Skocz do zawartości
nunu85

pasza dla tuczników z żytem i bobikiem

Polecane posty

nunu85    82

Cześć Panowie

Mam w tym roku dużo żyta oraz bobiku i chcę to wykorzystac w paszy dla świń.

Poczytałem parę artykułów i opracowań. Wniosek z nich płynie taki, ze moge dawać nawet do 50% żyta i 15% bobiku (eliminuąc nim prawie całkowicie soję) pod warunkiem, ze znajdę premix z dużym dodatkiem tryptofanu bo zarówno w życie jak i bobiku jest jego deficyt.

Dotychczas stosowałem dodatki z golpaszu, ale ich przedstawiciel mówi, ze oni nie robią premixów z tryptofanem.

W okolicy znalazłem punkt z de heus i oni też nie bardzo mieli co zaproponować

Próbowałem coś odszukać na stronie sano, ale tam zamiast skłądu same ogólniki i marketingowy bełkot, aż sie wkurzyłem.

Doradźcie coś prosze.

Edytowano przez nunu85

Wiadomość z agroFakt.pl

syberol    5

Dolfos WT extra (Tryptofan 9,4% - 10kg- 69zł), WT (Tryptofan 5,5%) - 10kg/41zł, 2kg/9zł ;)

nunu85    82

dzieĸi panowie za informacje.

Powiem teraz co znalazłem, Otóż sano robi taki premix jak ferkelgold. Wg ulotki stosuje sie to niby dla warchlaków, ale ja daję go (tylko w nieco mniejszych dawkach, bo 3%) tucznikom i sie dawka ładnie bilansuje.

Otóz wiekszosc premiksów jest ukłądana pod soje ktora sama z siebie ma dużo metioniny, cytyny i lizyny i typtofanu.

Mój bobik natomiast jesli chodzi o lizyne, to nie jest tak źle, ale met+cyst ma 2 i pół razy mniej niż soja. M.in dlatego praktycznie na wszystkich dostępnych w mojej okolicy premiksach dla tuczników miałem niedobory m+c.

Dopiero na tym ferkelgoldzie udało sie to zbilansować (plus przy okazji mam jeszcze 0,2% tryptofanu), wiec jestem zadowolony.

Zobaczę jak sie swinie na tej mieszance wybiją oraz ile czasu zajmie im dorośniecie i dam znać czy warto było sie bawić z bobikiem (bo kilku kolegów w prywatnych wiadomosciach pisało, ze na bobiku może być cięzko osiągąc zadowalające wyniki)

dla ciekawskich napisze jeszcze skład aminogolda (standardowy premix dla tuczników 3%) i ferkelgolda (dla warchlaków 4%, ale ja daje to tucznikom 3%)

wapń 22 17,5

fosfor 2 3,5

sód 5 4

magnez 1 1

lizyna 8,5 10

met+cyst 1,5 3,5

treonina 1,5 3,5

tryptofan 0 0,2

jedyny minus to cena (105 vs 145zł/25 kg)

matava    19

Nie do końca wierzę, że uda ci się to zbilansować do stosunku aminokwasów 100:60:65:18 i zachować jakąś rozsądną cenę mieszanki. Wartość bobiku jest też pewnie przeceniona, gdyż jego strawność w porównaniu ze soją jest niższa.

Te 0,2% tryptofanu szału raczej nie robi.

Ja poszukałbym chętnego na ten bobik i jeśli znalazłbyś kogoś( w rozsądnej cenie), ściąłbym jego udział do 5 procent.

Edytowano przez matava

sajgon    12

Stosuję bobik od paru lat i jestem zadowolony z przyrostów, a także kosztów wyprodukowanej paszy, która jest tańsza niż przy zastosowaniu soi. Soję dostają tylko warchlaki do 50kg. Zbilansowanie paszy przy zastosowaniu 20% bobiku w tuczu to żaden problem.

fotograf    0

Do Kolegi nunu85

Zadzwoń Kolego pod nr 58-682 3357 do Polsanders'a i poproś panią z działu żywienia o premix zgodny z Twoimi potrzebami. Dostaniesz premix , receptury i dawki żywieniowe.

Współpracuję z tą firmą 5 lat , z moją satysfakcją! Mimo, iż "właściciel" się zmieniał.Teraz BNA.

BNA nutrition animale Sp. z O.o.

www.polsanders.com.pl/‎

... Animale Sp. z O.o.. ul. Sikorskiego 29, 83-000 Pruszcz Gdański tel.: +48 58 683 24 45, fax: +48 58 683 24 44. NIP: 583-027-02-57; e-mail: sekretariat@bna-na. Generała Władysława Sikorskiego, Pruszcz Gdański

58 683 24 45

nunu85    82

Do wszystkich tych, którzy wątpili w skutecznosć bobiku przedstawię wyniki hodowli, bo musze przyznać, ze jestem zadowolony. Szkoda tylko, że cena żywca tak spadła.

Świnie srzedawałem w 2 turach.

Pierwsza cześć po okrągłych 5 miesiącach życia- waga przecietna 123kg

druga po 5 miesiacach i 2 tygodniach- waga przeciętna 125kg

mięsność od 58,1% do 60,6%

Powyżej 60-65kg do końca tuczu dostawały

35% żyta hybrodowego

22,5% jęczmienia

20% pszenicy

16% bobiku

3,5% śruty sojowej

3% sano ferkelgold forte (to jest mieszanka teoretycznie dla warchlaków, ale tak mi podpasował skład, że używałm jej do końca tuczu)

Edytowano przez nunu85

marcinal    0

Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

Głównym odbiorcą plew są firmy produkujące pasze i mieszanki.  Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

cena za plewy to 1,30zł brutto/kg 

plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

lub tel. 607-495-648

Edytowano przez marcinal

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez NHCS
      Siema. Gdy swinie jedza paćke z tubomatow, czesc z niej napychaja w otwor od paszy. Robia to w sposob calkiem naturalny- gdy poleruja ryjami koryto jakas ilosc mokrej paszy wpychaja niechcacy w owa szczeline. Efektem jest zapchany raz na miesiac tubomat. Czy ktos ma podobny problem?
    • Przez Landfarmer
      Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale i jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego tak jak w temacie z które z powyższych urządzeń jest lepsze/wydajniejsze przy robieniu śruty zbożowej,
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Helioscor
      Witam
        Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producentów surowców paszowych. W Polsce zaopatrujemy aktualnie kilku największych producentów paszowych, a w tej chwili chcemy dotrzeć również do małych i średnich mieszalni pasz jak i indywidualnych gospodarstw rolnych. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, o stałych parametrach.  Obecnie wdrażamy certyfikaty GMP+ dla naszych produktów. Podawane ceny są orientacyjne. Jesteśmy w stanie przebić każdą ofertę na rynku jeśli chodzi o drożdże alkoholowe/spirytusowe oraz produkty wysokobiałkowe na bazie drożdży. Jednocześnie oferujemy bardzo atrakcyjne zasady współpracy.   Naszym głównym produktem jest KBReko M70 - koncentrat białka roślinnego zawierający min. 67% białka (zalecany dla bydła, ze względu na zawartość do 2% mocznika paszowego). Jest zamiennikiem śruty sojowej oraz mączki rybnej, natomiast białko z naszego produktu jest znacznie tańsze niż to uzyskiwane z innych produktów, dzięki czemu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności.     KBReko -  bez zawartości mocznika. Posiada 67-70% białka.   Cena za KBReko M70 i KBReko - ok. 1950-2000 zl netto, z dostawą do Klienta, pakowane w bigbagi. Cena oczywiście do negocjacji w zależności od ilości zamówień, terminów płatności.     Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe - 45-47% białka - cena ok. 1550-160 zl netto, z dostawą, pakowane w bigbagi.   Posiadamy także: - mączka rybna - 64% białka - wysłodki buraczane niemelasowane - w cenie 780-820 zl netto (8% vat), z dostawą, pakowane w bigbagi.  - drożdże piwne - wkrótce będą w ofercie - gliceryna paszowa 82-85% - DDGS - kiełki pszenne - inne produkty w zależności od zapotrzebowania Klientów - ziarno soi  - nawozy mineralne itp.   Realizujemy tylko dostawy całosamochodowe, możemy zapewnić dostawę w dowolne miejsce w kraju, bezpośrednio do Klienta.      Na wszelkie pytania odpowiem!    helioscor@wp.pl    
    • Przez Rolnik2015
      Witam

Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:

http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4

Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.

http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html