Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wielkopolanin

Zmiana przeznaczenia budynku gospodarskiego

Polecane posty

Kilka lat temu przerobiliśmy garaż i oborę na tuczarnie. W sumie "przerobiliśmy" to duże słowo, poprostu wymurowaliśmy ścianę, murki i wstawiliśmy karmniki.

Mam w związku z tym pytanie,czy taką zmianę przeznaczenia trzeba zgłaszać? A jeśli tak,to czy można to zrobić po upływie tak długiego czasu, bez żadnych konsekwencji? Myśle by za jakiś czas skorzystać z Prow-u, a wtedy to wiadomo kontrola za kontrolą.

Pozdrawiam

toreg    0

O ile mi wiadomo to zmianę przeznaczenia budynku trzeba zgłosić, powiem więcej powinieneś uzyskać pozwolenie. Nie wiem czy wiesz, że aby uzyskać pozwolenie to trzeba zrobić projekt taki jak do nowej chlewni z uwzględnieniem tych nowych ścianek, wentylacji no i obliczenie DJP :rolleyes:

Ferdek07    62

Takie zmiany to raczej trzeba zgłaszać wcześniej, jak również to jak byś remontował dach i wymieniał krokwie również trzeba zgłaszać, z tego co się orientuje na budynki inwentarskie patrzą przez palce gorzej jak byś ruszył tzn przerobił lub dobudował budynek mieszkalny.

Do starego prowu (na płyte i zbiorniki) potrzebny był plan zabudowań itp mapka całego gospodarstwa i tam mierniczy porysował co tam było a było troche przerabiane i nie było problemu, to co było w danym budynku i co zmieniło się pod dachem raczej mało interesuje kogo kolwiek, jak wpiszesz tak będzie i już

ps. czy zgłaszacie zmiane typu dachu z dachówek na blache - podobno coś takiego trzeba robić?

Wiadomość z agroFakt.pl

karol    2

jeśli chodzi o dach to musisz zgłośić w gminie tylko wtedy gdy na dachu miałeś eternit...

ml78    1
jeśli chodzi o dach to musisz zgłośić w gminie tylko wtedy gdy na dachu miałeś eternit...

Tak ale w tym wypadku myślę że chodzi o inne zmiany jeżeli planujesz zmianę pokrycia dachowego z blachy na dachówkę lub odwrotnie w większości przypadków musi się zmienić kąt nachylenia połaci dachowej a to już wymaga pozwolenia na budowę i całej biurokratycznej bieganiny. :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować