Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój bez obciążników z tona nawozu w bogballe'u jeździł. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ferdek jest agresor wystarczy troche nie ostroznie puscic sprzegło i juz przód podnosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mój bez obciążników z tona nawozu w bogballe'u jeździł. :P

Dokładnie ferdek to nie zetor czy c 360 że obciążników z przodu trzeba nawieszać, rozkład masy jest taki że duży udział przypada na przednią oś, na ferdku już z 10 lat żadnego obciążnika nie mam z przodu ( ale na tylnych kołach konkret) skręcanie to zawsze tylko i wyłacznie z udziałem rozdzielnych hamulców, a przód balansuje sobie podskakując, gorzej jak masz luzy w układzie kierowniczym, czy rozbitą przednią oś to bym się martwił, a to że będzie go podrywać to norma, ale ferdkowi przód podskakuje i można pracować a w ciągnikach wyżej wspomnianych albo jest dobrze albo robi świece i niebo się ogląda, bo nawet jak obwieszasz przód w ferdku to wystarczy że będzie tylko trochę mokro i siedzisz bo będzie to jak kamień w wode, jak już to mniej obciążnika ale wysunąć dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

Witam mam pytanie czy moj ursus moze sobie poradzic w plugach 4*35? bo wlasnie myslimy nad odkreceniem jednej skiby? ktos juz go probowal w takim zadaniu?

 

dodaje zdjecie:

 

06052011%28004%29__678402.jpg


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W podorywce to sobie poradzi. Ale w głębokiej to raczej nie. A jakiej klasy masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dla tego ciągnika to maks 3 skiby po co masz go katować ! jeżeli już to tylko w podorywce uciągnie ale i tak pługiem nie nadrobisz bo to jest za mały ciągnik do niego ! wiec na twoim miejscu odkręciłbym ta skibę Ja zetorem 5320 ciągam 3 skiby i w zimowej orce ma co robić tez :) ale u nas się dba o ciągnik i do 4 skib to co najmniej ciągnik 70 km `

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

ten plug ciagal ursus c385 i nie mial co w nim robic.. bo mamy jeszcze zwykle dwuskibowe ale to chyba za male troche do niego, myslalem zeby sprzedac te 4 i kupic nowe 3skibowe ale to chyba nie za dobry interes.. a jak sie odkreci jedna skibe to i ciezszy troche bedzie.. albo calkiem uciac z ramy ostatnia skibe ale to chyba pluga troche szkoda.. no wiadomo ze to za maly ciagnik


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

spróbuj to się przekonasz.

u nas mf 255 chodzą z 3 - 4 skibowymi, 30cm na skibe. zetor 7211 nie ma co robic przy 4x30.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

pawelec to jak tam u was orzą ? Na 15cm ? Może i 4 skiby ale płytko i na najmniejszą szerokość orki i na dodatek ściągnięte na ramionach żeby jeszcze mniej brał. Już widziałem na YT film jak 5320 ciągał 5 skib ale miał ustawiony tak jak napisałem wyżej ;) U mnie 255/3512 chodzą w 3x30. Można by zaczepić 3x35 ale nie 3x40 lub 4x30...

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja swoją c 360 ciągam 4x30 ale na zimę na glinie odkręcam 1 skibę bo ciężko ma ale w podorywce idzie choć nie ma lekko. do takiego pługa 4x35 to około 80 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun1    1

do podorywki to mozesz na 4 śmigać ale o orce zimowej i jakiejś głębszej to zapomnij :lol:

ja mam 4x35 to mf 235 z przeróbką zwiekszającą konie to miał cięzko przy płytkiej orce więc szkoda traktoru i nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

no to pozostaje odkrecic jedna skibe i sprobowac :lol: dzieki koledzy za odpowiedzi :lol: pozdrawiam :lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Tylko do podorywki a do głębokiej odkręć jedną skibę :D


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas zetorami 7211 tez ciągają 4 skiby a to ten sam ciągnik prawie tylko za dużo szybciej jakoś im orka nie wychodzi :) Jeden się zemnie śmiał po co mi taki ciągnik ! jak on 5211 orze na 3 skiby niom i orze faktycznie tylko ze wolniej :) Koni mechanicznych nie oszukasz ! Ja tam o sprzęt dbam nieraz wiadomo trzeba przeciążyć ciągnik ale u nas to tylko w transporcie dostaje w tyłek bez przedniego napędu to w polu lub w lakach ciągając przyczepy to lipa No i się ciągnik odwdzięcza bo 2000 rok oryginalny oprócz akumulatora i opon przednich i przeciąganie wymiany płynów niestety wiem głupota no ale bywa i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj 3 skiby to wydaje mi się że za dużo podorywka tak ale orka to już może ''stękać''.

C-330 2 skiby max a to jest niewiele większe...

Możesz więcej ale , jeżeli ciągnik ma chodzić to sam wiesz.

Edytowano przez JohnDeere6610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

no akurat moj ma 47KM chyba... gdzies czytalem ze wychodzili mocniejsze wersje i ja wlasnie chyba taka mam.. pozyjemy zobaczymy..:lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Boże.. Masz zaczepiony ustaw koło na 7 cm i zobacz w podorywce czy pójdzie będzie szedł to podoruj jak nie odkręć skibe kolejny śmieciasty temat.. Ja kupowałem w ciemno i nie pytałem a ty tylko musisz wyjechać w pole <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

dobrze że władek wogóle poniósł te pługi... a takie oranie to za przeroszeniem o dupe potłuc i jeszcze na piachu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

No t25 podnośnik ma mocny. :rolleyes: 4 skiby może przesada, ale na 3 orałem t25 i dawał rade.

Spróbować możesz tak jak napisał @ursusczesio :rolleyes:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Spróbować może ale bedzie to wyglądało tak; jak ma rędziny to nawet nie zrobi tego na głębokość podorywki bo ciagnikowi po prostu braknie mocy, jeżeli ma piachy to zakopie się z tym zestawem nawet nie wiedziac kiedy,a skąd wiem bo mam mf 255 i zpinałem do niego pług UG 3*35 i na rędzinie w podorywce miał co robic a orka tym zestawem to była meczarnia o jakości zabiegu juz nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolego, ja mam MF'a 255 to samo co Twój 3512, ale ja mam szersze gumy z tyłu 14.9 x 28. Ciągam nim UG 3 x 35 i to jest max dla niego. Mam lekkie ziemie i już przy orce na 25cm głebokosci koła łapią poślizg, a podczas orki obornika problemy są już przy 20cm głebokości. Dla tego ciągnika najlepszy pług byłby 2x40 lub 3x30. Także zapomnij o głebokiej orce. W podorywce może da radę.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

orka to nie jest wyścig... nieważne czy z 2 czy 3 skibami orkę głęboką powinno sie robić na 4 bo skiba ma sie odwracać a nie przesypywać... w taki sposób obniża się jescze bardziej plony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj