Zaloguj się, aby obserwować  
mario770

Renault 120.54 - zakup

Polecane posty

mario770    0

Witam, tak jak w temacie zamierzam zakupić ciągnik Renault 120.54 (żadne Nectra, itp)

Na zdjęciach co widać, to widać

Ogólnie na moje oko ciągnik zadbany, nie wymyty, ani wypicowany. Na wszystkich częściach jest kurz, farba nie jest pozrywana od karchera itp, wycieków też nigdzie nie zauważyłem.

Rok 1993, cena 42 tyś do nego. Przebieg..hmmm 008738 - tak jest na liczniku, więc wnioskuje, że to prawie 9 tyś motogodzin.

Proszę, abyście wyrazili swoją opinię na ten temat, bo ciągnik mi potrzebny w sumie na wczoraj

PS: Zna ktoś jakieś prywatne firmy dorabiające i zakładające TUZ'y do tego typu sprzętów w przystępnych cenach?

http://imageshack.com/a/img132/9066/2sou.jpg

http://imageshack.com/a/img826/9624/h9jq.jpg

http://imageshack.com/a/img35/2136/ia6h.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ciągnik wymyty jak diabli, a kurz jest bo swoje już stoi. Na zdjęciach nic nie widać wartościowego dla oceny stanu maszyny. Jechać odpalić i słuchać jak chodzi. Już są tematy o kupnie serii 54 więc poczytaj i wnioski wyciągnij.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do niedawna tez chcialem kupic renie 120.54 albo 110.54, kilka ogladalem, ale nie trafilem na nic ciekawego, slusznie ze nie bierzesz nectry bo maja awaryjna skrzynie i pelno wadliwej electroniki. renowki juz nie szukam bo kupilem inny traktor. sam uzytkuje 75-14 i nie nazekam. jesli chodzi o tuz'a to nie trzeba szukac zadnej firmy, tylko patrzec na aukcje na allegro i tablica i za 3000 zl mozna kupic cos dobrego i samemu zalozyc. sasiad ma dwie 155.54 a wczesniej zetora 16145 i mowi ze do zetora nie ma porownania, spalaja polowe paliwa a robia wieksza robote. wedlug mnie dzikidaniel sie myli, bo nie widac aby traktor byl malowany czy picowany, tylko ze ten renault nie ma zadnego zaczepu a zaczepy troche kosztuja ale sie nie wypowiadam bo moze nie bedzie chodzila z przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

z ta wadliwa elektryką kolego bym się tak nie rozpędzał ,a jeśli kupisz ciągnik w którym skrzynia nie szarpie nie ciągnie nie wyje i płynnie przekłada półbiegi , nie mrugają kontrolki w czasie pracy ,a sam będziesz dbać o olej to dlaczego ma nie pracować dalej


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

Z tego co wiem to w niej jest na pewno rewers elektrohydrauliczny. Co do zaczepów, to facet mówił, że może by i coś skompletował u siebie na składnicy, tylko akurat go ostatnio nie było. Na moje słabe oko po obejrzeniu na żywo też stwierdza, że nie jest zakurzona od lat stania, bo ten kurz jest praktycznie wszędzie...a np na silniku i ogólnie pod maską kurz nie zbiera się aż tak. Co do Tuza, to jest mi potrzebny najlepiej z ciągnikiem, bo chcę go kupić z zamiarem pracy w zimę przy śniegu. Dzwoniłem orientacyjnie do takiej firmy (Metal-plast?) coś takiego i pytałem odnośnie wykonania Tuza. Kojarzy ktoś tą firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krukclaas    3

Ogólnie ładny ciągnik , niezłe opony komplet osłon silnika , pojechać obejrzeć ,przetestować , jak będzie ok to brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

A jak to jest ze spalaniem w tych 6 mwm? Szukałem niby na 4um, ale konkretniej nic nie znalazłem, albo szukać nie umiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

http://www.agrofoto....gnikow-renault/ :D

zaczepy widzialem na allegro, ale tylko gorne pod obie konsole, cena o ile pamietam ponizej 800zl za ten do 6 cyl.

w tym ciagniku masz to samo co w wersjii nectra, procz kolorku i skory na siedzeniu

 

edit: tu jeszcze kabina TX nie TZ

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

No właśnie zauważyłem że to jest kabina TX, ale czym się ona różni? A tak jeszcze to w tym ciągniku nie ma klimatyzacji i jest rewers elektrohydrauliczny

Edytowano przez mario770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Z-ki byly amortyzowane

skrzynia to 24/8, nie chce straszyc ale sa bardziej problematyczne od 12 czy 16, oczywiscie jak cos sie zaczyna dziac

troche jednak naklamalem, bo duzo rozni sie od Nectry


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

No to fakt... Nie jest amortyzowana, ale duże koła, więc dołów i tak nie czuć :D

Że się pod nectry różni to ja wiem, bo miałem okazję tą bogatszą wersję już oglądać. Z jednej strony to i lepiej,bo nie ma tak dużo tej elektroniki, a wiadomo że to nie są nowe traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

przy samej skrzyni jest jednak wiecej elektroniki, same polbiegi zmienia sie przyciskiem, do tego rewers

osoviscie celowalbym w 110 ub 120 po 95r. w pelni mechanicznej w kabinie wlasnie TZ, ale ciezko trafic taki egzemplarz

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

Właśnie obecnie nic takiego nigdzie nie widzę... Ta mnie zainteresowała, bo stoi 20 km ode mnie i ładny stan i cena dobra, ale względem wyposażenia ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

ja bym nie bral reni na elektro-hydraulice koszta naprawy duze i niepotrzebne nerwy . stan opon to nic specjalnego niektorzy tak zachecaja do kupna

Edytowano przez PIOTREK79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

110 w mojej okolicy :D tylko strasznie droga, opony tyl do wymiany w najblizszym czasie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Szkoda, że dopiero teraz pojawił się temat tej Renówki, bo 6 listopada byłem u tego faceta na placu (szukałem obrotówki do mojej 110.54) i mógłbym rzucić okiem.

 

Przed wakacjami oglądałem u faceta 133.54, gość wydaje się być ok. Nie krył wtedy, że są problemy z rewersem elektrohydraulicznym (czasem nie zaskakuje) chociaż w trakcie oględzin się nie pojawiły. Robiłem rozeznanie wśród mechaników, pytałem dwóch łebskich facetów i obaj mówili, żeby się elektrohydraulicznego rewersu nie bać. Wtedy odpuściłem, bo tak naprawdę bardziej zależało mi na 110.54. I nie żałuję, znalazłem tak jak Izydor pisze - 98r, 4700mth, w pełni mechaniczna, kabina amortyzowana, 3 pary wyjść hydraulicznych, solidny Tuz Maileux który przyda się do odśnieżania. Tyle, że swojej Renaty szukałem półtora roku. Pół wstępne przymiarki i cały rok jeżdżenia już z zamiarem zakupu. Chyba z 14 egzemplarzy obejrzałem :D

Przy elektrohydraulicznym rewersie masz pompę 3 sekcyjną która w razie konieczności wymiany będzie droższa.

Ta 120.54 w ogłoszeniach stoi miesiąc, może max dwa. W czerwcu nie było jej na placu.

 

Co do TUZów to chyba warto popytać w firmach które robią TURy i ewentualnie inne maszyny rolnicze. Nie wiem skąd jesteś, ale np. w okolicach Ryk jest ich kilka. Myślę, że któraś by się podjęła.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario770    0

Na placu, ale u którego faceta? W Miastkowie? No ja mam do Ryk 10km ;)

Edytowano przez mario770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Tak, w Miastkowie byłem.

 

O widzę, że kolega z okolicy :) Jak masz blisko do Ryk, to o TUZa możesz pytać w Niwie Babickiej, dwóch robi TURy, w Babicach Kwas i Walmet, w Moszczance Dan-Bud, w Bazanowie jest Agro-Lift, Żerdzi koło Żyrzyna Olszak produkuje TURy. Firmy która specjalizuje się w produkcji TUZów to w okolicy nie ma, bo to u nas jeszcze dość niepopularny osprzęt. Najbliżej chyba w Lublinie (w Anonsach ktoś się ogłasza, tuzy do wszystkich ciągników od 2600zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj