Zaloguj się, aby obserwować  
koma666

przeróbka stodoły na chlewnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

posiadam murowana stodołe, wymiary 9x18 z białej cegły, mur 12cm wzmacniany co kawałek słupkami z cegły 24cm

chodzi mi po głowie pomysł aby rozebrac to do fundamentów i na tych samych fundamentach pobudowac tuczarnie na głebokiej sciółce dla ok 120 sztuk, tzn chce zrobic 4 kojce po 30 szt i do kazdego drzwi do wybierania obornika

 

musze posiadac jakies pozwolenia ?

potrzebna jest zgoda sasiadów ?

fundament ten sam wymiary były by niezmienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie jestem budowlancem ani prawnikiem, ale jak ruszasz sciany nosne, to chyba musisz miec zezwolenie. Moze gdybys tylko zmienil konstrukcje dachu (wpierw zrobil pod nia betonowy wieniec), to nie trzeba by tego zglaszac.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

musisz mieć pozwolenie na rozbiórkę i projekt też ale możesz iść na całość bez żadnych papierów itd.. ale tu możesz liczyć na rozbiór budowy i wyskoką karę.. w tym roku chcę budować garaż.. rozbudować stary i nowy zrobić.. wymiary 10 na 7.. muszę mieć pozwolenia projekt.. bez pozwolenia mogę zrobić 5 na 7 i..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Z tego co mi się wydaje to z stodoły można zrobić adaptacje na chlewnie i nie będziesz musiał go przerabiać chyba że chcesz go powiększyć lub coś w tym stylu przesuwając ścianki jak kolega wyżej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

tak ale musiałbym wymurowac ja od srodka chociaz połówka pustaka no i musiałbym i tak zmienic dach wiec lepiej toto rozebrac i postawic od nowa bedzie szybciej lepiej i mocniej, pustaki nie sa jakies tam bardzo drogie, a jak bym obleciał całosc z 24 cm pustaka cementowego, na górze wieniec i dach jednospadowy, to by było konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

to musisz iść i załatwić pozwolenie na budowę budynku na miejsce tego samego (sam tak robiłem) potem plan u geodety i budowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

I jeżeli byś chciał pobudować na tych samych fundamentach chlewnie to nie dosyć ze musisz zrobić plan to musisz jeszcze uzyskać zgode sąsiadów. Lepiej jest tak jak kolega pisał zrobić adaptacje i wtedy kupe mniej problemów. Wystarczy troche przeróbek w srodku i juz masz chlewnie. W mojej okolicy juz kilkunastu przerabiało tak stodoły i sobie chwalą. Oszczedzili sobie kosztów


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Powiedzcie jak to jest z tą stodołą? To jest zmiana przeznaczenia budynku, która trzeba zgłosić o ile się nie mylę. Pytanie brzmi- jaki koszt spraw papierkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

W polskim państwie na pewno duży . w innych cywilizowanych krajach nie ma tyle papierków do załatwiania. teraz jezeli chcesz zmienić głupi dach musisz na nowo plany robić a co dopiero na zbużenie starej stodoły i postawienie nowej. Moim zdaniem nie opłacalne. To już lepiej wytyczycz nowe fundamenty i postawić nową chlewnie a ze stodoły jakis magazyn czy cos zrobić tak jak w przypadku kolegi


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez klusek
      witam!Mam pytanie czy warto by było zakładać do ładowacza TROLL 350 koła??I jeżeli tak to jak to wykonać??
    • Przez MAti21
      Witam , mam taki problem , a mianowicie mam ursusa 3512 na szerokim ogumieniu (opony tylne takie jak w c-360)
      i jest on zbyt szeroki np aby zapiąć do niego sadzarke do ziemniaków.
      czy ktoś go kiedyś próbował zwezić ? czy jedynym spodobem jest zmiana ogumienia?
    • Przez AdeXZet
      Witam mam rozdzielacz 3 sekcyjny na dźwignie przy przyczepie zamet t-635 i podczas pracy muszę mieć otwartą szybę w zetorze i przez większość czasu do środka leci mnóstwo syfu.
      Interesuje mnie czy każdy rozdzielacz można przerobić na linki, jeśli tak to czy jest to tylko kwestia odpowiedniego kołpaka, czy też sprawa jest bardziej skomplikowana, każda linka byłaby sterowana oddzielnie przez taką dźwigienkę http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65_images%2F0002.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65.html&h=306&w=167&tbnid=9oMKrr5WOFF7KM%3A&zoom=1&docid=1hvRvH9fj-D2GM&ei=tKCzVJrMJcvzUtaMghg&tbm=isch&ved=0CFYQMyhOME44ZA&iact=rc&uact=3&dur=759&page=8&start=167&ndsp=26
    • Przez AdeXZet
      Chciałem podzielić się pomysłem zgrupowania kalamitek i rozprowadzenia przewodów od łożysk do nowych kalamitek, tak jak jest rozwiązane w nowych maszynach niektórych producentów, dzięki czemu nie trzeba będzie latać po całym kombajnie z tawotnicą.
      Myślałem wykorzystać zwykły przewodzik do paliwa o średnicy 4-5mm i zwykłe kalamitki, co prawda nie przerobie tak wszystkich kalamitek ale większość powinno się udać co w sporym stopniu ułatwi smarowanie maszyny.
      Wykonywałem już pierwsze testy na stole warsztatowym i efekty są zadowalające.
      Piszcie co myślicie o tym pomyśle, wasze uwagi, pomysły wszystko może się przydać 
       
      Pozdrawiam
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.
       
      Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.
       
      Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj