ReKoRd022

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ?

Polecane posty

aresss    6

Burn001 - wyjasnisz o co ci chodzi z tą owijarka i prasą bo zbytnio nie rozumiem ?Skąd wiesz że akurat 2 jego belki? ma wagę w owijarce?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Chodzi mi o dobijanie beli, Polska sipma nie dorównuje przynajmniej claasowi. A wiem to ponieważ widzę ile jest materiału w beli po obu prasach i stwierdzam fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Tylko, że takie argumenty do @aresss nie docierają. Swoją Sipmą zbija "na kamień" i wie najlepiej..... Nie widzi różnicy między pasówką lub walcową, twierdzi że Sipmą tak samo zbije bele, choć żadnego zdjęcia lub filmu nie wstawił.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Kolego wiem jak zbija kazda z wymienionych wyżej pras i w siankioszoncę najlepiej zbija walcowa(rozmawiałem z użytkownikami takich pras)Wiem że pasowa zbija od początku a łancuchowa na koncu ale to jeszcze nic nie oznacza :)

 

Zdj bedzie lub film ale nie mam czasu go wrzucic. pozdrawiam

A że sipmą zrobisz 2 baloty a tą pasowa to samo w jednym to przesada, nie ma takiej fizycznej mozliwosci, ile by musiał ten wasz balot ważyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A ile po sipmie waży? 250- 300kg to już szok dla tej prasy. Robiłem różnego rodzaju prasami ale żadna walcowa czy inna ze stałą komorą nie zbije tak jak z zmienną komorą. Wyobraź sobie że tam już od samego początku jest ubijany materiał więc musi być jego więcej. W sianokiszonce po pasówce bele po 600kg z podsuszonego materiału to normalna waga. W sipmie już dawno walce by wypadły. Mogę polecić tą prasę sam na niej pracowałem, nie jest moja wystawiam ją dla znajomego:

 

http://tablica.pl/of...7r-ID4uEUz.html

 

 

 

 

Porównaj jak wygląda rotor w tej a potem w tym Viconie.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Z tego co ja wiem to pasówka wygrywa w słomie zgodzę sie,moze i dobiaj tego balota jesli tak twierdzice ,moze u mnie poprstu nie chca dobijać :) Ale prasa walcowa w sianokiszonce wygrywa,bynajmniej mi nie polecali pasowej do sinakiszonki popytaj tych co maja walcowe, ale znowu problem jest ze słomą. Przesto brąłem komore mieszaną łancuchową walcowa gdzie bedzie zbita dobrze sianokiszonka(w sianokiszonce jest to najbardziej potrzebne) i w miarę słoma :)

Jesli bys pracowal na sipmie i zbijał tak ja mam byc zbijany to bys tak nie mowił ,a czy waga słomy 300 kg to zły wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@aresss jak brałeś prasę to powiedz które są najdroższe( u jednego producenta), będą to zawsze pasówki i teraz mi wytłumacz jak są najdroższe i wcale nie takie dobre to czemu każdy producent je ma ofercie, i ludzie to kupują.

 

@lemysz o jakiego Vicona chodzi. Rotor trzy zębowy wymyślił Vicon, dodatkowo połączył z ślimakami nagarniającymi i opatentował, jest to na tyle dobre rozwiązanie (wydajne i bezawaryjne) że JD wykupił prawa (od KUHNa teraz) i zaczął stosować w prasach serii 900.

 

P.S. Przy szukaniu prasy do kupienia warto zwracać uwagę na to ile jest zębów na obwodzie 2 czy 3 bo trzy mają przepustowość o 50% większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Kolego @ptaszyna jesli mowimy od pasówkach od prducenta czyli nowe to moge się zgodzic ze lepiej zbijaja od Sipmy

 

@lemysz1 sam u góry tak napisałes a mi sie wydaje ze ok. takiej wagii mam balota słomy i mysle ze to nie jest zle :) ,wgl.mokrego gnoju to ja ci moge zrobic ponad 800kg balota więc jak juz sie kolego wypowiadasz to z sensem ;)

walce w sipme by wypadły przy 600kg balocie a pasy bez problemu oczywiscie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

@aresss jak brałeś prasę to powiedz które są najdroższe( u jednego producenta), będą to zawsze pasówki i teraz mi wytłumacz jak są najdroższe i wcale nie takie dobre to czemu każdy producent je ma ofercie, i ludzie to kupują.

 

@lemysz o jakiego Vicona chodzi. Rotor trzy zębowy wymyślił Vicon, dodatkowo połączył z ślimakami nagarniającymi i opatentował, jest to na tyle dobre rozwiązanie (wydajne i bezawaryjne) że JD wykupił prawa (od KUHNa teraz) i zaczął stosować w prasach serii 900.

 

P.S. Przy szukaniu prasy do kupienia warto zwracać uwagę na to ile jest zębów na obwodzie 2 czy 3 bo trzy mają przepustowość o 50% większą.

 

 

Chodzi mi o to jak ten Vicon jest wypracowany z tego ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

aress widzialem baloty po starej mf pasowej sianokiszonki ktore mialy ok 1200 kg i jakos pasy nie pekaja

jezeli pas jest uszkodzony mechanicznie np po jakims metalowym elemencie co lezal na polu to sie zerwie, jezeli nie to nic mu sie nie stanie a najslabszym ogniwem jest zlacze. Ja jak wymienialem pasy to nie dawalem zlczy ms25 za kilka groszy tylko zaplacilem grube pieniadze za zlacza oryginalne, zakuwane na prasie.

Co do walcowej to zgodze sie ze do sianokiszonek jezeli ma tylko isc to lepiej taka wybrac ale jezeli robi sie slome to stalokomorowe zawsze slabiej wypadna od zmiennokomorej, porownaj sobie balota po tej krone 1500 i swojej :D choc tam jeszcze jest rotor i widzialem roznice w wadze jak ladowanel po niej baloty ciagnikiem a po swojej gdzie nie mam rotora a bela sianokiszonki u mnie jest tak zbita ze po ukiszeniu palca nie moge wbic a rozwiniecie to katorga :)

Ja w przyszlosci jak bede zmienial prase to tez tylko new holland ale juz seria br z rotorem i nozami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

@Mikruss- Nie pisałem że pasy pękają,jak tak zrozumielscie to panowie to sorrki :)Z tym pękaniem tych pasów to było tak że u nas na wiosce ma własnie krone 1500(rotor,noze) robił mi sianokiszonke i też się jego pytałem jaka prasa była by najlepsza,i on twierdził ze pasy sie zrywaja,ma tez u nas vicona pasowego to twierdził ze pasy w sianokiszonce mu zostawały,ze zadnej pasowej jak bede robił sianokiszonke mam nie kupować -że on to niby widział tez myslałem ze pewne zródło(ojca znajomy) a jak widzę co koledzy piszecie że to nieprawda ;) widac kazdy swoj sprzet tylko chwali :P

A @mikruss jak wyzej pisalem robił mi sianokiszonke własnie taka krone 1500 i baloty ciezsze niz po sipmie nie były(fakt ze mógł jechac na ilosc i pewnie tak było ;P) mam porównanie bo wożę teraz na podnosniku przy t25 i unosiłem jego po krone tak i tez po sipmie były takie same(miał zachwiania:P)

 

No przy słomie może i pasowa wygrywa ale nie róbmy przesady ze wcale nic nie zbije i w pasową wejdzie dwukrotnosc balota sipmy bo to jest bujda ;)

@mikruss tez zastanawialem się nad ta nh br z rotorem i nozami ale to juz mocy powyzej 100km a az tak te noze nie są potrzebne:)

 

Pozdrawiam!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

aress powiedzmy sobie szczerze ze ten co ma krone tez innej prasy nie mial a vikony sa dwa ale chyba wiem o kogo ci chodzi ;)

Jak chcesz to podjedz do mnie i zobaczysz czy mi pasy pekaja po sinokiszonce 150x120 :D

jak pisalem wczesniej pekaja co jedynie spinki, znajomy w nh 650 dal wlasnie spinki ms25 i sie mocno zdziwil jak po sezonie byly zluzowane, co gorsza jak sie spinka luzuje to zaczyna wyrywac pas i trzeba wyciac w tedy kawalek pasa i wstawiac i znowu jedna spinka wiecej, zreszta tak ze wszystkim jak sie oszczedza. Co do Kupna Br-ki to na taka konkretna 30 tys to malo, sam mialem gwozdzia ale dobry sprzet zaczynal sie od 40 tys wiec sobie darowalem ;)

Co do rotora - jak nie ma nozy a ma isc w sianokiszonke to lipa troche bo jedyne co to zwieksza sie przepustowosc maszyny a jakosc zostaje caly czas taka sama. Co do mocy ciagnika NH pojdzie z ciagnikiem 80 km, jezeli beda to walce to nie da rady. NIedawno widzialem jak Taki sam Fiat 780 jak moj ciagal prasoowijarke Krone 1250 ale to akurat male bele robi bo tylko 120x120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Kolega Aresss po prostu nie robił inna niż sipma dlatego tak mówi. Ja miałem okazje pracować na pasówce, walcówce, walcowo łańcuchowej oraz walcowej. Żadna z nich tak nie zagęszcza beli jak pasówka. Zgniot może być taki sam ele zagęszczenie materiału jest w całej belce a nie jak w stałokomorowej zewnętrzna warstwa. Miałem prosty przykład jak prasowaliśmy na jednym polu słome we dwa ciągniki jeden z nowszej generacji prasą walcowo łańcuchową ale stała komora i pasówką o zmiennej komorze ale starej genereracji bez rotora i było dokładnie widać ile mogłem więcej wału słomy sprasować zanim był balot. Jak ja wypuszczałem pierwszego balota to tamten miał już nakręcone z takiej samej ilości słomy 1 balota i pół już w komorze prasowania.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Mikruss- tak ten co ma krone na innej prasie nie pracował a o vicona chodzi tego co teraz juz prasuje proximą ;) A ja prasą pasową nie prasowałem nigdy wiec opierałem sie na jego sugestiach a ma on 100ha to myslałem ze zrodła ma dobre :P a jednak nie ;D

Nie no Mikruss wierzę na słowo;)), w akcji zniwnej możesz sprawdzic moje baloty po sipmie(gdzies na polu bedą leżec ) ;D

A co do tej krone widziałem jego baloty po jęczmiennej słomie to poprostu ręke wkładałem do niego :D,(wydaje mi się ze przedraża go wyciągajace sie łancuchy w tej krone i przesto ją nie dobija wgl:D)

 

lemysz1 nie pracowałem na innej ale widziałem pare balotów ,nie kazde były zbite ,ale to widocznie od operatora zależy :)

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja jak zaczalem szukac prasy to mialem juz co nieco rozeznania o w rodzinie bylo juz kilka roznych pras, do tego wczesniej byla najmowana w zniwa i mniej wiecej widzialem jak ktora prasuje.

Co do tej krone to roboty ma duzo ale jedzie nia dosc wolno - nie wiem czy ma tak slaby przerob czy oszczedza na paliwie w JD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

No wiem,demonem prędkosci nie jest xD A taka prasa powwinna przerób miec ;) JD swoje pali ,sam mi mowił jak jeszcze u mnie "zarabiał" że ze zbiornika ciągnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Sipma to jest lipa ze względu na brak zamków (są w rozszeżonej wersji), reszta to może być. Jak masz taką kwotę to możesz wziąść nową polską, albo troszkę dołożyć i kupić ładną używaną, w bardzo dobrym stanie, np Claas, Vicon, Kuhn itp ;)

jak chcesz to napisz na pw to podeśle Ci pare linków dla oriętacji w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

http://rolstar.otomoto.pl/prasa-krone-variopack-1500-siatka-sznurek-rotor-2005r-A330325.html jeszcze chciałbym was zapytać co sądzicie o firmie Krone czy robią oni dobre prasy ?

Warto ją brać pod uwagę?

Jak przeglądam oferty na rynku tych pras cenowo wypadają dosyć korzystnie ;) no i łańcuchowa powinna w kiszonce lepiej radzić sobie wiadomo pasówka to nie będzie

ale na pewno koszty ewentualnej naprawy czy czegoś byłyby mniejsze niż w prasie pasowej :) Chętnie bym usłyszał opini o modelach variopacka 1500 od Krone.

Pozdrawiam Rekord022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jonek132- czemu na jednym z tematów piszesz ze masz sipme claasic i jest super (zbija lepiej niz walcowa),i ze jesteś za sipmą boo tanie koszty naprawy i dobre baloty itd. a tu uwazasz ze to"lipa" i proponujesz zachodnią marke?

 

Co do krone to ma u nas na wiosce ,robił mi baloty jak jeszcze swojej nie miałem i jak wyzej pisalismy z użytkownikem Mikruss demonem prędkosci nie jest B) ,ale chyba w JD na paliwe oszczędza.) Miałem porównanie ze zbiciem i bardziej nie były dobite niz po mojej sipmie(sianokiszonka),mało tego latem widziałem jego baloty jeczmiennej słomy i wcale nie miał zbite <_< I mysle że nie dobija poprostu dlatego ze łancuchy strasznie sie wyciągają,a koszt ich wymiany z tego co wiem jest duzy :D To jest prasa zmiennokomrowa-w pasówce nie ma problemów a czy łancuch to trafione rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

aress moze zalezy kto tam na ciagniku jezdzi :D

bo ja mialem okazje zwoizic sianokiszonke i byly dobite elegancko, bardzo mocno zageszczone itp ;)

Kwestia pewnie ustawien, ja na polu kilka razy czasami sprawdzam dobicie, bo co material to inne zbicie w zasadzie (pszenzyto idzie inaczej, zyto tez) wiec trzeba czasami takie rzeczy korygowac, a ze maszyny tez nie sa nowe to tez co jakis czas cos sprawdzam zeby za soba pozniej plomieni nie wozic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Mikruss dokładnie jak mówisz :D i własnie zalezy kto jezdzi(chodz nie mam sie co za bardzo "mądrowac" bo "żem" młody jest :P )

U mnie ta sianokiszonka była w miare zbita nie powiem a słoma u niego wgl. to na chłopski rozum: oszczędza prasę i paliwo w ciągniku ;)

Tak zbicie od np.odmiany zboża tez zalezy ,tez to zauwazyłem :)(było tak w prasach kostkujących ,musi byc i w zwijających B) )

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aresss- jest wiele lepsza niż moja poprzednia prasa i poza tym każdy musi chwalić co ma. w porównaniu do zachodnich marek trochę odstaje sipma i każdy o tym wie, czy głupi ,,młody" czy stary rolnik. poza tym nie każdego stać na nową prasę Kuhn czy John deere ale jeśli miał bym radzić to oczywiście jestem za prasami ,,wyższej kategori" i technologi wykonania. a jakie prasa robi bele nie zależy od tego ,,kto na ciągniku jeździ" wiec nie wprowadzaj nikogo w błąd, wszystko zależy od możliwości prasy i wyczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj