krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak w pompie Pilmet wymenić olej? Korek spustowy jest widoczny, ale korka wlewu nie widać. Czyżbym musiał demontować pompę i wlewać olej korkiem spustowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wlewasz miarką, bynajmniej Ja tak miałem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Miarką i ja leję, ale to bardzo wolno idzie. :( Widać rolnik ma czas i może się bawić w "remont silnika przez rurę wydechową". :D

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz20a    0

Witam Panowie potrzebuję katalogu części opryskiwacza Europa 2 konkretnie chodzi o schemat pompy RO 260 TS UDOR i indeksu, bo u mnie w katalogu zapomnieli chyba strony do drukować. Posiada ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z opryskiwaczem pilmet 2018, pompa Rota 260 - nie zawsze ale dość często występuje coś takiego jak pulsowanie cieczy, wtedy wąż od przelewu taki zielony który wraca do zbiornika, strasznie pulsuje, zmniejsza się też troche ciśnienie ale nieznacznie. Nie ma na to zbytniej reguły i nie wiem co jest przyczyną, Dodam że przepona cała i napompowana, ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1
Napisano (edytowany)

Panowie potrzebuje kupić do mojego opryskiwacza pilmet 300l obudowę dolnego filtra ssawnego(chyba tak to się nazywa), przeszukałem internet i nigdzie niemogę takiego znaleźć może ktoś wie gdzie mogę dostać albo podobny pasujący będę wdzięczny za podpowiedź.

Na zdjęciu przedstawiam o co mi dokładnie chodzi.

2879752300_1454854362_thumb.jpg

Edytowano przez email9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w pierwszym lepszym sklepie z częściami do opryskiwaczy powinieneś kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

asharot Tobie niepotrzebny? Jakie jest jego stan? Jest możliwośc wysyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Filtr jest sprawmy, sprzedaje ponieważ modernizuje opryskiwacz i muszę mieć większe mesch.Gotowy do wysyłki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Mam do was jeszcze pytanie, jaki olej wlewa sie do pompy i ile jego tam wchodzi?

Druga sprawa to chciałbym założyć miernik wody taką rurkę z kulka na zewnątrz zbiornika tylko się zastanawiałem czym wywiercić otwór w zbiorniku by go nie uszkodzić, robił ktoś coś może takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie mogę kupić naklejki do opryskiwacza 1618 z 2001 roku? Kupiłem teraz ten opryskiwacz, jednak praktycznie nie ma tych naklejek, a chciałbym go troszke odnowić, lecz nie mogę ich nigdzie znaleźć.. :/ Proszę o pomoc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Czy ktoś się orientuje czy do takiego opryskiwacza Pilmet http://olx.pl/oferta/sprzedam-opryskiwacz-pilmet-312-300l-CID757-IDbNhaJ.html#e9d4f24fd3 można dokupić zbiornik 400l bez konieczności jakichś przeróbek?

 

Ewentualnie czy podejdzie zbiornik od takiego http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-400l-CID757-ID6UgVw.html#69ba1a528e

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Panowie a ja mam problem z tym inżektorem.

Wrzucam inżektor do beczki z wodą a drugą końcówke do beczki opryskiwacza, a ten cienki przewód podpinam do rozdzielacza od lancy(bo akurat nie mam wolnego). I nie zasysa mi wody. W czym może być problem? Już dzisiaj jest późno bo miałem rozebrać ten inżektor. Jest tam coś w nim skomplikowanego, żeby go rozebrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jaki typ masz tego inżektora (zdjęcie) i w jakim to opryskiwaczu bo w starym pilmecie było zwykłe mieszadło w nowym jest inżektor.

 

 

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Zdjęcie jutro zrobie, opryskiwacz idnetyczny jak na zdjęciu https://www.google.pl/search?q=pilmet+termit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL66PNw6XMAhVBjCwKHfF7BYYQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657#tbm=isch&q=pilmet+termit+410&imgrc=72TiwINW7N9jLM%3A.

O i znalazłem identyczny inżektor jak u mnie https://www.google.pl/search?q=pilmet+termit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL66PNw6XMAhVBjCwKHfF7BYYQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657#tbm=isch&q=in%C5%BCektor+pilmet&imgrc=190d_NExZF5-TM%3A . Ale jutro zrobię jeszcze zdjęcie. Ale skoro by to nie był do tego opryskiwacza to raczej by nie dawali go przy zakupie.

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie jestem pewien ale czy tego drugiego węża grubego nie podłącza się gdzieś na ssanie w opryskiwaczu?

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

A no widzisz, ja też tego nie wiem, na poprzedniej stronie napisali żeby jeden koniec wrzucić do beczki z wodą, drugi do opryskiwacza a ten cienki pod rozdzielacz.
Odświeżam, wie ktoś jak podpiąć ten inżektor(eżektor-nie wiem jak to się fachowo nazywa) żeby zasysało wode z beczki ?

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wywal to dziadostwo, zrób sobie podłączenie prosto pod pompę i będzie po sprawie, ja tak mam już od kilku lat i jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj