krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

jaco25    300

Pilmet 615 lux z belką hydrauliczną waży 476kg bodajże, ja myślę zetorem 7211 luxa 615 targać, a za montuje do niego rozdzielacz dwu sekcyjny zewnętrzny i zrobię do przedniego zaczepu obciążnik z rury grubościennej zalanej betonem o wadze jakieś 150kg.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Pilmet 615 lux z belką hydrauliczną waży 476kg bodajże, ja myślę zetorem 7211 luxa 615 targać, a za montuje do niego rozdzielacz dwu sekcyjny zewnętrzny i zrobię do przedniego zaczepu obciążnik z rury grubościennej zalanej betonem o wadze jakieś 150kg.

 

Nie lepiej coś ciąganego? Masz taką tragedie (mokro) w polu że chcesz plecakowym latać?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kiedyś mialem krukowiaka herosa 600 15m i dawał bez problemu rade zetorem 7211 ze standardowym obciążeniem z przodu i na wąskich kolach

tylko jak złapał luzy na zwrotnicach resorowanych to trzeba było uważać na drodze, no i odrazu wyszły niedomagania hydrauliki

a tak to bez problemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

12,4 na 36, w sam raz do buraków

obecnie mam 13,6 na 38  i z przodu 12,4 w proximie i też znośnie tylko bardziej trzeba uważać bo jak nie to rządek tylnie przygniotą jak małe buraki

 

ale lepsze bo sie nie wrzynają jak nieraz maja 9.2 szerokie i opryskiwacz 1000 lub 1200 na plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nie lepiej coś ciąganego? Masz taką tragedie (mokro) w polu że chcesz plecakowym latać?? 

 

Opryskiwacz już kupiony także zostało mi dopasować go do zetora. Mokro nie ma (poza małymi wyjątkami). U mnie ciągany nie bardzo by zdał egzamin za małe kawałki za dużo nawracania.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Witam

Posiadam opryskiwacz Pilemt Terimit, czy da rade ciagnac nim wode z beczki, chodzi mi o to zeby pompa zasysala wode z beczki ktora bedzie ustawiona na przyczeie. Pytam bo znalazlem ostatnio przewod i jak pytalem taty to mowil mi ze to jest do ciagniecia wody no np.: z beczki, tylko on nie wie jak :D

Pozdrawiam

I sory za brak polskich znakow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

To wtedy gdzie weza podlaczyc ? Kurde nie mam jak zrobic nawet zdjecia bo stoi zastawionymi innymi maszynami :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Jak pamiętam to było dwa węże zakończone inżektorem.Cienki do rozdzielacza a grubszy do wlewu opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Podpinasz do wolnej sekcji w rozdzielaczu,jeśli niema wolnej to można przekładać węże na czas zasysania wody z sekcji na rozwadniacz. Można też dokupić jedną sekcję do rozdzielacza.Ale czy masz przy tym grubym zasysacz (inżektor),bo to jest najważniejsze(w nim woda z opryskiwacza zasysa wodę z beczki) tak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Panowie, jaka pompa w Pilmetach jest lepsza? Polska czy włoska? Model 400l 12m, proszę o szybką odpowiedź bo jestem na kupnie takiego z włoską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

brał bym raczej z włoską. 

ja w swoim mam polską , chodzi bez problemu od 1999 roku 

w drugim mam włoską i 3 lata też bez problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A nie wiesz może ile w przybliżeniu może wynosić koszt regeneracji takiej pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Witam ! Kupiłem nowy opryskiwacz Pilmet Europa 3021 . Nalałem pełny opryskiwacz wody , szykowałem oprysk Solubor , najpierw rozwodniłem go troche w wiadrze a później wlewałem do rozwadniacza , jak juz wszystko rozwodnilem , przełączyłem na opcje ,,Mieszanie " nagle zaczęła lecieć woda z zaworu bezpieczeństwa , po chwili pompa zaczęła dziwnie chodzić , bo wciagła cały olej , dolałem oleju włączyłem i w pare sekund oleju nie było ... Prawdopodobnie w pompie poszła jakaś membrana , ale co mogło byc przyczną? Czy od Soluboru mogło sie coś zapchać ? Musze czekać za serwisem aż mi zregenerują pompe , ale nadal zastanawiam się co mogło być przyczną. Miał ktos podobny przypadek? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Mam problem z ślęzą 1000 l 12 m rozpylacze 03 niebieskie pompa P-210 ta duża zespolona  tak jakby z 3 szt ;) Opryskiwacz ciąga C-360 3b 1400 obr prędkość robocza wychodzi ok 5,5 km/h .

Problem polega na tym że po ustawieniu np ciśnienia 5 bar wydatek cieczy podczas pryskania wynosi tylko 300 l/ha :o 6 bar 340 l/ha , Ciśnienie w powietrzniku 2,5 bar , wskazówka manometru ani strumień cieczy z dysz nie drgają. Filtry wszystkie czyste. Mierzyłem wydatek cieczy rozpylaczy to dla 5 bar przy 1400 obr wynosiło 1,5 l/min

 

Gdzie popełniam błąd czy co może być nie tak ?

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj