kicki12

ursus 3512 agro na 8 ha

Polecane posty

corrado    401

A masz już jakiś ciągnik? Czy to będzie pierwszy?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

I na jakiej glebie będzie pracowac ? Bo jest to stosunkowo lekki ciągnik o szybkim przełożeniu więc do cięższych robót bynajmniej w mojej okolicy sie nie nadaje :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseymix    1

My 5 ha obrabiamy mf 255 czyli praktycznie to samo co ursus, mamy ciężkie ziemie a orzemy, uprawiamy, siejemy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Dużo za niego zapłacisz, wg. mnie jest to bardzo dobry, zwrotny traktor, ale nie sądzę, że opłaca się go kupować. Lepiej 3-p


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Skoro masz władimirca i dawałeś radę, więc 3512 tym bardziej sobie poradzi i jeszcze będzie się nudził.

Jak masz kasę na niego i znajdziesz w dobrym stanie, to będziesz zadowolony.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Ja na 14 mam t25 i 3512. Najoszczędniejsza i najmniej awaryjna parka dostępna na rynku wtórnym. W 3512 w 8 lat jak go mam nie brałem klucza do ręki by coś naprawić a pali 3-5 l na godz. Może trochę drogi ale wart tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

To ja już bym ci proponował zetora 7211 mocniejszy , większa wygoda i te same pieniądze. Co prawda moze troche wiecej pali ale to są nieduże różnice .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicki12    69

Zetor to dobry ciągnik ale jak dla mnie to spali trochę za dużo. A w 3512 agro komfort jest chyba porównywalny do zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Kabina Agro to chyba ta zwykła? Żadnego wygłuszenia w niej nie ma. Jedynie zabudowana trochę i tapicerki dane. Głośno prawie tak samo jak w innych. Dodali do niej ogrzewanie ale jego wydajność też nie jest powalająca (dobre i to). Jedynie jako taką namiastkę komfortu masz w tych kabinach co u mnie w galerii przy Ursusie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

3512 i 7211 to chyba nie te modele do porównywania. Ursusa 3512 można porównać z Zetorem ale 5211. Cena podobna, a co do spalania to się nie wypowiem, bo nie mam jednego ani drugiego.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja mam mf255. Długo obsługiwał ok 20 ha, później przez kilka lat tylko swoje 17. W jesieni wziąłem 6 ha dzierżawy, czyli w sumie jest 23 ha na ten jeden mały ciągnik. Daje radę bez problemu. gleby różne, od cięzkich mad po lekkie piaski. Jak ma cięzko to jeden bieg w dół,siłowa i idzie bez dymka. Jak najbardziej polecam. Ciągnik ideał.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Zetor to dobry na 20ha, a nie na 8, co nim będziesz 4 pługiem na 8 ha orał? A taki ursus to i sprzętem od władka można i spali litr więcej. Do zetora to trzeba w większy park maszynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jak Zetor 5211 i Ursus 3512 mają porównywalną moc...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jesli kolega ma pieniadze i chce go kupic to niech tak bedzie. Ale nie lipiej byloby kupic cos tanszego? Bo jak wszyscy wiemy za tego ursusa trzeba troche zaplacic a za reszte pieniedzy powiekszyc park maszynowy?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Ja to trochę nie rozumiem ludzi wiem ze 8 ha to mało sam mam 10 ale dla mnie czas to pieniądz i nie wyobrażam sobie orać albo śmigać z agregatem mf albo 60-tką ... Ekonomiczny ciągnik to około 80-90 koni i orka w 2 dni agregat w 1 dzień siew w 1 dzień i w tydzień mam obrobione a małym ciągnikiem ila czasu ropy wcale mniej nie wyjdzie bo kupę tankowania i zmarnowanego czasu szczególnie ze taki 3512 wcale nie jest tanim ciągnikiem w zakupie ;( Masz władka lekkie prace możesz nim robić a do cięższych szukaj 80 koni i nie będziesz żałował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Po to są różne marki i modele ciągników, aby każdy jeździł tym co mu się podoba. @uglibugli a słyszałeś o czymś takim jak optymalne wykorzystanie maszyny? Z tego co piszesz to ten Twój ciągnik robi rocznie ok. 50mth... a to chyba trochę za mało.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
risen21    12

U3512 jest bardzo oszczędny, trzyma moc, mało awaryjny tylko komfortu to żadnego w nim nie ma:p ale na 8 ha to komfort nie jest aż tak potrzebny:p Raczej nie będziesz żałował wyboru. Jedyne co w nim mi sie nie podoba to hydraulika i ciągłe przełączanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

No tak wracając do tego Zetora 7211 to nie ten przedział, ale moim zdaniem jeżeli chce sie bawić w rolnictwo i wiązać z tym przyszłość to trzeba też w nią patrzeć, dlatego zapas mocy zawsze sie przyda a ok 20 km to już jest spory zapas mocy i do tego za te same pieniądze a nawet mniejsze jak się dobrze poszuka. Komfort moim zdaniem jest w zetorze dużo większy bo miałem okazje robić obydwoma ciągnikami i nie ma porównania. Co prawda pali troche wiecej od 3512 ale to i tak jak na zetora mało . Więc jeżeli ja bym chciał zakupić ciągnik to brałbym Zetora 7211.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

3512 na ten areał wraz z t-25 to nie będzie miał dużo pracy. Ciągnik mało awaryjny, spalanie też nie za duże, a co do komfortu, to tak jak koledzy piszą, na 8 ha da się żyć. Ciągnik godny polecenia :)


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Panowie, tak siedzę i czytam te posty to mi się włosy na głowie jeżą.Czy wy nie macie co z pieniędzmi robić? 2 ciągniki na 8 ha, a po co to,przecież tyle to można jak jakiś kolega wcześniej pisał w przerwach reklamowych między filmami obrobić.To już lepiej sprzedać tego T-25, kupić 3512 i spoko da radę,a i tak nie będzie miał co robić.Ale to jest tylko moje zdanie i nie mnie oceniać Wasze decyzje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Ja znam gospodarza co na 8 ha miał wszystkie maszyny nowe i w tym ursusa 6824 i c 330 :rolleyes: . A tak po za tym to na 8 ha to spokojnie brał bym 3512 jak masz trochę lepszej ziemi to też będzie dawał radę a różnice w paleniu są bardzo znaczne w porównaniu do zetora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj