Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrJCBx7m    12

U mnie opinię ma bardzo dobrą :P

Wydajność także :P

6000 bel zrobione i bez żadnych poważnych awarii polecam !

Edytowano przez MrJCBx7m

Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Bez żadnych poważnych czyli jakaś była. Ja też mam taką od roku z rotorem i nożami wprawdzie zrobiłem tylko prawie 1000bel ale maszyna super, bez porównania do tych bez rotoru typu sipma(miałem Carraro to prawie taka sama). W dobrej słomie idzie zrobić nawet 50bel/h na luzaku nie jadąc szybko(new holland TD5050 II zakr 3 bieg) zgniot na 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

Ja siano NH TD95D (do sprzedania) na 40% II zakres 4 bieg i max obroty :D to wtedy szło :D

Były ale to wada fabryczna :P krzywka w podbieraku była tylko pospawana punktowo i od zamka w klapie z amortyzatora osłona się urwała i go złamało po czym zamek nie zamykał :D

Poza tym POLECAM !

Edytowano przez MrJCBx7m

Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalq66    121

Sam jestem posiadaczem prasy. Supeer sprawa. 12000 bel. Brak poważnej awarii tylko po długim prasowaniu tak jak u mnie po 8000 łańcuch pęk ale dostaniesz go w każdym sklepie z częśćmi.

U mnie pracowała New Holland TL90 ale teraz z Claas'em Arion 410. Belki wychodzą bardzo dobre dobrze zbite. Bardzo polecam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Mój wujek ma prasę BR z 2008 roku, zbiera z ok. 70 ha trawy i zboże.

Plusy:

wysoka wydajność, konkurencyjna cena, niska awaryjność, dobre rozprowadzanie siatki

Minusy:

hałaśliwa, słaba stal - pęka podbieracz, słabe smarowanie - w ogole nie smaruje drugiej strony, wymieniany siłownik tylnej klapy.

 

Póki co więcej awarii nie zaliczyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Potrzebuje informacji czy w sianokiszonce da radę z tą prasą ciągnik 87 km ? Bez noży ? I Czy da radę z połową noży ? Czy jednak trochę większy ciągnik by był odpowiedni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Ja prasuje New Hollandem TD80D z New Holland 544 cc (starsza wersja BR 6090cc) i w kiszonce bez noży spokojnie daje radę ale zgrabiane zgrabiarką karuzelową. Z nożami jeszcze nie próbowałem ale myślę że z 7 nożami i trochę wolniej powinien dać radę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czy jest możliwość ustawienia zgniotu mniej niż 10%? Bo siano trochę ciężkie do taczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

raczej nie w sterowniku, są dwa rozwiązania : 1. manualnie owijać wcześniej na wyczucie. 2. wyrególować czujniki od siły zgniotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

Witam. Pisze tutaj poniewaz nie chce zakładac nowego tematu. Mam prase New Holland br560a w sezonie 2014 zrobilem ok 500 bel sianokiszonki oczywiscie z wlaczonymi nozami. W zimie okazało sie ze kilka bell pocietych kilka czesciowo pocietych a reszta nie. Na komputerze pokazywalo ze sa wysuniete noze a takze sprawdzałem na prasie to było widac ze noze sa. Co zrobic by maszyna ciela te bele. Moze ktos mial podobny przypadek. A drugi mankament to jak zbijam belki tak ok 80% przy otwieraniu klapy gdy zwalniaja sie zamki słychac głosny stuk jak by cos sie urywało. jak sa mniej zbite np słoma na 40% to wszystko jest normalnie. Prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Panowie mam pytanko. od niedawna jestem posiadaczem br 6090 crop cutter. serwisant nie wyjaśnił mi jednej rzeczy. kiedy jade na ustawieniu automatycznym po sygnale włącza sie owijanie siatką gdy jest pełen balot. a w przypadku gdy kończe belowanie i w prasie mam tylko pół balota to w jaki sposób na automatycznym ustawieniu go owinąć? zrobiłem nią dopiero kilkanaście balotów stąd moje pytanie. z góry dzięki za wyjaśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Musisz przełączyć na tryb manualny, opuścić mechanizm do owijania siatki (po opuszczeniu mechanizmu siatka zacznie owijać bala) czekasz jakiś czas żeby dobrze owinąć bala, podnosisz mechanizm owijania bala i koniec :) W razie problemów napisz do mnie na prywatną wiadomość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Nie musisz nic przełączać. Po prostu na komputerku masz taki przycisk po prawej stronie na górze , którym właczasz owijanie . Narysowana prasa i strzałka. trzeba go przycisnąc i przytrzymać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na 250 kulek słomy zdarzyło mi się 3 razy że po wyrzuceniu balota nie był obwiązany siatką. Na sterowniku wszystko dobrze pokazywało coś źle zrobiłem czy poprostu tak nieraz się dzieje. Słoma sucha prasowane przy 38 stopniach w cieniu. To było pierwsze moje prasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Mój tata po 3 sezonach nie narzeka. 2 pierwsze sezony - 11 tysięcy kulek, zero awarii. 3 seczin - wymiana 2 kół zębatych, i jakieś pierdoły. Odnośnie słabego smarowania prawej strony, wymienić reduktory smarowania na 7 (od np. prasy Ursusa/Warfamy, NH ma chyba 3) i jest powiedzmy git. Koszt? do 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

Ostatnio gdy prasowałem u kilku gospodarzy zdarzało się że prasa źle liczyła bele to znaczy u każdego przynajmniej jednej belki nie policzyła. co to może byc ? Dodam że siatka owija się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj