krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

Panowie co się mogło stać w opryskiwaczu?

2 dni temu wlałem wody by go uruchomić załączyłem wałek a tu w pompie były stuki na poczatku , i pompa wogóle nie ciągła wody.Potem się uspokoiło jak go przegazowałem i znowy wszystko było ok.

Widocznie nie zeszła z pompy woda i moze ten lód w pompie się tukł.

Jest to możliwe?

Nie uszkodziło się co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skret1    1

Mam pilmet lux 1015 i steyr 9105 do opryskiwacza mam komputer Unia Spray wszystko ustawiłem zgodnie z instrukcją i na h wpisuje 200 a wychodzi mi 300l/ha ile powinno być imp 300 czy 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

musisz zrobić sobie kalibrację przepływomierza, masz opisane to w instrukcji, i do tego zbadać ile impulców na 100 metrów robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skret1    1
Napisano (edytowany)

Ile powinno być w IMP./l

Edytowano przez skret1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skret1    1

Jak skalibrować przepływomierz Pilmet lux 1015 komputer Unia Spray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

opis w instrukcji, przecież nie będę ci tego przepisywał , instrukcja jest ogólnodostępna , użyj googla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Bardzo pilnie potrzebuję instrukcji do opryskiwacza pilmet termit.Jeśli ktoś ma bardzo proszę o szybki kontakt na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

Panowie chce prześnieć cały rozdzielacz z opryskiwacza Pilmet do ciągnika. Czy jest to możliwe i czy to nie będzie miało jakich konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A dlaczego nie jest to możliwe.

Przedłużasz wężę i robisz mocowanie w ciągniku do zaworu.

Miałem tak z 6 lat i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

koledzy mam pytanie jestem posiadaczem pilmet europa 2518 komputer brawo 300 s i jak pryskam zauważyłem ze niekiedy jak zacznę pryskać daje duże ciśnienie bo widzę po zbożu ze aż się rusz ale jak wyłączę i znów włączę jest jakby słabsze co by mogło być nie tak?? jeszcze jak kupiłem go to nie mogłem uzyskać ciśnienia po prostu na auto pryskam 250 litrów to musiałem jechać 2 km/h bo pisało ze zbyt słabe ciśnienie i sprawdziłem jak z ciągnika patrzy się na opryskiwacz to z lewej strony pod podestem był chyba zawór ze sprężyna w środku wykręciłem to a ona porostu zerdzewiała założyłem nowa ale nie wiem czy nie za mocna bo nie orginał i może nie puszcza ciśnienia tylko daje na lance co wy na to?? czy może jeszcze coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jako , że nie znalazłem opinii na temat opryskiwacza pilmet LUX na forum bardzo proszę wszystkich użytkowników o swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące tej maszyny.

 

Chciałbym zakupić Pilmet LUX 1015 miał by pracować z Deutz fahr agroplus 315

 

Bardzo proszę o opinie czy to dobry wybór lub zasugerować coś innego. Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

za mały ciągnik do tego opryskiwacza. 800 litrów to max

co do luxsa to nie jest zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to z doświadczenia czy to są Twoje przypuszczenia? Kolega pryska John deere 5080R Hardi Master 1200 l 18 m Teoretycznie też za mały ciągnik do tego opryskiwacza a jednak sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja 800 litrów pryskam case jx 60 i to jest max, jak zaleję 850 litrów + mycie zbiornika coś ponad 100 + masa opryskiwacza prawie 500 kg robi się dużo,

a DF o którym piszesz jest bardzo podobny do mojego ciąnika, a nawet krótszy i ma inaczej rozłożone masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie pamiętam teraz a zmyślał nie będę, ale kiedyś interesowałem się opryskiwaczami kuhna , i cena mnie przeraziła ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Ktoś na AF go ma ;p Belka 12 m i reszta chyba na full to cena 43 netto o ile dobrze kojarzę ;p xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj