kaczmarek28

jaki kompresor do spreżarki

Polecane posty

kaczmarek28    7

witam. Musze kupic jakiś kompresor do sprężarki bo stary już wysiadł :/ Był od jakiegoś jelcza bodajrze zalany olejemi tak to chodziło :). no ale obruciło panewke i nadaje sie do wyżucenia :/ i mam pyytanie od czego kupic żeby nie potrzebował smarowania z silnika tak jak na w ursusie c-330. Potrzebuje czegos wydajniejszego. Podajcie jakieś w miare tanie rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja gdy miałem jeszcze kompresor własnej roboty to miałem sprężarkę od kamaza (przynajmniej tak mi się wydaje że z kamaza bo tam widziałem podobne ) i była ona dwu tłokowa dość wydajna i nie była smarowana z silnika , wiec rozejrzyj się po jakiś złomowiskach za tym bo teraz tego można spotkać tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Witam chciałbym z pomocą taty złożyć swój pierwszy kompresor. Zbiornik zamierzam wykonać z butli lpg zezłomowanej, ponieważ mają dużą wytrzymałość. W garażu leży kilka silników elektrycznych coś dobierzemy. Problemem jest sprężarka. Kompresor musi być przystosowany do malowania natryskowego, chciał bym zacząć przygodę z lakierowaniem, nie mówię o lakierowaniu zawodowym ale od czasu do czasu prysnąć jakiś agregat, kosiarkę z czasem może ciągnik i tak do góry będę szedł do celu. Myślę że butla 120l wystarczy, ale wydajność powietrza musi być duża żeby jako tako to malowało. Nasuwa się teraz pytanie jaką sprężarkę dobrać za nie wielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Możesz zamontować dwie mniejsze sprężarki , wystarczy na silniku założyć koło na dwa paski . Silnik umieścić centralnie , a sprężarki po bokach . I najważniejsze , nie zapomnij o zaworze bezpieczeństwa , a najlepiej dwóch ( jeden wyłączający silnik , drugi taki jak w instalacji ciągnikowej ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Zawór bezpieczeństwa jest ujęty w moim planie. Nie pisałem o tym bo myślałem że jest to oczywiste dla tego co ceni sobie swoje życie. Naczytałem się już trochę tych tematów i mam mętlik w głowie. Dużo osób mówi że butla lpg to dobry plan inni zaś mówią, że to samobójstwo i lepszy będzie hydrofor. Chociaż mój rozum podpowiada mi, butla lpg w dobrym stanie będzie lepsza bo one wytrzymują ciśnienie do 30atm . Ciśnienie w hydroforze nie powinno przekraczać 6atm więc myślę że coś w tym jest. Pozostaje tylko dobór sprężarki, ewentualnie dwóch mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale zestarzeje się szybciej. Nie jest przewidziane by w niej znajdowała się wilgoć dla tego ma cieńsze ścianki niż bojler którego konstrukcja z góry zakłada większe ubytki materiału w płaszczu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

No i właśnie nwm co robić. Z jednej strony +/- . Ale kompresor nie był by w eksploatacji codziennej. Jednak raczej jesteśmy skłoni do butli lpg. A mogli by panowie polecić jakąś sprężarkę o większej wydajności ?. Rozumiem że z niczego nie zrobię niewidomo czego. No ale chińskie kompresory w różnych marketach jednak trochę kosztują. Wiem, na tym nie mogę zbytnio oszczędzać bo może skończyć się to tragedią no ale jednak muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A no rób. Zanim go przegryzie minie kilka lat na pewno. Rozerwać go nie rozerwie najwyżej dziurka wyleci. A to będzie znak że trzeba by wymienić.

A sama sprężarka.... ja mam z liaza dwugarowca i chodzi dobrze. Zalana olejem a głowica chłodzona płynem. Tyle że musi mieć obroty żeby była wydajna.

Osobiście wolał bym trzycylindrową ale pracującą na wolniejszych obrotach. W łączenie dwóch bym się nie bawił. Takie szewcowanie było modne 15 lat temu. Dziś jest dostęp do wszystkiego bez względu na nowe czy stare. Szukaj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Po prostu poszukam jakiejś używanej sprężarki najlepiej z jakiegoś samochodu ciężarowego, albo ciągnika ale o większej wydajności. A teraz, może podpowiecie jakie parametry musi spełniać kompresor żeby dało się nim malować. Myślę że 120l powietrza starczy ciśnienie na wyjściu pewnie koło 4 bar.. tak więc żeby sprężarka dawała rade. Zamierzam zacząć amatorskie prace lakiernicze i czegoś się nauczyć, więc proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Ja bym polecił kompresor z agregatu chłodniczego takiego jak kiedyś stały w zlewniach mleka (takie odkryte)

Agregaty nazywały się bodajże SM a kompresory SAW-40 już też dokładnie nie pamiętam mam właśnie taką sprężarkę od 10 lat używam do czyszczenia chłodnic w kombajnie , czyszczenie filtrów , pompowanie kół , białkowanie obory itp.potrafi napompować ciśnienie od 15 atmosfer , wydajność jest dla mnie wystarczająca ,no i widziałem na giełdzie za 150zł .


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Rozejrzę się teraz zimą za jakąś sprężarką i butlą i jak będzie czas to coś skonstruujemy. Ważne żeby miała jakąś wydajność. Moje jeszcze pytanie czy 120l starczy ? czy może złączyć dwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zależy jak chcesz go użytkować, jeżeli chcesz nim pracować często to zostaw to i kup oryginalny duży dwucylindrowy wolnoobrotowy, jeżeli do pierdół to do 120l butli dobry by był kompresor z silnika sw680 tj. hs29-hs31 o taki

tylko trzeba dorobić dekielek i koła pasowe, najlepiej jak z jednej strony napędzana jest przez silnik a z drugiej kompresor napędza pompę jakąś ze wspomagania i działa, te kompresory są na każdym szrocie.

Zaraz się ktoś znajdzie i napisze że z hs31 się nie da, da się ja mam z hs 21.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Witam a czy ktoś z Was miał styczność z takim kompresorem http://allegro.pl/pompa-powietrza-kompresor-sprezarka-v-860l-min-i3765984446.html Wedle opisu jest on dwutłokowy o wydajności efektywnej ok 600 litrów na minutę. Wedle opisu i ceny jest dosyć atrakcyjny ale coś ta cena wydajne mi się za mała względem używanych. Będę wdzięczny za każda sugestię bo od wczesnej wiosny będę przerabiał starą sprężarkę.

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Sprzedający prawdopodobnie celowo nie napisał czy ta wydajność jest na wejściu czy wyjściu.

Według mnie wydajność praktyczna na wyjściu nie będzie większa jak 400l/min.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przymierzam się do zbudowania sprężarki przede wszystkim aby dało się w miarę swobodnie malować. Jeśli chodzi o kompresor(pompę) to mam w planie kupić gotowca z allegro raczej jakiś "chińczyk" bo zbyt intensywnie nie będzie eksploatowana to powinno wystarczyć, może ktoś coś poleci. Silniki jakie mam to 2,4KW 2800obr oraz 5KW 2800obr coś mi się wydaje że pierwszy za mały drugi za duży ale z silnikiem problemu nie będzie jakiś się na szrocie kupi. Tylko jaką wydajność powinien mieć kompresor czy powiedzmy te 300l/min na wyjściu i silnik 3KW starczy?

Z tego co wiem to trzeba jeszcze parę elementów jak:

- wyłącznik ciśnieniowy 400V

- zawór zwrotny

- reduktor z spustem kondensatu

Czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

łoo ten pierwszy to potworek ;) , raczej celuje w niższy segment. Na allegro chodzą pompy w granicach 500-600zł o wydajności ok 300l/min choć różnie u róźnych to wychodzi i ciężko się w tym połapać. Wiem, raczej markowa pompe sobie odpuszcze bo kosztuje prawie 2 razy tyle. Z tego co piszesz to te 300 to chyba minimum aby w miarę swobodnie malować np przyczepe czy jakieś maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wszystko zależy od pistoletu jaki masz. Kiedyś u mnie malowaliśmy i pompował 3 tłokowy Wan i też dawał radę.

 

Ja kupowałem do tej mojej ostatnio cały zespół pompowy za 1380zł. model to AB510 jakbyś szukał. wiem że są tanie za połowę ceny ale ech nie wypowiadam się.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A czy miał i użytkuje(-ował) pompy ABAC? Jakie opinie i jaki model? Czy warte uwagi czy totalna wypromowana chińszczyzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Z tego co wiem to są włoskie pompy i chyba nawet produkowane w europie, ale i kosztują też nie mało choć są i droższe jeszcze. Większość producentów sprężarek je teraz montuje. Ja tam się jeszcze waham bo jakbym miał kupić nowa pompe najtaniej 600zł + silnik300zł+ cały osprzęt ze 300zł właściwie to tylko zbiornik mam swój + robota to nie wiem czy nie lepiej dołozyć ze 200zł i mieć fabryczny. Chyba, że jednak zamontuje własny silnik 2,4KW to już się bardziej będzie opłacało kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orientuje się ktoś z was czy możliwe jest zbudowanie kompresora z wykorzystaniem kompresora klimatyzacji z autobusu kom miejskiej chyba Solbus? Kompresor Webasto czterocylindrowy z własnym smarowaniem rozbryzgowym, 40,5 m3 h, ciśnienie 19 bar. Koło pasowe złączane z wałem korbowym elektrycznie przez jakieś sprzęgło elektromagnetyczne czy cewkę. Kompresor nie posiada chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Od klimy zwykle kompresory smarowane są olejem wymieszanym w gazie chłodniczym - ale jak w tych Solbus-ach jest to rozwiązane to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kompresor wygląda tak. Posiada wlew oleju i 2 wzierniki do sprawdzania poziomu. Interesuje mnie właśnie trwałość takiego kompresora. Do piaskarki były pewnie za słaby, ale do klucza pneumatycznego czy szlifierki mógłby być. Do chłodzenia mógłbym wykorzystać jakiś duży wentylator. 3b2aa908d2affd62m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam mam takie pytanie który kompresor będzie lepszy o ciśnieniu nominalnym 10 atm 590l/min czy 8 atm 650l/min do piaskarki 80l takiej z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

8 bar wystarczy do sprężarki ale nieraz mieć lepiej zapas do pompowania czegoś. kompresor nie zależy od pojemności piaskarki tylko wielkości dyszy w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniack1211
      Witam, mam pytanie, mam zbiornik na powietrze pod ciągnikiem, ze zbiornika idzie przewód ( rurka metalowa) do komresora ( wbudowanu orginalnie) kolo wlewu oleju do silnika ( ursus c-355) i mam pytanie czy ten kompresor pompuje cały czas CZY JAKOŚ SIE GO ZAŁAŃCZA I CZY TA BUTLA MA JKIŚ ZAWÓR ZE NP. PRZY ILUŚ ATM. WYPUSZCZA POWIETRZE CZY A JAKIEJ ZASADZIE JEST TO ROZWIAZANE, i jeszcze jedno . od butli idzie przewód do gniazda tam gdzie się wpina przyczepe ale po srdku jest rurka zagięta czy jak ten kawałek wytne i założe zwykły zbrojony wąż to wytrzyma, czy wystrzeli ten wąż.
       
       
       
       
      a tu link zdjecie poglądowe i to co ? jak ktoś wie to niech napisze : http://fotofotki.pl/pliki_img/pueqbq436tve94suqqf.jpg
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Moze ktos z was ma doswiadczenie z malowaniem duzych powierzchni w budynkach inwentarskich
      Jakich urzadzen urzywace do malowania wapnem emulsja itp
      Czym czyscicie powierzchnie sciany syfity ? na mokro czy na sucho?
      Interesuje mnie glownie malowanie za pomoca agregatu malarskiego lub podobnych maszyn na bazie kompresora
      Chce kupic cos do malowania tylko nie wiem czy to ma byc zwykly kompresor pistolet i zasobnik czy profesjonalny agregat malarski
    • Przez piotrek6967
      Witam wszystkich na forum. Jeżeli temat zakładam w złym miejscu to proszę oprzeniesienie.
      Rozpoczynam budowę kompresora do pompowania, okazyjnie malowania i cokolwiek innego się wymyśli. Posiadam butlę (190 litrów) 2 chłodnice powietrza i sprężarkę dwutłokową którą nie wiem jak podłączyć i jaki silnik ona potrzebuje.
      Sprężarka nie ma żeberek jak inne więc czym jest chłodzona? Ma dużo otworów na przewody i to kolejna zagadka. Jeżeli ktoś wie coś tym urządzeniu proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
      poniżej dołaczam zdjęcia
       
       
       
       
    • Przez denis667
      Witam mam kompresor samoróbkę i chce zrobić tak że jak się napełni zbiornik żeby się wyłączyła jak to zrobić ?
    • Przez waldek315
      Witam z kąt bezpiecznie pociągnąć 12v pod kompresor klimy i wentylatory w bizonie czytałem gdzieś że jak się pociągnie 12v z jednego aku to może się uszkodzić bo nie będą równo ładowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj