fagot

Magazyn na ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damii1    62
Napisano (edytowany)

ja mam 3,75 ale zaluje że nie mam 4,5

 

w przypadku pianki musisz miec dobra wentylacje bo wilgos bedzie sie skraplac i lac po scianach...

 

a swoja drogą taka ciekawostka: znajomy ma wypiankowaną przechowalnie (hermetyczną) na jabłka (sciany i płaski sufit), wpierwszym roku uzytkowania jak włączyl agregaty to cisnienie oderwało pianke na suficie :blink:

ja mam 3,8metra a w nowej bedzie 4,6metra :) wentylacja bedzie grawitacyjna i do tego beda jeszcze 2 wentylatory o wymiarach 60x60 cm...

 

co do wentylacji będą nawiewy i wyciągi więc spoko. starczy 6 cm piany zakladając mur kratówka na 25 i od zewnatrz styro 5 cm??

wydaje mi sie ze troche lichy ten mur... ja bede robił tak: pustak 2x żużlowy 19cm szeroki miedzy pustaki 2x styropian o grubosci 5cm i na zewnątrz budynku 5 styropian jeszcze pójdzie tak ze cały mur bedzie miał ponad 50cm grubosci

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1235    0

a co myślicie jak bym stawiał przechowalnie i bym dał mur z połowy max 10 cm styropian w środek razem 13cm i max 19 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Po co stawiać dwa mury, izolacje pomiędzy nimi i dodatkowo izolacje zewnętrzną? Juz lepszym rozwiązaniem będzie izolacja termiczna zewnętrzna - pustak - pustka powietrzna niewentylowana 2-2,5 cm - pustak. Ale najtaniej będzie jeden mur + izolacja zewnętrzna, a parametry izolacyjne prawie te same.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

dwa lata temu znajomy postawił nowa przechowalnie i robił na dwa pustaki żużlowe a z zewnątrz styropian 10cm i mu nie przemarza nic... 1 cm piany to chyba 1,6 styropianu o ile dobrze pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1235    0

no tak ale zawsze jak ten styropian jest osłonięty to gryzonie nie robią roboty a jak jest na zewnątrz to różnie to bywa a jak nie to wytłumacz mi

 

Raczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

w moim rejonie stawia się przechowalnie najczęściej z pustaka żużlowego (25cm szerokości) bo wychodzi najtaniej oczywiście co 5 metrów słupy betonowe zbrojone, przy wysokości powyżej 4 metrów 2 wieńce( jeden w polowie wysokości ściany) i na zewnątrz 12 do 15cm styropianu (w zależności od jakości) a na dach płyty warstwowe 20cm styropianu. osobiście sypie ziemniaki luzem na wysokość 4 metrów przechowalnia stoi już 8 sezonów i nic się nie dzieje. ani razu też nie dogrzewałem za tyle lat. a żeby się nie skraplała woda to trzeba wentylować codziennie ziemniaki.

 

znajomy ma całość od środka ocieplone i narzeka że płynie woda po ścianie noi trzeba uważać żeby nie zawadzić bo się zepsuje pianę, a jak są ściany tynkowane to najwyżej tynk obleci (mała szkoda łatwo naprawić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no dobra. zakładając że będę na ściany od zewnątrz zakładał 5 styropian to ile piany wypadało by dać??

 

jeśli już dajesz styropian to na pianę szkoda nakładów, każdy centymetr styropianu kosztuje maksymalnie 1,5zł, więc warto dać nawet 15-20cm styropianu (w zależności od przeznaczenia), ale wszystko najlepiej wyliczy Ci projektant, u mnie na dachu jest płyta warstwowa z 15cm styropianu i wydaje się, iż izolacja mogłaby być lepsza, odnośnie skrapiania się wody to można zamówić warstwę antyskropleniową

 

spotkaliście się w Polsce z tą technologią? (widziałem podobne hale, ale profil składał się z 3 warstw blachy i wyglądało to bardzo masywnie, a tutaj jest to wyjątkowo lekka konstrukcja):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to adaptacja istniejącego budynku. Syropian chce dać tylko w celu wyrównania sciany zewnetrznej. Pozatym ten budynek łączy sie z garażami co daje niestety mostki termiczne wiec najkorzystniej dać docieplenie od środka. Tutaj pojawia się problem z gryzoniami które na pewno zrobiły by sobie miasto w dociepleniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Zawsze możesz dać 2m styropianu więcej ( żeby nachodził na ściane garażu ) i w ten sposób wyeliminujesz mostki termiczne, izolacja od środka to najgorsze co może być.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

jaki polecacie wilgotnościomierz powietrza ? ważne aby był dokładny może być za max około 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ja w tym roku adaptowałem część garażową na przechowalnie i sortownie to sufit ociepliłem płytą poliuretanową (czyli pianką) przykręcając ją do konstrukcji. Kupując po raz pierwszy tą płytę z jakieś 13 lat temu to przedstawiciele tej Belgijskiej firmy mówili że 6 cm tej płyty odpowiada 12 cm styropianu. Płyta jest powleczona z dwóch stron taką folią aluminiową. Kupowałem w tym roku również podobną płytę produkcji Polskiej to powiem tak nie dość że czekałem na nią dłużej to jeszcze wykonanie jej pozostawia wiele do życzenia. Myślałem o natrysku ale ocieplając w szczyty na sam eternit nie podobało mi się ( ze względu na koszty oraz fakt że eternit kiedyś będę musiał zdjąć). A teraz zrobiłem prosty sufit. Zaletą tej płyty jest to że robią ja na wymiar (długość) szerokość jest stała, a mysz jak już zrobi dziurę to tylko dlatego że chce przejść a nie jak w styropianie że jej się podoba to środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

daj namiar na tą firmę


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Albo stronę internetową.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Kafar jaki jest koszt takiej płyty? Macie jakieś sposoby radzenia sobie z myszami pod styropianem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

lukasx21 to do mnie?

 

Tak, dzięki za link. A orientujesz się czy to taniej wychodzi od płyty warstwowej czy ta sama cena?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

krychu koszt podam Ci jak będę mieć fakturę w ręku. Tania ona nie jest to napewno. Przekracza kilkukrotnie cenę styropianu. A na myszy w styropianie znalazłem tylko taki sposób że wszędzie wywaliłem go a wstawiłem tą płytę. Niektórzy stosują drobną siatkę ale koszta i wykonanie tego to też problem. A drobną siatkę szczur może przegryść i problem powraca.

 

lukasx21 hmm czy taniej to też odniosę się do faktur. Może wieczorem napiszę lub jutro. Brałem płytę warstwową balexu w tym samym czasie. Była to płyta ścienna. Wydaje mi się że przez sam fakt że ma blachę z dwóch stron to już podnosi cenę no i jest dużo cięższa. Płytę belgijską o długości 9,5 metra jedna osoba dźwignie (jeśli by miała jak) a warstwówki to nie wiem bo 3,5 m już ma trochę wagi (oczywiście ta sama grubość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Za płytę warstwową z balexu o grubości 60 mm płaciłem 85 brutto, a za płytę poliuretanową belgijską o grubości 80 mm płaciłem prawie 80 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

mam takie pytanie a jak bym w środku starego budynku wyłożył płytę warstwowa (z dwóch stron blacha) to czy gryzonie by sie też dostały do środka płyt?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

z płyty warstwowej jest już gotowa ściana a z samej piany niekoniecznie

są płyty ścienne z blachą z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj