Zaloguj się, aby obserwować  
Hvb3000

Zbieracz kamieni

Polecane posty

pancarol    0

moj tatek był w niemczech rok temu na targach z mleczarnią i przywiozł ulotki z takim sprzetem jak znajde to napewno dam Ci ale to kosztuje kupe szmalu z tego co pamietam wyglada jak kopaczka z takim koszem ;)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Kiedyś cały zestaw produkował Agromet Brzeg

Zgarniacz kamieni U907

Zbieracz Kamieni U908

Pamietam z 15 lat temu byłem na przetargu i były te maszyny, poszły prawie po cenie złomu, a były prawie nieużywane, bo gospodarstwo ktore je miało nie miało zbyt zakamienionych gleb.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

na polagrze był zbieracz kamieni i w listopadowym wydaniu rolniczego przęglądu rolniczego jest właśnie opisany.Ale sporo kosztuje bo około 116 tyś.zł brutto i potrzebuje 120 konnego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

@Hvb3000 Wpisz "Zbieracz Kamieni U908" w wyszukiwarkę, są 3 oferty. Nie wiem na ile aktualne bo już troche starawe.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

u mnie w okolicu jeden gosciu kiupil sobie kimbaj anna i uzywa go zbierania kamieni :)

redli rydlem ziemie na redliny i potem kombajnem "kopie" (zbiera) kamienie do zbiornika i ma

A anne mozesz kupic za grosze tylko ze to na male powierzchnie bo jak masz duo do zbierania to odpada  ;D, tylko problem z tymi duzymi kamieniami ktore moga pogiac Anne :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek ł    0

Właśnie ja też się zastanawiam czy warto kupywać zbieracz. Wiem że posiada w ofercie firma kongskilde. Wiecie cos na ten temat ? Mam ich talerzówkę i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Niedawno firma z BRZEGU wprowadziła do produkcji zbieracz kamieni. Maszyna opisana była w Tygodniku Rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

My kiedyś zbieralismy tak: 60tkaz kopaczka, a za nia 30stka z łycha do ziemi na turze, i za kopaczka,to wszystkie kamienie do łyzki leciały.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Niedawno firma z BRZEGU wprowadziła do produkcji zbieracz kamieni. Maszyna opisana była w Tygodniku Rolniczym

w ktorym numerze?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W RPT 11/2006 w dziale Nowości jest info o zbieraczu TUR zaprezentowanym na Polagrze-Farm.

Cena 116 tys. zł brutto

Min. moc- 120KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja widziałem ten zbieracz firmy Konskilde, temu miejszemu wystarczy 80KM, ma dwa wałki po bokach ustawione w kształcie litery "V" i nagarniają do środka, a potem do zbiornika. Zbiornik ma wysyp hydrauliczny. W mojej okolicy jedna firma świadczy usługi tą maszynką. Podobny zbieracz produkuje jakaś firma z Gdańska (widziałem fotkę jakiś rok temu w RPT lub Agromechanice).

No i niedawno faktycznie Brzeg uruchomił produkcję zbieracza, zdaje się że działa, na zasadzie motowideł kombajnowych.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
w ktorym numerze?

nie mam pojęcia, musiałbym poszukać tego numeru. Wiem że maszyna była pokazana na jakiś targach i w gazecie to właśnie była relacja z tych targów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To są odkamieniacze stosowane w zagonowej uprawie ziemniaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
To są odkamieniacze stosowane w zagonowej uprawie ziemniaków...

Nie rozumiem :rolleyes: jaka jest między nimi różnica? Możesz wytłumaczyć.

I ten zbiera kamienie i ten :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ten I zbiera kamienie do zbiornika z większej szerkości poprzez "wałowanie" ziemi "siebie", a ten II to działa podobnie jak kopaczka do ziemniaków- pocina pas ziemi i przesuwa go po taśmie odzielając kamienie i wysypując je obok zagonu w zrobione przez pług bruzdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mi chodziło o to że ten "I" zberacz to ten TUR co jest w pierwszych postach, a ten "II" to ten który podałeś w linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1
Ja widziałem ten zbieracz firmy Konskilde, temu miejszemu wystarczy 80KM, ma dwa wałki po bokach ustawione w kształcie litery "V" i nagarniają do środka, a potem do zbiornika. Zbiornik ma wysyp hydrauliczny.

 

Wygląda to tak:

http://www.easy1780.easyisp.pl/index.php?o...7&Itemid=57

 

Zbieracz kamieni Agromet Brzeg U908 wystawiony na targach w Minikowie kosztował 51240pln brutto.

eeeeb1a170eca5d3m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus3636    0
Wie ktoś gdzie można kupic zbieracz i za ile.

Wiem kto robi zbieracze do kamieni które wkopują się w ziemie aż do 50 cm podaje ci jego numer na komórę 500561614

Edytowano przez andrzej2110
piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj