Zaloguj się, aby obserwować  
farmer_89

brak pradu w c 330

Polecane posty

farmer_89    20

Witam, ostatnio moja c330 zlamala się na pol w związku z czym pourywaly się kabelki od elektryki, podlaczylem wszystko według schematu i nic wogole nie ma pradu dodam ze nie jest jeszcze zalozona maska i nie sa podlaczone te trzy kabelki od przednich swiatel, co tu może być? pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Mogłeś kolego napisać co gdzie podłączyłeś to lepiej rozjaśni sytuacje bo na razie to nie wiemy czy zostało wszystko pourywane czy tylko kable na przód ciągnika, może sprawdź czy prąd dochodzi do stacyjki i wychodzi na odbiorniki. Skąd jesteś może pomogę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

dodlaczylem według schematu, chyba ze cos pomyliłem powypinaly się ze skrzynki bezpiecznikow z przedniego zlacza od prądnicy i rozrusznika i ktorys tam się przerwal od regulatora pradnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Odszukaj przewodu który podłączony jest przy rozruszniku razem z tym grubym przewodem od akumulatora on powinien być podłączony do zacisku nr30 w stacyjce. Oczywiście myślę że masę masz podłączona na ciągniku od aku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Na pewno jest tutaj problem gdzie mowie zaciski są tak samo oznaczone wiec nie ma różnicy który z tych z numerem 30 są one porostu zwarte jak dobrze pamiętam do jednego był podłączony przewód o którym mowa powyżej ten od rozrusznika do drugiego przewód od regulatora napięcia. Teraz taka kwestia czy ten przewód co idzie od rozrusznika to jest na pewno ten co podłączony jest razem z tym grubym od akumulatora nie pomyliłeś nic ? bo tam idzie jeszcze jeden który załącza rozrusznik.

 

Moja rada sprawdzić czy na tym przewodzie który ma być podłączony do zacisku 30 jest prąd żarówka lub miernikiem może to wina stacyjki albo akumulatory padły do końca ? Jeśli jest prąd na tym przewodzie to może to być stacyjka.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak przekręcasz kluczyk w stacyjce to również żadne ze świateł nie świecą ?

Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

wiec sprawdź to co pisałem wyżej będzie najprościej czy na tym przewodnie jest napięcie i zobacz akumulatory czy nie są rozładowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

pomyliłem kabelki z rozrusznika do stacyjki a do wlacznika swiec zarowych,ale nie mogę zapalić z rozrusznika i nie ma swiatel krótkich, ile kabelkow powinno być podlaczone do wlacznika swiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Więc jest tak jak pisałem wyżej pomyliłeś te kabelki które idą od rozrusznika. Teraz kwestia z tym odpalaniem z rozrusznika i światłami jakoś do tego dojdziemy ale jak popełniasz takie błędy to może wystąpić jeszcze nie jeden problem miejmy nadzieje że ta instalacja nie pójdzie z dymem i że będzie funkcjonować tak jak producent przewidział...

 

Do tego włącznika który ma dwa zadania uruchamianie świec i rozrusznika idą 4 kabelki chociaż on ma 3 styki teraz szczerze mówiąc to nie pamiętam jakie ten włącznik ma oznaczenia sprawdzałem na schemacie i jak dobrze odczytałem to jest oznaczenie zacisku 54/15 tu podłączasz przewód od zacisku 54 ze stacyjki, zacisk 50 do niego właśnie ten przewód od rozrusznika ale ten który go uruchamia co wcześniej pomyliłeś i podłączyłeś pod stacyjkę no i ostatni styk 17 dwa przewody jeden do świec drugi do jednego ze styków od kontrolki świec następnie od drugiego styku kontrolki podłączamy przewód do masy oryginalnie masa od regulatora. Zresztą zobacz sobie na schemacie jest wszystko to co tu napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

I na pewno masz tak podłączone kabel po kabelku jak napisałem wyżej i tak jak jest na schemacie przy rozruszniku ten przewód tez jest w odpowiednim miejscu ? Bo wiesz nie chce być złośliwy ale zaczynając temat również piszesz:

 

podłączyłem wszystko według schematu i nic w ogóle nie ma prądu
:)

 

A świece działają kontrolka od świec świeci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jeszcze będę jutro patrzyl bo teraz już ciemno na tym włączniku nie ma nawet oznaczen zaciskow wcześniej ten kabelek od swiec i od kontrolki nie był podlaczony tylko dochodzily do niego dwa czerwone kabelki

 

kontrolka od swiec nie swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Z twojego opisu wynika ze wcześniej nie miałeś podłączonych świec to znaczy ze nigdy ich nie używałeś do tej pory ? A może masz cos przerabiane jakiś inny włącznik do świec, może ten włącznik jest zepsuty skoro ktoś wcześniej odłączył od niego świece? Jeżeli chodzi o oznaczenia i sprawność to nie wiem czy posiadasz jakiś taki uniwersalny miernik nawet najprostszy najtańszy wtedy omomierzem lub tym brzęczkiem mógł byś to prosto sprawdzić. Włącznik ma 3 położenia 0 jak na niego nie działamy i wtedy żadne ze styków nie powinno być zwarty pozycja 1 powinien być zwarty styk który ja wcześniej oznaczyłem 54/15 razem z 17 (grzanie świec) i ostatnia pozycja 2 zwarte 54/15 z 50 (rozruch).

 

Jeżeli nie świeci kontrolka od świec i rozrusznik się nie uruchamia wiec pewnie znowu nie doprowadziłeś napięcia na ten włącznik od stacyjki od zacisku 54 albo podłączyłeś go do innego zacisku w tym włączniku nie ma innej możliwości

Ale na pewno jest problem z przewodem od stacyjki bo jakbyś pomylił któryś zacisk w tym włączniku to jedna z dwóch opcji świeca albo rozruch by działała chociaż w tej instalacji...

Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

te kabelki się po prostu pourywaly dopiero gdy teraz była okazja do tego to je na nowo podlaczylem bo nawet nie wiedziałem ze sa urwane

 

ostatnimi czasy 330 licho palil szczególnie zima, moglobyc to spowodowane tym urwanym kablem od swiec do wlacznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

W zimę nie działające świece napewno ale jezeli na dworze bylo +30 i też zauważyłeś jakiś problem to nie dokońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

kabelki sa dobrze polaczone kontrolka nie swieci, ale prad w włączniki musi być bo zaiskrzylo jak kabelek od swiec dotklem do zlacza na wlaczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Ok jeżeli sprawdziłeś dokładnie i masz wszystko podłączone tak jak trzeba napięcie na tym przełączniku jest wiec teraz kwestia co jest uszkodzone włącznik a może rozrusznik bo świece mogą grzać skoro jak zwierasz przewód od świec z tym od stacyjki iskrzy wiec cos z kontrolka może przepalona. Spróbuj w tym przełączniku ten kabel od stacyjki co idzie do tego włącznika zewrzeć z przewodem który idzie od rozrusznika (tylko pamiętaj wyłącz bieg !)

 

 

Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł co do tego ze rozrusznik się nie uruchamia jakiego dokładnie masz tego ursusa to jest zwykła c330 czy może c330M nie ma tam przypadkiem takiego zabezpieczenia jak w Fergusonach ze dźwignia zmiany biegów musi być w pozycji N bo nie wiem w jakich c330 to było ale w c330M spotkałem się z tym osobiście

Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jeszcze pozostaly brakujące swiatla chyba krótkie, swieci się kontrolka od długich a sa one gdy kluczyk przekręcony jest na pozycje 2, a na pozycji 2 powinny być krótkie, na pozycji 3 sa tylko postojowki a powinny być tez dlugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

I znowu konkretnie namieszałeś w kablach.Teraz kwestia czy przy stacyjce czy przy bezpiecznikac.

Zaczniemy najprościej chyba będzie od świateł drogowych (długich). Przewód od stacyjki zacisku 56a ma iść do skrzynki bezpieczników podłączany ma być do tego bezpiecznika do którego podłączona jest właśnie ta niebieska kontrolka od świateł „długich”(jest to chyba drugi bezpiecznik od prawej lub lewej nie wiem dokładnie w kazdym razie drugi ). Spójrz na schemat to będziesz wiedział o czym mówię. Tylko zaznaczam ze kabel od stacyjki ma być tak jakby przed bezpiecznikiem natomiast po drugiej stronie bezpiecznika maja iść 2 przewody do tej kontrolki oraz do przodu do żarówek.

Spróbuj sobie z tym poradzić i daj znać czy działa wtedy będziemy naprawiać pozostałe światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

pozostale swiatla sa ok :)

 

teraz doszlem do wniosku ze ten schemat instalacji który wydrukowałem z neta jest chyba od nowszej 330 chyba od 330M bo te kabelki sa troszkę inaczej i, na moim włączniku tez sa inne numery zlaczy jak na tym schemacie, znalazłem stara orginalna instrukcje do 330 w domu wiec teraz sobie poradzę ze wszystkim bo odczytac z kawalka papieru gdzie leci kabelek to nie problem i dzięki za pomoc konrad18 bo na pewno sie przydala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek260294
      Witam, potrzebuję pomocy, mam kompletny zanik prądu na całym kombajnie(żadnej reakcji, akumlator w porządku). Ostatnie przygotowania do żniw, pozostało mi tylko podłączenie halogena oświecającego rurę wysypową, (dziś nie sprawdzałem ale prawdopodobnie jest H3 o zbyt dużej mocy bo jak podłaczyłem halogen to 2 razy spaliłem bezpiecznik, podłączając bezpośrednio bez przekażników, ale powinno wytrzymać), spróbowałem się więc podłączyć pod zapalniczkę i wszystko zgasło, kontrolki się nie odzywają, nie ma wcale prądu... miał ktoś taką przygodę>?? może stacyjka się spaliła>?? dodam, że już wcześniej nie łączyła, nie miałem światła drogowego(prawego) poruszałem wsówkami(od kabli lamp drogowych) przy stacyjce i działało wszystko ok, teraz znów był ten sam problem...
    • Przez Luki1988
      Witam. Panowie pomóżcie bo tracę cierpliwość do zetora... Nagle zgasla kontrolka od ladowania która świeci się jak włożymy kluczyk. Wiadomo od razu nie można zapalić. Brak wszystkich swiatel,zegary nie działają. Jedynie trąbka działa. Na początku zacząłem grzebać przy klemach ale skoro klakson działa to znaczy że prąd dochodzi ale dlaczego tylko do klaksona? Stwierdziłem że stacyjka padła. Na nowej to samo. Co do licha???
    • Przez Mich9
      Mam problem w w/w modelu. Nie działa wyłącznik prądu, zdmontowalem przycisk niby jest dobry w skrzynce z bezpiecznikami jest jakiś przełącznik ale raczej to nie to. Może ktoś poradzi?
    • Przez janekpro
      Witam wszystkich jestem tu nowy, to mój pierwszy post jbc. 
      Mam ursusa 3512 i jak w temacie nie mam prądu tzn. nie ma ładowania, grzania na świecach, kierunków, wskaźnika paliwa a tak to wszystkie światła są i klakson też działa. Zepsuło się podczas montowania wiatraka 12v 1.2A no i zamontowałem, pokręcił się chwile i nagle przestał działać a za tym własnie poszły te rzeczy co wyżej wymieniłem. Zerknąłem do bezpieczników i niby wszystkie są dobra a nie działa. Proszę o waszą pomoc i sensowne odpowiedzi. Albo jak by ktoś miał opis bezpieczników to też bym prosił. 
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Otóż w mojej renowce nie ma prądu w górnym panelu (tam gdzie radio) , nie ma podświetlenia zegara, przycisków halogenów  . Dodam ze już wcześniej miałem problem gdyż do radia zamiast 12 v dochodziło 6v i radio podczas pracy wyłączało się. Teraz w ogóle nic tam nie działa. Światła tylne , stop, kierunki działają. Czy ma ktoś pomysł co to może być ? Sprawdziłem przekaźniki i wszystkie dzialaja 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj