Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saherb    36

To zależy na jaką głębokość chcesz orać. Popieram przedmówcę. Poprostu sprawdź. Ale orać pługiem 2-skibowym to marnowanie paliwa, czasu, niepotrzene ugniatanie gleby no i po prostu wstyd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wstyd? A to ciekawe... u mnie na IV klasie na górce i glinie dodam C-360 ma co robić z 2 skibami... A na równym i V kl no cóż na 4 biegu radzi. Na słabsze pola chętnie bym 3 skiby podpiął ale ojciec nie chce kupić. A po co ciągnik przeciążać itp.

Ale jak u kolegi są pola równe to na 2 biegu powinien dać radę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Dzieki


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

orka tą maszyną na 2 to raczej niepotrzebne zwiększanie zużycia paliwa orzę 3 skibami głównie piach ale mam kawałek 3 i też orzę 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak i potem rozpisują się znawcy jaki to 3512 to ciągnik do niczego bo na byle glinie z 3x30 nie idzie, Panowie ten ciągnik nie wykona prawidłowej orki z 3x30 nawet na 6tej kl na piachu, a spraktykowałem to gdy było orane dużym ciągnikiem 4x4 z tym samym pługiem, a potem chciałem kilka razy przejść mf 255 żeby przyorać lekko popruszony obornik, i ku mojemu zdziwieniu ( a wydawało mi się że mf-em z 3x30 dość głęboko wykonywałem orkę) od razy gdy wjechałem w bruzdę po orce dużym ciągnikiem myślałem że wydapdne z kabiny tak się wychylił he he i co zapuszcze pług tak jak było orane i ferdek gaśnie 4L i się kopie, także nikt tu niech nie rozpisuje się jak to można robić orkę zimową z 3x30 ferdkiem, bo orka zimowa to 27-30cm a ferdkiem max 17-120 cm można wykonać na piachu i podorywkę na ciężejszej ziemi, przez tą całą oszczędność w paliwie przez 2 lata orki z 3x30 zaperzyłem tylko wszystkie pola przez płytką orkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ferdek zapraszam do mnie zaorz mi pole na 27cm to twoim oczom ukarzę się piękna żółta pustynia he he w moim przypadku orka na 27 cm to pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he dzięki za zaproszenie ale mam tak samo jak Ty no u mnie to te piekne żółte barwy wydobywają się jak zapuszcze pług na około 30-32cm, a orkę wykonuje na 25-27cm oczywiście poza małymi wyjątkami gdzie lodowiec inaczej ukształtował strukturę gleby he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Mhh 2h dla tego ciągnika z pługiem (nawet 2 skibowym) to śmierć takich głupot dawno nie czytałem :) i jeszcze pewno jeździcie 1500 rpm?? :)

Skończcie sie wygłupiać i pisać takie bzdury.... :)

Prawidłowa orka tym ciągnikiem to na 4L i 2000-2200 rpm. :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a ja nie słyszałem większej bzdury niż to zdanie"Prawidłowa orka tym ciągnikiem to na 4L i 2000-2200 rpm. :)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

to dobrze że nie słyszałeś bo to napisałem... Chyba nawet nie widziałeś tego ciągnika na oczy skoro piszesz takie bzdury :)

Praktycznie każdy z kim rozmawiam to orze tym ciągnikiem na L4 i obroty ma na 2000-2200 rpm..

pozatym wiesz wogóle z jaką prędkością się porusza na H2 ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

zgadzam się z GSX i nie wyobrażam sobie jak można orać tym ciągnikiem na H2, Przecież to jest śmierć dla silnika. I tak jak napisał GSX pewnie wszyscy nie nie przekraczają 1500 rpm, po prostu śmiech, ale w sumie jak ktoś chce robić remont silnika co 1,5-2 tyś mth to można i na 3 próbować orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to dobrze że nie słyszałeś bo to napisałem... Chyba nawet nie widziałeś tego ciągnika na oczy skoro piszesz takie bzdury :)

Praktycznie każdy z kim rozmawiam to orze tym ciągnikiem na L4 i obroty ma na 2000-2200 rpm..

pozatym wiesz wogóle z jaką prędkością się porusza na H2 ??

No i teraz obronie @damian18 bo jeśli chcesz wiedzieć kolego to ma 3512. Słuchajcie koledzy. Warto się tak sprzeczać? Przecież to wiadome że orząc po kolano 3512 będzie stękać a na piasku w orce na 20cm będzie szedł bez większego przeciążania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Najpierw chcę się od was dowiedzieć ile 3512 jedzie na biegu 6 mianowicie na 2H (oczywiście km/h)

czekam na odpowiedź później pogadamy...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trochę się naszukałem ale znalazłem post @mirasek. 3512 na 2H w zakresie obrotów 1530-1690 ma prędkość 9,1-10km/h. Wcisnąć go na 2tys obr to porządnie ponad 10km/h będzie. Czyli wychodzi na to że ma porównywalna szybkość jak C-360 na 4 biegu. I tak jak wcześniej pisałem na lżejszych polach przy głębokości orki do 20cm radził na 4 biegu. Ale orze na 3 ponieważ: po 1 silnik trochę dostawał, po 2 orka na takiej szybkości nie ma sensu. Tak jak ja mam UG2x30 to przy prędkości przekraczającej 10km/h to ziemia wręcz fruwała nad skibami przez co orka nie wyglądała dobrze.

 

<--- 900 post :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

GSX ja pogadam z tobą jak nauczysz się czytać! nigdzie nie pisałem żeby orać 2H!!! napisałem żę orka tą maszyną na 4L to kretynizm i że należy używać 1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

3512 na 2H leci przy 2250rpm 13.33km/h, więc orka na tym biegu mija się z celem, po za tym, 4 polowa jest za wolna do orki i ciągnik łapie na niej spory poślizg, jedyny słuszny bieg do orki to 1H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

GSX ja pogadam z tobą jak nauczysz się czytać! nigdzie nie pisałem żeby orać 2H!!! napisałem żę orka tą maszyną na 4L to kretynizm i że należy używać 1h.

 

mhh sam nie umiesz czytać najpierw piszesz że na 2 H wykonujesz orkę później że już nie :)

@celeronik zapraszam do mnie to zobaczymy jak szybko zajedziesz na 1h a jak ja na 4L...

co prawda warunki nie są takie ciężkie ale daje w dupe ciągnikowi próbowałem orać na 1H to tylko spadał z obrotów i woda się grzała...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U nas ci ci mają mf-255 to orzą pługami obracanymi mechanicznie oczywiscie na dwie skiby i nie potrzeba kombinowac z rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta 1H wystarczy a pługi do klasy gleby dopasuj


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jaki ciekawy temat. Szkoda ze wcześniej go nie zauważyłem.

mhh sam nie umiesz czytać najpierw piszesz że na 2 H wykonujesz orkę później że już nie :)

@celeronik zapraszam do mnie to zobaczymy jak szybko zajedziesz na 1h a jak ja na 4L...

co prawda warunki nie są takie ciężkie ale daje w dupe ciągnikowi próbowałem orać na 1H to tylko spadał z obrotów i woda się grzała...

 

Ja uczyłem się orać na tym ciągniku i cały czas go zapinam do pługa. Do orki najlepszy bieg to 1H. Zdazało sie ze orałem na 2H (nawet miesiąc temu tak orałem). Orka wykonywana głownie na siłowej. Orząc w ten sposób ciągnik ma lepszy uciąg a pług stawia mniejszy opór. 4L to sie zdaza wyjatkowo gdy jest zjezdzony mocno poprzeczniak to wtedy blokada, siłowa i L4. Pług to 2x30 ale w planach mam zakup 3x30 obrotowy (tylko bez głupich komeraży ze obrotówce nie da rady).

 

Film z orki na 28-30cm. Tam gdzie ziemia się nie rozsypuje jest 3b

 

ferdek ale mnie rozbawiłeś tym ze mało z ciagnika nie wypadłeś jak wjechałeś w bruzdę 30 cm :) Jak bys mie miał labo tylko ferdka samego to bys sie nim moze nauczył orać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z orki mf-em ta ja mógłbym zrobić doktorat niestety, od 6tego roku życia jeżdze mf-e, i jeszcze kilka lat pewnie pojeżdze, orka 2x30 jaki 3x30 i próby z 4x30 mf-em, jak napisałeś @Andrzej2110 wykonujesz orkę na siłce, ale to jest taka oszukana orka, wielu co niedawno pokupili mf-y za chiny nie potrafią orać tymi ciągniakmi z 3x30 bo próbują tylko na pozycyjnej, a jeden znajomy odkrecił 3 cią skibę i wali na 2L na 1400 obr z 2x30 he he, regulacja siłowa to nie jest wcale takie cudo że ciągnik ma lepszy uciąg za darmo, bo cały czas spłyca i każdy wie o co chodzi jeśli ma inny większy ciągnik i robi na pozycyjnej, bo każde gibnięcie ciągnikiem nierówność itd powoduje spłycenie a w pozycyjnej przeciwnie i tak przeorać pole na te 30cm na pozycyjnej to tak jak na siłowej próbować na 35cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kwestia ustawienia i regulacji siłowej do panujących warunków. Na pozycyjnej jest właśnie to ze jak ciągnik na coś najedzie to wypłyca a na siłowej nie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Jaki ciekawy temat. Szkoda ze wcześniej go nie zauważyłem.

 

 

Ja uczyłem się orać na tym ciągniku i cały czas go zapinam do pługa. Do orki najlepszy bieg to 1H. Zdazało sie ze orałem na 2H (nawet miesiąc temu tak orałem). Orka wykonywana głownie na siłowej. Orząc w ten sposób ciągnik ma lepszy uciąg a pług stawia mniejszy opór. 4L to sie zdaza wyjatkowo gdy jest zjezdzony mocno poprzeczniak to wtedy blokada, siłowa i L4. Pług to 2x30 ale w planach mam zakup 3x30 obrotowy (tylko bez głupich komeraży ze obrotówce nie da rady).

 

Film z orki na 28-30cm. Tam gdzie ziemia się nie rozsypuje jest 3b

[/url]

 

 

Ja mam pług do niego firmy Rabe Werk (model nieznany) a bierze po 35cm*2=70cm może mało ale biorąc pod uwagę to iż waga wynosi 400kg to ma dosyć ciężko nawet w orce 20cm.

A co do twojej planowanej inwestycji to życzę powodzenia(dobrej maszyny) a wtedy się przekonasz że będzie ciężko i zejdziesz do 4L. Aha a jaki pług planujesz mniej więcej do niego zakupić??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj