Tomasekk

Case 5140 skrzynia

Polecane posty

Tomasekk    0

Witam ;)

Czytałem tematy o case seria 51XX i nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie chodzi mi o skrzynię " USZKODZONY 3 BIEG POWER SHIFT'u "

Co może być uszkodzone ? Jaki może być przybliżony koszt remontu skrzyni w takim ciągniku ?.

Pytam ponieważ znalazłem takiego uszkodzonego i czy jest sens się pchać w remont, czy to jest opłacalne.

Cena tego traktora to 18,5 tyś. Myślę, że tam będzie cała skrzynia do remontu.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dropek    0

Może byc uszkodzony synchronizator który kosztuje 80 zł tez oglądałem ten traktor na Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Synchronizator na powershift :blink: ? Tam na powershiftcie są kosze a w nim tarczki cierne i przekładki. O ile nie są uszkodzone tryby w co wątpię to mogę być wytarte te tarczki lub zapieczone zależy od objawów lub może być nieszczelność i olej nie trzyma ciśnienia w koszu to ostatnie najłatwiej sprawdzić bo wystarczy zmierzyć ciśnienie na tym koszu manometr z końcówką bodaj m14, powinno być 19-21bar. No chyba że jakaś usterka elektryczna ale wątpie bo by to zrobili. Co do kosztów to zależy czy robiłbyś sam czy firma. 1 tarczka to jakieś 50-60zł a na koszu są 4, ale jak już będzie rozkręcony to najlepiej wymienić wszystkie. Do tego uszczelniacze chyba 200zł na kosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Trochę pytanie bez sensu, bo skąd mamy wiedzieć co jest do wymiany? Jeśli wymiana samych tarczek powershift + uszczelniacze to myśle ok 2tys bez robocizny. Jeśli rewers też jest do robienia to z 1,5tys za tarczki tyle że to już jest nieco bardziej skomplikowana operacja i trzeba rozkręcać skrzynie w innym miejscu przy okazji gerotor można by sprawdzić. Nie wiem jak liczą za robocizne ale wyjdzie więcej jak za te tarczki, gdzieś pisali że za rewers z 5tys i pewno tyle samo za półbiegi potrafią powiedzieć. To tak optymistycznie i te rzeczy opłaca się jeszcze zrobić ale jeśli miały by być do wymiany np synchronizatory, jakieś zębatki czy kosze to koszta pójdą w dziesiątki tys tym samym nie opłaca się w ogóle robić.

A i jeszcze jedno, radze przyglądnąć sie pompie hydraulicznej bo ktoś pisał, że oryginał 16tys... :wacko: ewentualnie regeneracja za parę tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj