Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

akumulatory

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ursus 1212 akumulatory 12 v 145Ah 760 A EN czy takie WYSTARCZĄ BO AKTUALNIE TAKOWE POSIADAM. a idzie zima i nie wiem czy nie kupić jakiś innych, i z jakiej firmy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

120Ah w zupełności wystarczą, załóż do tego grzałkę i tylko dotkniesz i chodzi.

locke    291

Jak są dobre akumulatory to wystarczą.Pilnować tylko aby był naładowany i była odpowiednia gęstość elektrolitu.

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Grzałka zdaje egzamin jak układ chłodzenia(wymuszony przez pompę i termostat) jest zalany cieczą niezamarzaną rozprowadzaną przez CPN :D

Jak ma się dobre akumulatory,zaleje się ciepłą wodą to zapali :)

Edytowano przez locke

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem czy tak zapali bo w drugiej szÓstce mam akumulatory 12v 145ah i 900A I LEDWO ZAPALA PO PRZELANIU WODĄ. a gdzie się montuje grzałkę w bloku?

Stefano1    39

Z moją 12'tką nie mam większych problemów z odpalaniem w mrozy. Kręcić kręci jak głupia bez przelewania wodą. Potrzebuje jedynie nieco samostartu w kolektorze, lub starego dobrego kopciucha, ze względu na lichą kondycję silnika. :) Podstawa to rozruch na 24V (często ludzie robią agrotjuning na 12V ) i 100% sprawny rozrusznik- tj nie tracący cennej energii elektrycznej na zwarcia lub zacieranie się :)

Co do grzałki:

W nowym typie silnika - zamiast jednego z dekielków z prawej strony.

W starym- zamiast broku, lub trzeba gdzieś wkomponować przepływową.

Dobrym patentem jest też wkomponowanie w kolektor ssący świecy płomieniowej.

Edytowano przez Stefano1

locke    291

Z silnikami sześciocylindrowymi nie ma problemów z odpalaniem.rozruch na 24V to jest podstawa.Nasz 1214 to zima nie zima,z wodą czy bez wody pyk i chodzi.Gorzej już z z czterocylindrowymi...

FINN    988

a może być tez wina rozrusznika... miałem tak w 914, na zimno nie chciała odpalić, objawy były takie jakby aku padły, bo podłączeniu pod prostownik na 2-3 min odpalał bez problemu... a że miałem w zapasie drugi rozrusznik to wmontowałem go i teraz odpala za pierwszym obrotem po nocy... może wystarczy sprawdzić rozrusznik, bo jak szczotka się przywiesza lub gdzies robi się zwarcie to wtedy i kombajnoskie akumulatorry nie wystarczą aby odpalic.. Ja mam w 1224 rozruch na 2x12v i nie narzekam w zimę odpali bez problemu nawet bez wody... ;) podstawa to sprawny rozrusznik. ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Wystarczy jeden zwarty zwój w stojanie lub wirniku i cała moc idzie w kosmos. Dlatego warto raz na dwa lata zawieźć rozrusznik do przeglądu, lub samemu zrobić jak się ma czym i problemów nie ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować