Polecane posty

Brytan    2

Witam,mam zamiar kupić agregat uprawowoy. I napotkałem się z takim problemem iż nie wiem czy kupić agregat z wałem podwójnym strunowym czy lepiej kupić agregat z wałem podwójnym strunowym na dociskach? . Proszę o odp.

PS. Ziemię mam 2 i 3 klasę.

Edytowano przez Brytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Myślę że lepszym rozwiązaniem będą wały z dociskiem, bo jednak zawsze lepiej ubije, a po za tym jak nieraz nie masz czasu na czekanie aż ziemia się usiądzie po orce to taki docisk znowu wygrywa bo będziesz miał ładniej wyrównane, ugniecione pole i tylko siać :)

Jeszcze mogę Ci podpowiedzieć że dobrym wyborem byłby agregat na ciężkiej bronie a nie na łapach, oczywiście gdy masz zadbaną glebę. Miałem taki i szczerze polecam :) -nic tak nie wyrówna jak to :D

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Mam zamiar kupić agregat uprawowy 3.2m hydraulicznie składany z przednim wałem firmy AGROFACTORY do ursusa 914. Czy ten agregat to dobra sprawa?? i czy firma jest dobra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jaki agregat bedzie najlepszy do uprawy wiosennej jak i na jesien? a takze do uprawy ugorow zaoranych na zime. dodamn ze mam zamiar zasiac nanich kukurydze prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. mam zamiar kupić do ursusa 914 agregat uprawowy hydr. RSP Kielce 3.6m. I jak oceniacie ten agregat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9

Witam mam zamiar kupić agregat uprawowy do same laser 100 jakiej firmy bo mam problem.Proszę o pomoc.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Daniel215
      Witam
      Czy warto samemu zrobić grubera (od podstaw, kupując kontowniki i łapy). Chciałbym zrobić na 7, 8 lub 9 łap gęsiostupek...
      Na rynku jest dużo takich producentów/rzemieślników którzy oferują agregaty podorywkowe, więc pomyślałem o wyprodukowaniu we własnym zakresie... Mam ciągnik 155konny i myślałem nad takim własnie gruberem...Najprawdopodobniej weźmiemy wymiary z kosa lub innego agregatu który bedzie stał tymczasowo w agromie Zabezpieczenia oczywiście zrobimy śrubowe/kołkowe, co do wału to nie wiem czy wogóle bedziemy robić, ale jak już to pewnie rurowy lub strunowy (bo taki najłatwiej)
      Jakiej stali użyć jaką polecacie, czy ktoś już robił coś takiego lub zna sie na tym???
       
      A oto jak to mniejwiecej ma wyglądać:
       
      http://www.wrzuta.pl/obraz/w2qy7snd99/gruber
       
      http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-agregat...odorywkowy.html
       
      proszę o wypowiedzi na ten temat, czy wogóle warto zaczynać itd...
    • Przez Artur7
      Jezeli ktoś z Was forumowiczów kupował ostatnio agregat uprawowy w wersji roboczej 4, 4.5, 5 metra to podajcie cene brutto i jaka marka i czy mial jakies elementy opcjonalne... Zapraszam do dyskusji...
    • Przez mateusz44
      witam wszystkich forumowiczów
      Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agregat talerzowy i doradzili jaką szerokość mogę maksymalnie wybrać do swojego ciągnika a jest nim ursus 11024 110km .Poniższa oferta przedstawia agregaty 3m:
      (sorki że będę pisał średnice słownie , klawiatura moja nie posiada tego symbolu).
      Poszczególne firmy :
       
      staltech 12 000 tyś netto 3m .
       
      talerze fi560 -500 zł
      talerze fi610 -2000 zł
       
      wał packer 'a 1200 zł (fi600 - 2000 zł )
      wał gumowy -3000 zł (prosiłbym tutaj o szczególnie opisanie różnicy w polu między wałem gumowym a packerem )
       
      Rolmako 13 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi560 -1100 zł
      talerz ofas -1700zł
      łożyska : kraśnik standard (za dopłatą TIMKEN -1200 zł , SKF-1200 zł
      wał packer'a : 1500 zł
      wał gumowy: 3800 zł
       
      Agromasz 14 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi510 standard (opcja fi560 +500 zł )
      wał packer'a: 1300 zł
      wał gumowy :3200 zł
       
      Grano System : 13 500 zł netto 3m.
      talerze: fi560 firmy ofas -1600 zł
      wał packer'a fi500 lub fi600 - 2600 zł
      wał gumowy :fi500 -3700 zł
       
      To by byłe wszystkie które mnie interesują , jeszcze dwa pytanka :
      1. co sądzicie o agregatach pół zawieszanych
      2 . Wózkach transportowych takowe oferuje firma Grano system. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
    • Przez mt3820
      Witam, czy opłaca się kupić agregat wojskowy z silnikiem od (c330? to zostawię wam, czy napewno będzie pasował) za 6000zł?
      Silniki bym zamienił tzn do c330 silnik z agregatu a do agregatu stary silnik ( wyeksploatowany )
      Dołączam zdjęcia, powiedzcie czy to jest od c330 czy może od c328? i czy będzie pasował
       
       
      opłaca się to wogóle ?
    • Przez KlaQ24
      Witam. Planuje kupić wałki do swojego kultywatora (podwójne) i nie wiem jaką firmę wybrać. Na pewno odpada "Bomet", ponieważ nie jestem przekonany co do jakości ich wykonania. Podobają mi się wałki, które wykonuje firma "Dziekan" jednak cena trochę za wysoka, lecz przemawia do mnie zastosowany tam docisk sprężynowy. Czy możecie coś doradzić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj