Zaloguj się, aby obserwować  
Belarus820

Stoll V-202 Problem z auto pilotem.

Polecane posty

Belarus820    5

Witam was.

 

Mam taki mały problem z kombajnem. Polega to na tym gdy wlącze go na auto-pilota to orkan i wyorywacz idza na du i rwie wszystki buraki a powinnien tylko liście.Orkan jest dzwigniety na uciągaczu. na sama góre ale to i tak nic. Kopie belarusiem 820. Powinna być jakaś blokada żeby szło jezdzić na auto pilocie. a nie zeby orkan szedł w ziemie.

Edytowano przez Belarus820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie ma żadnej blokady,głębokość regulują czujniki, jak nie odcina opadania w odpowiednim momencie to znaczy jakieś kłopoty z czujnikiem, sprawdz na sucho czy działają lewo/prawo i od podnoszenia jak tak to znaczy że tylko ten jeden nie działa i trzeba szukac może brak dopływu prądu , u mnie w kostkach są w rogach po dwie kontroleczki (diody) jedna świeci ciągle, sygnalizuje prawidłowy dopływ prądu a druga zapala się w momencie zadziałania czujnika, tylko trzeba przeczyścić kostki bo czasem mogą być zamalowane, po tym poznasz czy dopływa prąd i czy kostka załącza elektromagnes przy kontakcie z magnesem. Może odkręcałeś magnes i odwrotnie go przykręciłeś i wtedy nie zadziała, to jest ważne bo jak będzie odwrotnie magnes przykręcony to zmienia się pole z przyciągania na odpychanie i kostka nie łączy napięcia. Napisz coś więcej jak długo go masz i od kiedy są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

No kupiłem go zima a teraz wyjechałem spróbować co i jak idzie i w tym problem jest ze jak go spuszczzam to idzie na sam dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dobrze Ci pisze Ptaszyna. Na 99% któryś czujnik. Są dość awaryjne. Sam miałem okazję kilka razy naprawaić u znajomych tego typu awarie. Sprawdż położenie magnesu a jak nie to wymiana czujnika. Nowy niestety drogi (ok 800 zł) ale można trafić tańsze z demontażu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Czujniki działaja bo diody sie świeca wszystkie tylko jeden elektromagnez przycziaga metal tak reszta sa dobrze .Prąd tez dochodzi bo diody sie świeca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym " elektromagnesem", postaraj się pisać bardziej zrozumiale i bez błędów. Masz na myśli ten okrągły magnes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Z prawej strony od zbiornika masz tam skrzynke i tam masz magnesy i do jednego jak przyłożysz metal to go przyciąga a do innych już nie przyciąga. Diody mam tam gdzie jest ten czujnik góra dół. Jak włacze auto-pilota to chodzi prawo lewo ale już góra dół nie,

Edytowano przez Belarus820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez sylwek90
      Witam posiadam zgrabiarke stoll 465 na jesieni podczas pracy urwało mi się jedne ramię prowadzące. Co mogło być przyczyną że pękło? i moje pytanie odnośnie wymiany na nowe czy można wyjąć stare i wsadzić nowe bez rozbierania jej całej?
    • Przez Jankes1012
      Zakupiłem używany ładowacz quicke q45 zamontowaliśmy konsole do ciągnika chcemy podczepieać, a tu problem. Po podłaczeniu węży okazuje się,  że główne siłowniki działają na tzw, krzyż jeden działa w jedną a drugi w drugą, po ponownym podłaczeniu jeden siłownik się schodzi do połowy a gdy przestanę dawać ciśnienie wysuwa się na maxa spowrotem.Euro ramka działa prawidłowo . Rozdzielacz od tura ma popsutą jedno wyjscie cały czas daje tam ciśnienie.Próbowaliśmy te siłowniki na jednej parze przy rozdzielaczu tej sprawnej poprzez rozłączanie węży dzieje się to samo. Poratuje ktoś?
    • Przez staszek87
      Witam. Chciałbym zapytac czy ktos z forumowiczow kupil najnowszy ciagnik t6 produkcja grudzień 2017 z ladowaczem Stoll na joysticku w podlokietniku? Ciagnik przyjechal z Anglii z seryjna adaptacja do ladowacza po dolozeniu ramienia joystick nie dziala. Ciagnik stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej juz 3 tygodnie ale serwis nie wie jak to naprawic i Anglicy ponac tez. Jak ktos ma taki zestaw i wszystko dziala prosze dac znac. 
    • Przez STP
      Witam. rok temu zakupilem uzywanego stolla v50 ze zbiorem lisci. warunki do kopania buraka byly bardzo niesprzyjajace, ciegle opady spowodowany ze liscie burakow byly ogromne i krachte (strasznie opite woda, ciegnely sie i nie lamaly). dodatkowo bloto i glina. z filmikow stolla na yt myslalem ze moje 4h buraka opanuje spokojnie z jednym pracownikiem. mylilem sie. stoll od poczatku nie dawal sobie rady, oglawiacz sie zapychal, tasma stawala, paski sie palily a buraki niekiedy zostawaly w ziemi. czesto tez smieci z lisci z burakow zapychaly sie miedzy wyorywaczem a oglawiaczem. najgorszy byl wlasnie ten oglawiacz. oglawiacz w stollu v50 posiada wiele regulacji, lecz po wielu regulacjach praca sie nie polepszyla. praca szla mozolnie, za kazdym rzedem glebiej w pole sie pogarszalo z powodu blota albo gliny. doszlo do tego ze ntz 82 o nowiuskich oponach stawal w blocie wraz z kombajnem i byl potrzebny kolejny traktor. wkoncu zapnelismy do kombajnu prona 1025 o szerokim ogumieniu. po kilku okrazeniach pronar wyryl sobie taka bruzde ze podniesiony oglawiacz ryl o ziemie, a sila traktora poprostu zlamala cala ta rame od oglawiacza wraz z tasma. zakupilismy cala nowa rame, zamontowalismy ja i wzmocnilismny. wyregulowalismy ja tak zeby miedzy wyorywaczem a oglawiaczem byl jeszcze jeden rzadek przerwy (po prostu odsunelismy oglawiacz od wyorywacza na jakis metr). wkolko zapychal sie oglawiacz, liscie stawaly miedzy oglawiaczem a tasma, wtedy paski sie slizgaly. postanowilismy wiec naciagnac paski z mysla troche wiecej mocy spowoduje ze te liscie po prostu jakas sie przecisna. to byl zly pomysl bo paski sie juz nie slizgaly, oglawiacz nadal sie zapychal a cos musialo niewytrzymac. za kazdym razem gdy zapchal sie oglawiacz a operator nie zdazyl wylaczyc przekaznika pekaly lancuchy od tasmy,  lancuchow jest tam kilka wiec pekaly w kolejnosci losowej. wkoncu po najrozniejszych kombinacjach alpejskich wyporzyczylismy neptuna, ktory nie dawal rady wykopac 0.3h dziennie (ale nadal to bylo duzo lepiej niz stoll, ktorym 1h kopalismy w kilka dni). wkoncu sobie odpuscilismy i wynajelismy rope bez zbioru lisci na ktorych nam zalezalo.

       
      i teraz mam pytanie, czego byla to wina ze to tak nie szlo? noza od oglawiacza? ogolnie maszyny? czy moze ten mokry rok to spowodowal? 

       
      i mam kolejne pytanie, czy liscie buraczane od ropy czy od holmera nadaja sie do zakisniecia? bo w teorii one nie zakisna bo te kombajny nie zbieraja glowek od burakow. czy istnieje dla tego jakas alternatywa, np. zasypanie wyslodkami.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj