ReKoRd022

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ?

Polecane posty

lemysz1    97

Od prasy zależy wg mnie jakieś 55% zbicia a reszta to ustawienia i operator. Jak fleja to nawet pasówką ładnej beli nie ukula.

 

Co do tych oszczędności na mniejszym dobijaniu to mam duże wątpliwości. Dobrze dobite=mniej paliwa na transport, siatkę, folię= porządny materiał do karmienia= więcej mleka= $$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Witam ostatnio sie zastanawialismy nad kupnem prasy i z ojcem mamy spór o to czy ma to być nowa polska czy uzywana zachodnia. Ja jestem za używaną pasówką a ojcec za nowym ursusem z 543. Prasa głownie jezdziła by na usługi. Co myślicie o tym http://tablica.pl/oferta/vicon-rv-157-szeroki-podb-idealna-ID31wvX.html#aea76324b9 za tą cene jest to coś warte ? I jak z dostępnością i ceną częsci do tych pras ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Prasa dobra ale golutka i jeszcze dużo spinek na pasach, co najmniej o 10 k za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

ładna maszyna, kolega ma podobną, kupił 2 czy 3 letnią i dał koło 60 tysięcy i robi do tej pory. rocznie ok 3000 bel, śmiga z john deere-m 110 km i jak dotąd żadnej awarii nie miał w niej, więc śmiało możesz brać ;)

tym bardziej mała cena i ładnie się prezentuje to przemawia na jej korzyść :) tylko dobrze było by jak byś mógł ją uruchomić i popatrzeć jak pracuje- to jest podstawa żeby pieniędzy nie wrzucić w błoto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

tym bardziej mała cena i ładnie się prezentuje to przemawia na jej korzyść :) tylko dobrze było by jak byś mógł ją uruchomić i popatrzeć jak pracuje- to jest podstawa żeby pieniędzy nie wrzucić w błoto ;)

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, zobacz tą;http://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3851757504.html i dużo innych w ogłoszeniach w podobnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

ptaszyna- niby dlaczego ,,wprowadzam ludzi w błąd" wypowiedziałem tylko swoje zdanie a to nic złego, autor zrobi z tym co zechce. Na pewno ta z linku od szymon09875 wygląda lepiej niż ta twoja, choć jest droższa. Ale nie warto się sugerować tylko na dwóch bo jest ich wiele na rynku.

 

szymon09875- a co powiesz o Claas-ach? też nie są takie najgorsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Słyszałem dobre opinie o tych viconach ale najgorszy jest strach przed zakupem jakiejs odszykowanej z wierzchu miny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Słyszałem dobre opinie o tych viconach ale najgorszy jest strach przed zakupem jakiejs odszykowanej z wierzchu miny

 

 

dlatego najgorzej jest kupować od ,,handlarza". tym bardziej jeśli nie chce podczepić ciągnika do sprawdzenia tej maszyny- to już może być coś podejrzane. jeśli byś zobaczył jak pracuje, podnosi klapę i podbierak, czy nic nie stuka to mógł byś brać. na pewno nie sprawdzi się tak jak podczas pracy (z obciążeniem) ale lepiej zobaczyć jak chodzi niż kupić taką którą widziałeś tylko jak stoi ;)

 

Nie cytuj poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

No właśnie jeszcze sie zobaczy co będzie z tą prasą bo możliwe że będą inne wydatki także czas pokaże. A jeszcze co myślicie o tym ursusie z543 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak ktos nie chce pokazac jak maszyna w ogole pracuje to sie po prostu odchodzi, to tak jak kupowac samochod ale nawet nie wsiasc do niego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja bym polecił jakąś ładna zadbaną John Deere 592. Sam mam 590 i wiem że już innej marki prasy nie kupie. Prasa bardzo prosta z konstrukcji, jak nie ma rotora to mamy zaledwie dwa łańcuchy takie grubsze+ te mniejsze na podbieraczu. Jestem z niej zadowolony, w sezonie robi około 2000 bel słomy ( 180*120). Zbicie jest potężne jak i sama waga bel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

tak Mikruss ale co trzeci handlarz mówi że albo nie ma czasu albo ,,to jest tak pewna maszyna że nie ma sensu jej sprawdzać". wiele miejsc odwiedziłem i była podobna sytuacja. a jeśli jest piękna maszyna, ,,wpadnie w oko" czy coś to chciało by się ją kupić, nawet ,,w ciemno", no a to nie zawsze jest dobre. także wolę ostrzec tych którzy kupują żeby robili to po jak najdokładniejszym obejrzeniu maszyny zanim wrzucą pieniądze w błoto i na remonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

Właśnie to martwi że ciężko znaleźć ładną fajnie utrzymaną prasę.Padliny pełno wszędzie ;/ Ogólnie jakby ktoś wiedział o nie starej pewnej prasie pasowej z dobrym wyposażeniem

nadająco się do użytku (woj.mazowieckie warmińsko-mazurskie,podlaskie kujawsko-pomorskie) w cenie do 60 000 zł to proszę pisać na priv.

Pozdrawiam Rekord022

Edytowano przez ReKoRd022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Może lepiej kupić prasę za 40-50 tys. zł a resztę przeznaczyć na remont. Wtedy masz pewność sprawności swojej prasy i nowe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

http://www.agriaffai...-ih-rb-454.html

 

Link wstawiłeś, a gdzie uzasadnienie takiego wyboru?

+1 punkt ostrzeżeń za brak argumentacji.

JAK BYŚ SIĘ ZNAŁ NA RZECZY TO BYŚ GŁUPICH OSTRZEŻEŃ NIE DAWAŁ A JAK CI ULŻY TO DAJ JESZCZE JEDNO ALBO DWA BO PEWNIE TYLKO TYLE POTRAFISZ

Edytowano przez ysy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

http://otomoto.pl/prasa-deutz-fahr-rb-4-60-rotor-noze-siat-nie-vicon-krone-claas-john-deere-leli-A391025.html jeszcze znalazłem taką maszyne jest trochę ponad cenę która mogę

dać ale może warto wziąć pod uwage ją 2010 rok to nowa praktycznie tylko tu mam pytanie czy ktoś od niego jakieś maszyny kupował miał z nim styczność ?

Te 2 ostatnie też bardzo ciekawe też wezmę pod uwagę ;) a co do prasy 40-50 tys. masz rację ale ja nie chce kupić padliny żeby cały czas zamiast robić w polu to robić prasę a robota

stoi ;/ Po prostu jak chce już kupić to żeby chodziła jak należy i jak robota przyjdzie aby nie zawiodła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ładnie wygląda jest to to samo co Vicon rv 1601,tylko w tym roczniku to siatka powinna być już chyba z przodu ale dokładnie nie wiem. Warto się dowiedzieć jaki ma stan licznika bo nie podał a na pewno jest TOTAL licznik, na moje oko ma ok 30 tyś, bo ma zmieniane zębatki z prawej strony a (nie malowane) oryginalnie są w kolorze prasy, zwróć uwagę na lewą stronę na zębatkę rotora jest oryginalna, moja ma 26 tyś i wszystkie zębatki oryg. (są takie same). Dodatkowo z prawej w miejscu przykręcania rolki(wałek od pasów) widać okopcenie co sugeruje że rolka zaczynała się palić, to też wskazuje na spory przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ ReKoRd0022 prasę to się remontuje przed sezonem a nie w trakcie. Jak wszystkie zurzyte elementy wymienisz na nowe orginalne lub dobrej jakości to nie powinna prasa nawalić w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak wszystkie zurzyte elementy wymienisz na nowe orginalne

 

Pochwal się jaką Ty masz prasę że dajesz takie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tyle ze jak na sucho sprawdzisz wszystkie zuzyte elementy??

rozbierzesz prase na czesci pierwsze i zlozysz od nowa

bzdura....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

żadnej prasy nie rozbierzesz na części pierwsz, ani tej za 40tys i tej za 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to po co piszesz takie pier**ly

zawsze sie cos znajdzie na oko do zrobienia ale wszystko wychodzi dopiero w trakcie pracy czyli albo przy sianokiszonce albo przy slomie. Wiadomo sa takie usterki co mozna usunac poza sezonem ale takie to zadkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

No właśnie o to chodzi że wszystko zazwyczaj wychodzi w sezonie ;) wiadomo że jak będzie jakieś łożysko czy jakaś pierdółka to się zmieni

ale jak się kupi padline to zawsze coś będzie trzeba zrobić ;)a co do nowej do 60 000 mogę kupić tylko nową sipme do której

już jestem wystarczający zrażony nigdy nie chce do tego powracać nie dość że metal jak plastelina to zamiast beli robi "pączki"

Dzięki kolego Ptaszyna twoje rady są bardzo pomocne dla mnie mam nadzieje że do wiosny w moich rejonach trafi

się w końcu ta "perełka" ;)ale cóż podzwonię popytam w weekend po oglądam zobaczymy może coś będzie się

nadawać do użytku.

Edytowano przez ReKoRd022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj