Polecane posty

KubaElceser    0

Cześć chłopaki. słuchajcie moim zdaniem seria R jest dużo lepsza niż M ponieważ R to podstawowa seria tego johna a te M'ki i E to już podmodele i miałem ostatnio styczność z M to John Deere 6140M który ma 140km ma tylko 4 cylindry chociaż myślałem że ma 6 ponieważ R i M mają taką samą ramę. Hmm wiem rówież że kabina jest dużo większa w R i bardziej komfortowa niż w M.

Ja również myślę o kupnie nowego ciągnika John Deere 6130R-150km, 6 cylindrów.

 

Aktualnie mam John Deere 6620SE i rozmawiałem z sąsiadem u którego był ten właśnie John Deere 6140M

że mój John Deere 6620 pomimo 135 km jest silniejszy niż ten 6140M a to ze względu na liczbę cylindrów

ponieważ mój JD posiada 6 cylindrów.

 

Kończąc mogę odradzić Tobie kupna John Deere 6M i zachęcić do kupna 6R

Ps. Jeszcze poruszę temat ceny:

John Deere 6130r z full wypasem kosztuje ok 350tyś

John Deere 6140m (chyba też z full wypasem) kosztuje ok 300 tyś lecz jeśli chcesz mieć 6 cylindrów musisz dopłacić ok 10/20 tyś.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem posiadeaczem 6170R na AP i rewelacja, tak wiec Plecam Ci R-eczkę, napewno komforcik bedzie tak zadowalajcy jak i w moim choc sporo wiekszy. Poprostu musicz rozsadnie Sie zastanowic czy wykorzystasz wszystkie funkcje w R czy poprostu w zupelnosci wystarczy Ci M za ok 35tysiecy mniej. Lecz pamiętaj lepiej dołozyc te 30tys niz zas załowac przez kilka lat ze nie dołozyles bo rozumiem ze ciagnik jest kupywany jak wszedzie na kilka lat a nie na rok.

U mnie natomiast drobne usterki dzieciece to brak swiatel bocznych w kabinie serwis usunal usterke poprzez podlaczenie sie do komputera. oraz wymieniona została nowa rura od filtra czastek stałych co idzie do tłumika. Mowili ze poprawa produktu u wszystkich modelkow 6170R w danej seri produkcji. Cos wiecej pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaElceser    0

Słuchajcie a czy nowy John Deere 6130R-150KM nadaje się na gospodarstwo 50ha pod maszyny:

-pług 5 obracane 50 z wałem

-Joskin Quadra 18000l

-przyczepa tak 14/15 t tandem

-gruber 4m

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Kuba jak sama numeracja mówi R6130 nie ma 150kM tylko 130 , i raczej 5 skibowego pługu do niego bym nie zapinał , należy liczyć te 30KM na korpus więc przyzwoitość nakazuje minimum 150KM tak więc musiał byś rozglądać się za R6150 lub M6150 , idealnym ciągnikiem do tych maszyn był by R6170 takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Ludzie po co chipowac R? Kupic odpowiedni ciagnik i tyle. Zreszt nie piszcie kup se 105 i zrob to i to zeby mial 140km bo to nie ma sensu bo nie potrzebuje ktos widocznie 140 tylko 100km. Co do postu wyzej to da rade z tymi sprzetami.

 

Jak nie da rady w 5 w/w ciagnik jak 100 konny da rade w identycznej tylko 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaElceser    0

Ale jak rozmawialiśmy z dealerem to mówiliśmy, że chcemy johna która ma 150/160km a on zaoferował nam 6130r z ipm(150)km aktualnie mam johna 6620 i do niego zaczepiam overum 4x50 oraz joskin 14000l i 3m gruber.

 

I jeszcze czy taki ciągnik i takie maszyny które wymieniłem wcześniej nie są zbyt duże na moje gospodarstwo pomóżcie koledzy rolnic.

 

Liczę na wasze odpowiedzi. ;)

Edytowano przez KubaElceser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Ale to jakie konkretnie funkcje oferuje seria R ?

a ten ciągnik ma mieć 125 km a nie 140 :D (Za dopłatą można mieć jednostkę 6-cylindrową)?

@Kuba Elceser cenny w brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siema deny tu Kuba tylko na nowym koncie.

 

No ta R'ka była by na full wypasie, 6 cylindrów, opony chyba 650 i hmm cena to wiem że 350 z vat lecz podatek i tak zostanie dla nas odliczony ponieważ jesteśmy vatowcami.

 

To jak pomorze ktoś z tym ciągniczkiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Już byłem przekonany do M , lecz nagle ktoś brzydkie słowa na niego napisał i znów nie wiem :C

Dla mnie to i tak była by wersja podstawowa ^ ^ Ewentualnie tuz i oś nic więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchaj deny lepszym modelem jest R i myślę że każdy ci to powie

a wracając do mojego pytania czy jd 6130r 150km nie jest za duży do gospodarstwa 50ha ?? pod maszyny które wcześniej wymieniłem ?? :D czy może potrzebował bym innego zapotrzebowania mocy

Pomóżcie

I te forum jest świetne i ludzie są świetni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

A wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie działa amortyzowana oś w tym ciągniku ?

I co tam się wyrabia (że po jakimś czasie się zepsuje) i jakie mogą być tego koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja mogę Tobie wytłumaczyć jak to działa.

oś działa na siłownikach i jest też zabezpieczana łańcuchem. Bardzo przydatne podczas dróg na których jest wiele dziór

Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@@John6620

 

Pleciesz takie głupstwa że masakra, nie wiem czy jesteś dilerem czy jesteś tak ślepy że diler wcisnął ci kit że 6140M ma 4 cylindry, on ma tyle samo mocy co R'ka, zapewne tak samo cię oszukuje że JD 6130R ma 150km, żebyś później poszedł do nich i zapłacił za podniesienie mocy i częściej bywał w serwisie naprawiając tarczki i inne d*perele.

Reasumując M'ka różni się od R'ki inną kabiną i ogólnie wygodą, nie wiem jak jest z pompą paliwową ale to chyba to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja również myślę o kupnie nowego ciągnika John Deere 6130R-150km, 6 cylindrów.

Mała poprawka- model 6130R ma silnik 4 cylindrowy. Ma taki sam rozstaw jak ciągniki 6 cyl. (6140R i 6150R), ale tam siedzi 4 cyl.

Nie wiem czy te 4 cyl. da radę w pługu 5 skibowym obrotowym i do tego jeszcze z wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

@Deny to może i ja Ci coś podpowiem przede wszystkim pomyśl dlaczego John Deer jest znany i kupowany na całym świecie,bo to dobre ciągniki a nie dlatego ze jes zielony bo "ścierwowate" Deutz-Fahry też są zielone.Tak się składa że mam i półprodukt SDF-a i JD6115M .

Za jelonka zapłaciłem prawie 300 tysiaków brutto bez paru stówek a wyposażenie to skrzynia24x24 autoQuad z ecoshiftem ,miękka oś,orginalny przedni tuz,3 para hydrauliki,dodatkowe reflektory kabiny,klima,opony tył 540R38,zaczep automatyczny. Więc jak będziesz chciał ze słabszym wyposażeniem to i taniej wyjdzie.R-ką nie jeździłem ale M-ką w porównaniu z Agrofarmem410Gs jeździ się o niebo lepiej to inna klasa ciągników.

Wspomniałeś o Valtrze więc dla mnie to jest taki bardziej siermiężny i jak mi wyliczyli jak ja stałem przed wyborem zakupu to o jakieś 20 tyś był droższy od JD i do tego Valtra była by z AdBlue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chłopaki jak czytam różne fora i przeczytałem kilka gazetek to John Deere 6130r ma 6 cyl

 

A jeszcze zapytam ile mógł by kosztować JD 6150R/6160R ??

I czy nie są one już za duże na moje gospodarstwo.

 

A ten jd 6130r ma 150km z inteligentnym zarządzaniem mocą.

 

Proszę o odpowiedź.

 

zobaczcie:

John Deere 6130r : http://www.johndeere24.pl/?page_id=1847

John Deere 6140r : http://www.johndeere24.pl/?page_id=1852

John Deere 6150r : http://www.johndeere24.pl/?page_id=1856

popatrzcie sobie czy mówiłem nie prawdę.

I jeśli możecie ustosunkujcie się do tego.

 

A jeszcze dodam, że podczas transportu do johna 6130r powyżej 12km/h załącza się 170km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No i sam sobie odpowiedziałeś podanym linkiem http://www.johndeere24.pl/?page_id=1847, że 6130R ma silnik 4 cyl. :). Tam nie pisze, że to jest 4 cyl, ale poj. 4,5l to zdradza, ponieważ 6 cyl to 6,8l. Poza tym owe 150KM jest z IPM, ale ja brałbym bardziej pod uwagę te 130KM przy doborze maszyn do tego ciągnika :).

50ha spokojnie obrobisz 6130R, ale nie zaszkodzi mieć zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Fakt, od R140 zaczyna się z 6 cylindry, więc jak możesz to nie bierz R130 jeśli chcesz używać go do tego co napisałeś, EPM tak jak napisałeś załącza się przy 12 km/h a przy orce albo ci się załączy albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

@zizuza Nie wiem dlaczego uzywasz określenie "ścierwowate" ponieważ są to dobre ciągniki ... ! I ja wiem co cię boli , boli cię to że ci się trafił wadliwy i jak mniemam masz błąd z avatara....

Sam posiadam 2 DF i sprawują się bardzo dobrze .. Wracając do porównania Agrofarma i M własnie to JEST INNA KLASA CIĄGNIKA ... To tak samo jakbyś patrzył na komfort mercedasa za 200 tyś i jakiegoś fiata "panda" czy coś ... To są 2 inne ciągniki z czego jeden jest prosty , do prostych zadań więc tu nawet NIE MA co porównywać ..

A co do cenny to o ile tej ceny trzymają sie dilerzy to dobrze , bo widzę ze u ciebie jest dosyć sporo "dodatków" a nie przekroczyłeś 300 tyś .. :)

 

Podsumowując to nie oceniaj całej marki ze względu na jeden model który akurat tobie trafił się wadliwy...

@John6620 to że on oś jest na siłownikach zabezpieczona łańcuchem to ja wiem .. Bo to się da wywnioskować nawet z filmików , ale co w tej osi z czasem "siądzie" i bedzie wymagało wymiany , i jakim kosztem :D (To mnie interesuje)

I to że John Deere posiada fabryki na licencjach rozsiane po świecie to żadna nowość bo to nie jedyna firma .. To że kupują te ciągniki to też nie dowód tego ze są najlepsze , znam gospodarzy którzy mają po 5 ciągników jedne marki i to akurat nie john deere tylko NH ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Widzę że kwestia Deutza bardzo cię rozdrażniła.Nie tylko mi się trafił bublowaty,i mimo tego że usterkę potencjometru pedału sprzęgła usunięto za 20 podejściem to tały czas się coś przytrafia.Głupia sprężynka pękła w pompce paliwowej a to już wydatek 1200zł netto za pompkę bo samej sprężynki nie kupisz tylko musisz kombinować.Parę razy ręczną pompką ruszyłem to pękła przepona(taki kapturek od góry) to już kolejne 350 netto ,cieknie siłownik podnośnika a w polu prawie nie pracował a ciagnik ma dopiero 600 godź przepracowane.Wszytkie deutze w okolicy się sypią u jednego skrzynia biegów się rozsypała u drugiego podnośnik itd.szkoda słów,Kazdy ma prawo nazywać jak mu się podoba od pieszczoszków do ścierwa i proponuję nie zagłębiać się dalej w tej kwestji. Wszytkie się psują niewątpliwie tylko nie wszytkie można szybko naprawić. Ostatnio w Poradniku Rolniczym opisany był NH rolnika z pow.poddębickiego króremu bubla wepchneli i nie mają pomysłu na naprawę i go zbywają.W dziale SDF wiele postów w stylu "Agrotron-brak mocy" a to już ciągnik niby z wyższej półki.Osobiście słyszałem od człowieka który pracował w dziale sprzedaży Zetora że te ciągniki mało się psują więc może idź w tym kierunu .I nie pisałem tutaj że JD sa najlepsze tylko dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A u ciebie ten Deutz już chodzi tak jak powiniem czy dalej wyskakuje tem błąd?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchajcie a ile mogą kosztować tak +/- John Deere 6140r i John Deere 6150r

 

Posty połączono

 

Napisany Dzisiaj, 15:45

A jeszcze słuchajcie jaką byście mi wybrać skrzynię ?? do

JD 6R

 

Opcja "edytuj" działa.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

@zizuza ja mam i Agrotron i Agrofarma oba sprawują sie b,dobrze i nie wiem czego ty oczekujesz oczerniając markę SDF ? Myślisz ze jak napiszesz pare słów to ci go narpawią ?

Tak samo wydaje ci się ze jezeli bys miał za agrofarma jakiegos JD to by był tak za***isty (pod kątem marki) żeby ci się nie psuł ? We wszystkim jest kwestia szczęścia , poza tym posiadam też Zetora Forterrę i RÓWNIEŻ sprawuje się dobrze więc nie opowiadaj mi historii co oznacza "zetor" ..

Wymieniając cenny poszczególny części uważasz ze to dużo ?.. JD ma jeszcze ładniejsze ceny przy czym do DF chcąc szukać to i zamienniki znajdziesz ..

Tak , nie drąż juz tego tematu i nie sprzeczaj się z ludźmi którzy mają po kilka sztuk ciągników tej marki chcąc wmówić im że to "gówno" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Ja w grudniu biore 6140R z przednim tuzem, skrzynia autoquad z eco. opony 540 i 580 za 290 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja zastanawiałem się też nad nad 6140R john deere , albo case puma 160 ceny podobne case może z bardziej komfortową skrzynią i wyposażeniem ale czy nie lepiej kupić johna? chociaż trochę boję się tego filtra....

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj