edzio

Jaki pług dopasować do 6830

Polecane posty

edzio    1

Witam.wszystkich miłośników JD. :rolleyes:. szukam informacji odnośnie KVERNELANDA i JD mam pytanko.zastanawiam sie nad kupnem JD 6630 lub 6830 w Comforcie :( Ale niewiem czy 6830 da rade z kver obr 4+1 i pacomat(chodzi mi o udżwig i bujanie przy obrocie i nawracaniu :( ).JD6830 ma 140km ale wage,udżwig i wymiary JD6930. Jak 6830 nie da rady to chyba zostane przy 6630 3+1 i pacomat.morzecie mi doradzić czy ktoś miał taki zestaw z 6830 lub6930. :rolleyes: pozdrawiam

 

Ps.zastanawiam sie nad tez khunem multi master 122 4+1 bez pacomatu.


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
tak prześledź i zobacz jakie zdanie mają "INNI"

nic nie sugerowalem, a temat poprostu zawiera duzo informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

:rolleyes: Dzięki akurat tam jeszcze nie byłem wcześniej.Już jestem pewniejszy.JD6820@ a jak sobie radzi na terenach podmokłych wiosnom. mam wontpliwości co do cienrzaru jak utonie to do zimy bende czekał asz żiemia zamarznie.miałeś jakieś powarzniejsze utoniencia,bo u mnie to piachy i durzo niskich terenów. :(

jak już to dzięki a nie dzienki!!!

 

 

OK :( jestem tu dopiero od niedawna dzięki za podpowiedz.pozdrawiam :rolleyes:

Edytowano przez Pavel
Literówki

moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

jak sie martwisz o udźwig i obrót oraz z tym czy go uciągniesz to kup pół zawieszany z płynną regulacją cięcia. Zawsze możesz wtedy brać 30cm na korpus...

 

a pomorskie to piachy... wiec jestem wstanie uwierzyć że 6830 uciągnie 5 skib.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
jak sie martwisz o udźwig i obrót oraz z tym czy go uciągniesz to kup pół obracalny z płynną regulacją cięcia. Zawsze możesz wtedy brać 30cm na korpus...

 

a pomorskie to piachy... wiec jestem wstanie uwierzyć że 6830 uciągnie 5 skib.

Ja nie mam ani piachów ani madów ale są ciężkie gliniaste i jak warunki ok to 6820 targa te 5x48 bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
co to za plug pół obracalny?

 

he, już poprawiłem tą bzdure :( nie wiem czemu tak napisałem :(

 

 

@JD6820 szerokość nie ma aż takiego wpływu na orke jak głebokośc. Wiec podawaj jeszcze tą daną do kompletu :rolleyes: bo na 15cm to i 6 skib uciągnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ten JD 6830 ma chyba większą moc niż piszesz,ja chce kupić 6630,a te z serii 30 mają inteligentne zarządzanie mocą i jego moc jest taka:140-149 KM,więc ten 6830 musi mieć jakieś 150-159KM(mam na myśli wersje niemiecką) z tymi robionymi w Polsce może być ineczej.Ja kupuje wersje niemiecką i mam taką moc jak wspomniałem pare linijek wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

MAV chętnie bym kupił pół zawieszany ale nie mogę :rolleyes: mam tylko jeden kawałek większy 17ha a reszta to po od 5 do 3.I nie miał bym gdzie tym zawracać,chyba że na polu sąsiada :rolleyes: .Więc musi być zawieszany.

A o to czy mi go uciągnie sie nie martwię bo wiem że uciągnie,kumpel kupił belarusa 95,2 i pług kver 4 zagonowy i ma go rozkręnconego na maksa 2,0m i ciągnie. a u nas nie można za głęmboko orać bo żułty piasek sie wyoruje :(


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

Więc w sąsiedniej wsi niedawno kupił jeden znajomy 6930+kverneland 5 skib+pacomat. Podobno pług jast jakos zdalnie sterowany i gdy ciągnik ma za ciężko to pług sam automatycznie zmniejsza szerokośc orki(nie słyszałem o czymś takim nigdy no ale jak za pług da się 90 tys netto o możliwe że takie cos jest;))

 

A teraz może czy daje rade-hmm co do uciągu nie ma problemu to z obrotem już tak-podczaz wykonywana uworci przud ciągnika podnosi się tak więc nie radze pługa 5 skibowego do tego ciągnika już lepiej do tej większej serii(7xxx)

dodam jeszcze ze ten zanjomy najlepszych gleb nie ma (3b-5)

 

Ja bym radził 4skiby z pacomatem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1
ten JD 6830 ma chyba większą moc niż piszesz,ja chce kupić 6630,a te z serii 30 mają inteligentne zarządzanie mocą i jego moc jest taka:140-149 KM,więc ten 6830 musi mieć jakieś 150-159KM(mam na myśli wersje niemiecką) z tymi robionymi w Polsce może być ineczej.Ja kupuje wersje niemiecką i mam taką moc jak wspomniałem pare linijek wyżej.

 

 

Zbadzam sie. ale ty muwisz chyba o PRENIUM a mi chodzi o COMFORT lub clasikk.A 6930 ma 150+20km :rolleyes:

 

(TOMEK)

Ja bym radził 4skiby z pacomatem :(

 

 

 

Z ym pługiem Kver 5 +pcko to jest racja diler mi też mówił o tej funkcji.praktyczne ale tyle kasy :rolleyes:

Co do tych 4 skib to dobra rada 5 skibowe są dużo droższe niż 4-ki


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Znajomy ma 6620 i jeździ nim 9km/h z ibisem 4x40 na średnich glebach. Więc jeśli nie masz ciężkich ziem to nie powinno być problemu z 5x40 lub 4x50 + packomat ale wtedy nie będziesz miał zapasu mocy na ciężkie warunki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Zbadzam sie. ale ty muwisz chyba o PRENIUM a mi chodzi o COMFORT lub clasikk.A 6930 ma 150+20km :rolleyes:

 

Sory nie wiedziałem,tak mi chodziło o premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Ale namieszaliście...

 

więc ten 6830 musi mieć jakieś 150-159KM(mam na myśli wersje niemiecką) z tymi robionymi w Polsce może być ineczej.Ja kupuje wersje niemiecką i mam taką moc jak wspomniałem pare linijek wyżej.

 

 

które to JD są robione w Polsce :rolleyes: ? :( dobry żart

 

 

ta taka funkcja o której mówił komuś tam dealer , a o której wspomniałem w swoim pierwszym poście w tym temacie sie zwie:

"płynną hydrauliczną regulacją szerokości roboczej (cięcia)" - i to żadna nowość (tak z 40 lat ma :rolleyes: )

 

a dodatek ten kosztuje w różnych markach około ~3-4 tyś zł/para korpusów.

 

Różnice pomiędzy 6830 a 6630 jeśli chodzi o masę, są tak nikłe, że nie wyobrażam sobie żeby ciągnik ten normalnie współpracował z 5 skibami zawieszanymi.

 

Pewnie mamy różne definicje normalności... więc powodzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A ja sobie wyobrażam, skoro 4 cylindrówka 100 konna pociągnie 4 skiby (z trudem) to czemu nie miałaby pociągnąć 6 cyl (około 150 koni) 5 skib? :rolleyes:

 

No chyba że na bardzo ciężkiej ziemi albo na górkach :(:(

 

Ale jeśli założymy do niego jeszcze packomat to niema bata -nie pójdzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
he, już poprawiłem tą bzdure :( nie wiem czemu tak napisałem :(

 

 

@JD6820 szerokość nie ma aż takiego wpływu na orke jak głebokośc. Wiec podawaj jeszcze tą daną do kompletu :rolleyes: bo na 15cm to i 6 skib uciągnie :rolleyes:

jak piszemy o orce to przynajmniej 25 cm bo 15 cm to głęboka podorywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@robertbara nie chodzi o to czy pójdzieczy nie -chodzi o to czy go podniesie i obróci a przy tym nie straci sterowności (bo z uciągiem nie ma problemu)

ten mój znajomy najlepszych gleb nie ma ale ma trochę górek i pługu bez pakomatu jest ok ale jak założy pakomat to już tak wesoło nie jest :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
Witam.wszystkich miłośników JD. :(. szukam informacji odnośnie KVERNELANDA i JD mam pytanko.zastanawiam sie nad kupnem JD 6630 lub 6830 w Comforcie :( Ale niewiem czy 6830 da rade z kver obr 4+1 i pacomat(chodzi mi o udżwig i bujanie przy obrocie i nawracaniu :rolleyes: ).JD6830 ma 140km ale wage,udżwig i wymiary JD6930. Jak 6830 nie da rady to chyba zostane przy 6630 3+1 i pacomat.morzecie mi doradzić czy ktoś miał taki zestaw z 6830 lub6930. :rolleyes: pozdrawiam

 

Ps.zastanawiam sie nad tez khunem multi master 122 4+1 bez pacomatu.

Jak chcesz do 6830 5skib kverneland to musisz brać z miejszymi odstępami między korpusami(85cm),obciążnik z pszodu 900kg i płyn w pszednie koła no i powinien dać rade (szer orki max.5x48cm)BĘDZIE MIAŁ TEN PŁÓG.. Jeśli 4skiby to 95cmmiędzy korpusami i spokojnie styknie 6630 (szer orki max 4x52cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

zapomniałem że można założyć 2t obciążnik na przód...

 

@robertbara ja nie twierdze że nie pójdzie z 5 skibami, tylko twierdze że kiepską to będzie miało stabilność. I tak naprawdę będzie to na styk.

 

jak to mówią: lepiej o metr za dużo niż o milimetr za mało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@mav tu masz racje choć ja do swojego jak założyłbym obciążnik 900 kg na przód to byłoby nieźle, tyle że u mnie są równe tereny.

 

Jeśli masz dużo resztek pożniwnych to polecam 95 cm odstępy.

 

Tak wracając do sedna sprawy ja wziąłbym 4 skibówkę z Packomatem 95 cm słupica od słupicy. Po prostu szybciej pojedziesz i na pewno szybciej zawrócisz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

A tera ja wszystkich zaskoczę :(

Dzwoniłem dziś do dilera firmy merol.opowiedziałem mu o co chodzi i powiedział że sprzedawał 6830+kverneland4+1i pocomat

ale nie mówił jakie odległości między korpusami były :rolleyes:

Powiedziałem że na ziemie lekkie,a on powiedział że 6630 + kverneland4+1 bez pocomatu też da rade,

z dociążeniem oczywiście :(

 

miał ktoś taki zestaw?,ale to chyba nie zda egzaminu :rolleyes:


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Do 6630 to 3+1+pacomat zawsze jakas rezerwe mocy trzeba miec :rolleyes:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja popieram wypowiedź @lysyrolnik i brał bym 6630 z 4 obrotową, sam mam taki zestaw we wniosku na PROW, chciałem brać większy, ale po co więcej płacić za ciągnik i osprzęt, jak można wziąść mniejszy i lepiej wyposażony, chyba że masz setki ha do orania. Jeśli chciałbyś 5 obrotową to tylko pół zawieszaną, ale taką negujesz z powodu małych działek.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1
Do 6630 to 3+1+pacomat zawsze jakas rezerwe mocy trzeba miec :rolleyes:

 

Dam ci przykład Belarus 95,2 86km ciągnie kvernelanda 4 zagonowy rozkręcony na 4*50

I jeszcze jeden Masey F 135km ciągnie 5 skib zagonowy pół zawieszany a ten sam pług wcześniej ciągał Belarus952 86km

 

A ja mam Mtz-a 82km i atlasa4 na chyd rozstawionego na 1,75cm idzie powoli 5km/h niestety,

 

 

i chyba już zdecydowałem na razie przystanę przy 6830comfort +kverneland4+1 a pacomat jeszcze rozważę,

tym bardziej ze między cenom 6830 a 6630 to tylko ok2000euro :

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :rolleyes: :(


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj