Skocz do zawartości
BrT93

Jakie odmiany wczesne kapustne pod tunel foliowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BrT93    0

Witam! Jakie odmiany kalafiora, brokuła, kapusty sadzicie pod tunel foliowy? Myślałem nad odmianą Jetma kapusty polecacie? A brokuła Lorda , kalafior zas Solis co sądzicie o tych odmianach?

BrT93    0

W tym sezonie siałem kapustę Jetma i Tucana. Kalafior Speder. Interesują mnie wczesne odmiany co powiedzie o odmianie kapusty Veronor?

Kiedy zaczynacie siać? Zakładacie tunele na zimę? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Ogrodnik    0

Witam

Ja w zeszłym roku siałem Jatme około 25 grudnia, zbiór poczętek maja. Plusy odmiany to wczesność, wyrównany plon, brak jarowizacji. Minusy luźle główki nie do kończ związane(może to wina tego że uprawiam je w szklarni i miały trochę za ciepło na wiązaniu). W tym roku chcę spróbować z jakąś inną odmianę wczesnę, zastanawiam się nad Jetodor F1, Tucana F1 lub Kevin F1. Macie doświadczenia z tymi odmianami?

BrT93    0

Tucana późniejsza odmiana od Jetmy lecz cięższa, większe główki i moi zdaniem mniej wymagająca sadzę już ją kilka lat. Jednego roku na próbe zasiałem Kevina, fakt wcześnie wyszła lecz główki bardzo małe i lekki 8 w klatke. Kolego poczytaj o Veronor opis ma bardzo ładny lecz co w praktyce? Może ktos próbował juz tej odmiany..?

stopka    0

Witam.

Co do Jetmy- wczesna, chyba nawet pierwsza ze wszystkich, ale chyba wymaga lepszych ziemii-żyznej

Kevin- kapusta w szpic, ma mały rdzeń-dlatego wąska i lekka.

Veronor- ładna, dość szybko zawiązuje głowki ale-późniejsza ze względu na dłuższy czas zbijania głowek, długo robi się twarda..

Mirror- podobnie do jetmy, wyrównany plon.

Umówmy się,że każda wczesna odmiana nie będzie robić głowki jak głazy, ze względu na krótki czas wegetacji, poza tym żadna też nie osiągnie ponad 2kg, chyba ,że ją przytrzymamy ale wtedy tracimy na cenie ...

BrT93    0

Wydaje mi się, że Tucana do wczesnych nie należy ale u mnie wypada najlepiej. W tym roku spróbuje z Veronor (papierek na próbe) ...

Koledzy a jakie odmiany brokuła pod tunel na wczesny zbiór. Od kilku lat sieje Lorda popularna odmiana i nie potrzebuje żyznej gleby, lecz wydaje mi sie że jest to średnio wczesna odmiana ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez benek79
      Witam. Sieje ktos z was pietruszke? Chciałbym sie dowiedziec podstawowych zasad uprawy i siewu tej rosliny.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.