fagot

Magazyn na ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

Zwykła stacja pogody http://www.conrad.pl...efKey=TVv86yyga

 

U siebie również podejrzewam że sporo ciepła tracę przez drzwi. Mam aluminiowy profil, jak w oknach "plastikach" ale zamiast szyby mam wstawione OSB 25mm. Ostatecznie ma być jeszcze doklejony do płyty styropian 10cm.

 

Boje sie bo wyczytałem że poniżej 5*C w ziemniakach zachodzi przemiana skrobi na cukier przez co po ugotowaniu szybko czarnieją. Zawsze wydawało mi się że póki jest powyżej zera wszystko jest OK. Dlatego też pytałem Was ile macie stopni u siebie.

 

to jest już raczej profesjonalna stacja pogody, jaką masz odległość do czujnika i jakie przeszkody?

 

u mnie woda skrapia się nawet na płycie z 15cm styropianem, podobnie jak na 10cm pianki,

 

u mnie w jednej z przechowalni temperatura powietrza przy ścianie zewnętrznej spada nawet do +1 stopnia, w pryzmie jednak jest znacznie cieplej i w lordzie nie miałem żadnych negatywnych objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

To jest stacja ze średniej półki. Tutaj jest profesjonalna stacja ;)http://www.conrad.pl...efKey=YsnKOdfGJ

 

Czujnik (ten biały) w charakterystyce ma zasięg 100m ale to wartość pewnie na otwartym terenie. U mnie magazyn od domu to jakieś 50m a przeszkody to ściana w magazynie (24cegła+15styropian) i ściana w domu o podobnej grubości. Odbiornik stoi na parapecie więc możliwe że sygnał leci przez okno (trzyszybowy "plastik") bo mu łatwiej. Jednak u każdego może wyglądać inaczej z zasięgiem. Przeszkadza wszystko bo oprócz ścian to line wysokiego napięcia, wielkie elementy metalowe (w domu grzejniki itp, na zewnątrz jakieś metalowe konstrukcje). Wiadomo, nie blokują całkiem sygnału ale go osłabiają dlatego wszędzie zasięg wygląda różnie. Też miałem wątpliwości bo to jednak trochę pieniążków i głupio żeby nie działało jak sobie zaplanowałem ale w tym sklepie jest możliwość odesłania towaru w ciągu 2tyg bez podania przyczyny więc można sprawdzić i jak zadziała to git jak nie to odesłać.

 

Mnie przy okazji temperatury interesowały jeszcze inne parametry (wiatr, opad, ciśnienie) dlatego brałem pełną stację ale jeśli chciałbyś tylko mierzyć temperaturę to polecam coś takiego http://www.conrad.pl...l=ws_search.htm tańszy w wersji podstawowej lub wersję pro z dodatkowymi funkcjami przeliczania średnich itp. Do tego odpowiedni czujnik. Urządzenie to pracuje już na lepszym paśmie 868MHz więc lepiej radzi sobie z przeszkodami. Sam się zastanawiałem jednak, jak mówię, chciałem cos bardziej rozbudowanego.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

http://www.conrad.pl...A_17192_0514060

 

ja wybrałbym coś takiego, tylko nie wiem czy obsługuje dodatkowe czujniki zewnętrzne, swojego czasu spotkałem gdzieś czujnik zewnętrzny z sondą na 1,5m przewodzie, więc nadajnik można dla pewności umieścić na zewnątrz przechowalni, ziemniaki przechowuję w 3 budynkach, więc potrzebuję co najmniej 3 punktów pomiarowych (w najsłabiej izolowanym punkcie każdego pomieszczenia), jutro będę polował na termometr w lidlu, aby wyeliminować jak najwięcej mostków;

 

chciałbym jeszcze zrobić porządny monitoring, ale nie mam pomysłu na prostą i tanią poprawę zasięgu wifi, aby zainstalować w budynkach kamery ip

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Obawiam sie że ta stacja nie obsługuje dodatkowych czujników. To taki można powiedzieć, marketowy kompakt - stawiasz i wszystko jest w jednym. Z poprawnym działaniem (dokładność pomiaru i sama synchronizacja czujników) miałbym wątpliwości przy takiej cenie.

Skorzystaj z wyszukiwarki http://stacje-pogody.pl/wyszukiwarka_stacji_pogody.html

 

Widzę że idziemy tym samym tropem bo ja podobnie zastanawiałem się nad czujnikiem z sondą ale wszystko co znalazłem to jedynie odczyt na miejscu bez możliwości wysyłania informacji.

 

Z tv przemysłową nie jestem w temacie więc sie nie wypowiem aczkolwiek też rozmyślałem.

 

Zwróciłem uwagę na ten termometr od razu jak go zaczęli reklamować. Ciekawe czy za 100zł bedzie działać dobrze. Pamiętam jak na zajęciach z meteorologii sie takim (no może nie z Lidla ;) ) bawiliśmy. Faktycznie jak się wycelowało w niebo wskazywał po -20, -30*C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

wydaje mi się, że jak już kupywać stację to taką żeby wykorzystywać ją cały rok a nie tylko w sezonie przechowalniczym. No bo pomiar wiatru przydatny przy opryskach deszczomierz też przydatny, temperatura wiadomo. Cena mnie osobiście odstrasza ale może kiedyś zaopatrzę się w taki gadżet. Co do monitoringu myślał ktoś z was żeby wykorzystać do tego kamerki internetowe i komputer? zdało by to egzamin? Napewno było by tanio


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zewnętrzne kamery ip zaczynają się od 200zł, niedługo chyba zacznę testy,

 

a stację w tej wyszukiwarce znalazłem za 370zł stację obsługującą: 3 czujniki zewnętrzne do 150m, pomiar opadów, wiatru oraz połączenie z pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1235    0

Witam mam pytanie jak przechowujecie ziemniaki na pryzmach czy w skrzyniopaletach ? a jaki jest koszt postawienia przechowalni na 300t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja stawiałem kilka lat temu budynek 30x9m z jednospadowym dachem za około 150tys. zł netto, ściana z 24cm gazobetonu + 15cm styropianu, dach z płyty warstwowej 15cm styropianu,

 

czy długotrwałe dogrzewanie przechowalni piecykiem gazowym (propan-butan), a konkretnie spaliny mogą zaszkodzić bulwom przeznaczonym na sadzeniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

niespecjalnie - gaz spala się do co2 i h2o - więc wzrasta wilgotność i stężenie co2 - wilgotność wiadomo - a stężenie co2 - lekko pobudza do kiełkowania - ale o tej porze roku to chyba dobrze ..... ale wystarczy wywietrzyć raz na jakiś czas...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ja stawiałem kilka lat temu budynek 30x9m z jednospadowym dachem za około 150tys. zł netto, ściana z 24cm gazobetonu + 15cm styropianu, dach z płyty warstwowej 15cm styropianu,

 

czy długotrwałe dogrzewanie przechowalni piecykiem gazowym (propan-butan), a konkretnie spaliny mogą zaszkodzić bulwom przeznaczonym na sadzeniaki?

 

I ile Ci tam towaru wejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Spalanie gazu sadzeniakom raczej nie zaszkodzi, ale jeżeli wy będziecie tam przebywać to pamiętajcie o przewietrzaniu żeby się nie zaczadzić.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Ja w tym roku palunej budowac przechowalnie razem z garazami, budynek bedzie mial wymiary 40x14 gdzie sama przechowalnia ma rozmiar 20-22x14. dach dwuspadowy z plyty i kratownice, koszt okolo 200tys;/ zycie pokaze czy projekt da sie zrealizowac.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

lepiej w skrzyniach ale one kosztuja...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

skrzynie tak pod warunkiem ze ma sie duzo miejsca :) na pryzmie wiecej wejdzie i mniej zajmuje... a co do skrzyni to tu cos mówia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zasadniczo to tylko skrzyniopalety umożliwiają bezpieczne wysokie składowanie ziemniaków, szczególnie w przypadku długiego składowania ujawniają się przewagi braku odgniotów, które występują na pryzmie,

 

ile kosztuje natrysk pianki? ja chyba wszystkie kolejne budynki będę stawiał w konstrukcji łukowej, na maszyny pod plandeką/folią a przechowalnie pod blachą z natryskiem pianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

kiedys szukałem firmy co sie zajmuja natryskiem pianki to zalezy czy otwartokomórkowa czy zamknietokomórkowa i jeszcze jedna jakas była ale nie moge sobie przypomniec... to cena m2 o grubosci 10cm ceny zaczynały sie od 39zł do 100zł jak skoncze dobudowe przechowywalni to bede brał pianke na dach cos w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=zIF5eQ89HS4 co najlepsze ta pianka NIE JEST ŁATWOPALNA :)

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co sobie kalkulowałem to na dach tańsza jest płyta warstwowa, a do tego gwarantuje większą trwałość wewnętrznej strony oraz możliwość wykorzystania po demontażu, ciekaw jestem czy produkują też łukowe płyty warstwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

co do łukowych to nie wiem czy produkują... a pianka ma takie zalety ze wszędzie wejdzie i przykryje więźbę dachowa co w przechowywali jest na + bo nie będzie ciągła wilgoci chyba ze bedzie stalowa konstrukcja... w moim przypadku bedzie to pianka bo mam ok 100m2 starego dachu (6lat temu kryte) dostawie 120m2 nowego dachu i na wszystko pójdzie pianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem oferte natrysku pianki i to wychodziło +/-40 zł za 6 cm czyli ponoć odpowiednik 10 styropianu mowa o metrze kwadratowym

 

Ja dostałem oferte natrysku pianki i to wychodziło +/-40 zł za 6 cm czyli ponoć odpowiednik 10 styropianu mowa o metrze kwadratowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja mam 3,75 ale zaluje że nie mam 4,5

 

w przypadku pianki musisz miec dobra wentylacje bo wilgos bedzie sie skraplac i lac po scianach...

 

a swoja drogą taka ciekawostka: znajomy ma wypiankowaną przechowalnie (hermetyczną) na jabłka (sciany i płaski sufit), wpierwszym roku uzytkowania jak włączyl agregaty to cisnienie oderwało pianke na suficie :blink:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do wentylacji będą nawiewy i wyciągi więc spoko. starczy 6 cm piany zakladając mur kratówka na 25 i od zewnatrz styro 5 cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Bo jeżeli jest szczelna to powinien mieć zawory kompensacyjne z specjalnymi workami. Ale pewnie to było zbyt trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj