Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

Miki7211    8

Powiem tak ten ciagnik napewno sobie z nia poradzi ale to jest katowanie ciągnika bo jesli bedziez mocna dociskał bele to on i tak pewnie nie da rady. U nas w okolicy wszyscy biorą do pras wieksze ciagniki bo tych małych jest troche szkoda.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak jest mało słomy MF 255/Ursus 3512 da sobie radę. Chyba że ktoś prasuje siano lub chce mieć bardziej ściśnięte baloty to polecam Ursusa 45xx lub Zetora 53xx. W mojej okolicy do robienia sianokiszonki używają liciwego Ursusa 1224, nawet gdy dostanie mu się jakiś większy kawałek półsuchej masy to ma taką rezerwę, że nie puści większego dymka (dymki to on miał jak już z fabryki wyjechał ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Widziałem kidyś Ursusa 3512 (a dokładnie MF 255) z jakimś 2 skibowym pługiem obrotowym (kverneland czy coś takiego).

Była to mokra jesień ale Ursusek się nie poddawał. Jeśli masz dobre opony i nie przesadzisz z głebokością (30cm lub więcej) to da on sobie radę. Mogą był małe problemy z obrotem (za nisko podnosi) ale i je można rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

czy ten ciągnik dałby radę w 3-skibowym pługu na kapciach 12,4-32 w ziemi głównie IV klasy? Nie jest to ziemia gliniasta ale dość kamienista. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

moim zdaniem dał by rade...osobisce nie mam 3512...ale 2812...i jak sie 60-ka zepsuła to mały chodził w pługu 3 skibowym i dostawał po d*pie i to bardzo ale 4 terenowa szedł chyba ze pod górke to 3 ternowe a jak z górki to i 1 szosowa...ale to było juz katowanie...wiec ja mysle ze da rade :( pozdrawiam


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Na moich ziemiach(takie same jak u ciebie) 3512 idzie w 3 skibach ale wolno,lepiej orać dwoma skibami i szybciej-robota zrobiona jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

JA ma m 3512 na tych kołach i orze 2 skibowym (bo taki mam - kiedyś ciągał go ciapek). w 3 da rade jeśli dobrze ustawisz pług bop jak źle to i 2 może nie dać rady :( (wiem z doświadczenia :) ). Zawsze orze na 1 choć ostatnio orałem na 2 :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

Oprócz IV klasy jakie jeszcze masz ziemnie? Jeżeli mówisz, że nie gliniaste to myślę, że powinien dać radę. @Ovca no to 2812 musiał mieć naprawdę ciężko z 3. skibami. Ja myślę, że tak na 4. klasie, raczej nie większej to 3512 na szerokim ogumieniu odpowiednio dociążony powinien spokojnie dawać radę, ale jak uważasz bo wiadomo, że z 2. skibami będzie śmigał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jeśli odpowiednio dociążysz tył to nie ma żadnego problemu. sąsiad takim zestawem pogina i nawet nieżle idzie a ziemie ma III i IV kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

miałem ten ciągnik przez 7 lat i oraliśmy na dwa gdy już serio brakowało czasu i przeważnie lekkie kawałki, bo uważam że jest on za lekki do pługów, ale gdy odpowiednio ustawisz i dociążysz to 1 szosowa i ogień :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz
JA ma m 3512 na tych kołach i orze 2 skibowym (bo taki mam - kiedyś ciągał go ciapek). w 3 da rade jeśli dobrze ustawisz pług bop jak źle to i 2 może nie dać rady :( (wiem z doświadczenia :) ). Zawsze orze na 1 choć ostatnio orałem na 2 :)

No właśnie ja też mam pług 2-skibowy po ciapku i wydaje mi się że dobrze ustawiony bo śmigał wmiare wmiare ma nowe podsłupnice to i odkłada dobrze tylko zastanawiam się czy nie warto przed jesienną orką dokupić trzeci korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mi by się przydał 3 skibowy. mam takie ziemie że będzie szedł. jak na którymś kawałku nie da rady na 3 to zawsze można wziąć klucz i odkręcić jedno skibę :( . po burakach jak dorywałem to w 2 skibach i na blokadzie miał problem ( ziemia beton :) ) w jednym miejscu musiałem dać nawet 4 polową bo się dusił. Koła miały super przyczepność gdyż orałem na podnośniku a nie na kółku :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0

ja mam 3512 i na ziemi IV klasy w pługu 3 skibowym daje sobie świetnie radę tylko że na dociążaniu i pług musi być dobrze ustawiony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

@zetor6441 - tak miał ciezko..bo nikt nie mówił ze bedzie łatwo....:( ale tak jak mówie....4 terenowa szedł po płaskim i to była IV-V klasa bo u mnie na "rędzinach" I-III klasa to c-360 w trójce pugu UG...jeździłem na dwójce i cały czas na blokadzie... :)


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
@zetor6441 - tak miał ciezko..bo nikt nie mówił ze bedzie łatwo....:) ale tak jak mówie....4 terenowa szedł po płaskim i to była IV-V klasa bo u mnie na "rędzinach" I-III klasa to c-360 w trójce pugu UG...jeździłem na dwójce i cały czas na blokadzie... :(

 

I-III klasa to 2812 raczej by nie poszedł, 3512 musiał by być dobrze dociążony a i tak by miał bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

wiem....czytaj uwaznie....ja napisałem ze 2812 orałem 3 UG na IV-V klasa a na I-III klasie to 360 w tym samym pługu miała Cięzko :(


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

dzięki za wszystkie odpowiedzi tylko problem jest taki że jak sie nie ma obciążników na tylne koła to jak go dociążyć no bo chyba nie naładuje do kabiny kamieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
wiem....czytaj uwaznie....ja napisałem ze 2812 orałem 3 UG na IV-V klasa a na I-III klasie to 360 w tym samym pługu miała Cięzko :)

 

Wiem, przecież 3512 będzie miała ciężko na I-III klasie, 360 także :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja tam zawsze do Ursusa 2812 zapinam 2skiby i 4 terenowa i w karzdej glebie idzie.Ciągnik słurzy WIEKI.A co do 3512 to będzie szedł na 3 w lekkich ziemiach a w cięrzkich to na 2skiby.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

ja tez mam 3512 i z 3 skibowym pługiem głównie podorywke da rade robic. Zależy oczywiscie od klasy ziemi nie wiem czy u ciebie dałby rade ale nawet jezeli by ciagnął to byłoby to niezłe katowanie.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ja mam MF 255(3512) na tych właśnie kołach a gleby mam podobne oraz pług 3skibowy z którym idzie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj