tym cierpi ale np w jego sytuacji nie opłaci się kupować drogiej ziemi kosztem studiów dzieci bo inwestycja nr 2 zwróci się szybciej i wielokrotnie.

 

Co do tych 90% przejadających - tak, przejadają. Może 90% może mniej. Tylko że ile gospodarstw ma jedynie 5-6ha a domownicy pracują poza rolnictwem. Mając tyle ziemi w co byś inwestował? c360 po dziadku jest, podstawowe maszyny są. Nie ma sensu szaleć. Tak samo mając 10 ha - obory nie pobudujesz a ładować kasę w nowego zetora? Nie ma sensu :) Znam wielu którzy czekają na dopłatę a potem wydają na paliwo, regulują zobowiązania za usługi: np koszenie zboża, kupią garść nawozu i po pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@ statek

akurat tego juz sie raczej nie doczekasz zeby cena paliwa i nawozów wróciła z przed dopłat

ale doczekasz sie za to tego ze nie warto bedzie sobie zawracac głowy dopłatami i składaniem wniosku o nie, bo dzieki takiemu trikowi jak inflacja dopłaty to beda grosze, a zobowiazania te same albo wieksze, no i wypatruj raczej paliwa po 7-8zł a nie po 3zł

opłacalnosc w rolnictwie bedzie spadac systematycznie i na nic te inwestycje,

 

pytanie brzmi: inwestujac 1 mln zł w rolnictwo, to ile % zysku mamy po roku ?

 

zakładam ze ktos posiada taka kwote i chce zrobic interes, jaki zysk osiagnie w przypadku zainwestowania w rolnictwo ? jakikolwiek dział rolnictwa, mleko, tuczniki, produkcja roslinna itd

wyliczy ktos ?

 

to bedzie najlepsza odpowiedz do pytania zadanego w tytule tego tematu

 

tu chodzi suche fakty i liczby a nie o to ze jeden gada: mi to sie opłaca, a drugi ze mi to sie nie opłaca...

 

liczby i procenty, matematyka prawde powie a nie człowiek

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Dlatego dopłaty zawsze wracają na rynek a nie zostają u rolnika. Nie ma lepszego sposobu aby kasa na rolnictwo wpłynęła na rynek konsumpcji niż dopłaty bezpośrednie."

Może dopłaty bezpośrednie nie w taki sposób, jak dopłaty do zakupionego sprzętu. Wszystkie Prowy, to tak naprawdę zakamuflowana dotacja przemysłu ciężkiego. Ktoś sprytnie policzył, że dokładając do zakupu grata rolnikowi jest taniej i efektywniej niż te same pieniądze przeznaczyć na zasiłki dla bezrobotnych. Większość fabryk sprzętu znajduje się na terenach przy miejskich, a pracujący w nich to mieszkańcy tychże. Gdyby nie było Prowu mocno stymulującego popyt, było by zdecydowanie więcej bezrobotnych.

@koma a ile byś chciał tego zysku? Wspomniane 10% ZYSKU spowodowało by, że ani Ty, ani ja nie mieli byśmy szans z dużym kapitałem który błyskawicznie zaczął by trzymać w garści całe rolnictwo. Możemy mówić o 10%dochodzie, ale nie o zysku.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

A ponieważ polskiego przemysłu ciężkiego prawie nie ma(a i tak większość z nas mówi że zachodnie maszyny lepsze) to sobie sami odpowiedzcie komu tak naprawdę pomagają wszelkie dopłaty unijne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@wlamaj Tylko dzięki nam go nie ma. Sprawa prosta, nie ma popytu, nie ma biznesu. A tak na marginesie, bez przesady z tym niebytem, na pewno nasz przemysł nie ma dominacji.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No moje dopłaty nie idą za granicę bo ja nic zagranicznego nie kupuję, jedynie paliwo ale to za świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

@agromatik wcale nie dzięki nam. Z resztą czy zakłady które wykorzystują znane polskie marki to nasz przemysł, np.ursus lub te które znajdują się na terenie kraju i tylko korzystają z naszej siły roboczej to też nasz przemysł - ja bym tego tak nie nazwał. Kończę bo raczej "gadamy" nie na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tak jeszcze tylko jedno OT. "czy zakłady które wykorzystują znane polskie marki to nasz przemysł, np.ursus lub te które znajdują się na terenie kraju i tylko korzystają z naszej siły roboczej to też nasz przemysł - ja bym tego tak nie nazwał", czy na pewno tylko korzystają z siły roboczej i każdy detal ,nawet najdrobniejszy ciągną z centrali? Mój sąsiad produkując wypełnienia do gniazdek dla sporej europejskiej firmy zatrudnia 3 osoby. Trzeba zawsze pamiętać, że w cieniu tych molochów znajduje się sporo lokalnych firm i firemek zatrudnionych jako podwykonawcy przykład: Naglak-> JD

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

 

tu chodzi suche fakty i liczby a nie o to ze jeden gada: mi to sie opłaca, a drugi ze mi to sie nie opłaca...

 

liczby i procenty, matematyka prawde powie a nie człowiek

proponuje żebyś przewalił swoje kieszenie i kwota jaką tam znajdziesz to właśnie będą suche fakty :D :D :D

jeśli będzie to 100 zł to żadne liczby żadne procenty i żadna matematyka CI nie pomoże ,bo możesz to tylko przechlac i nie łam głowy co z tym zrobic ;)

ludzie którzy maja ten milion wiedzą co z nim zrobic ,więc ty martw się o swoje nędzne grosze o ile je masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj